romea - logo
28. června 2022 (úterý)
svátek má Lubomír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Protiislámské shromáždění DSSS přilákalo pouze 40 lidí

Praha, 21.2.2015 17:29
Asi 40 lidí se sešlo 21. února 2015 na protiislámské shromáždění Dělnické strany sociální spravedlnosti na Staroměstkém náměstí v Praze. (FOTO: Romea.cz)
Asi 40 lidí se sešlo 21. února 2015 na protiislámské shromáždění Dělnické strany sociální spravedlnosti na Staroměstkém náměstí v Praze. (FOTO: Romea.cz)

Ani současná protiislámská vlna nepřilákala na shromáždění Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) proti Islámu a imigraci větší množství lidí. Projev vůdce DSSS Tomáše Vandase si na Staroměstké náměstí v Praze přišlo poslechnout asi 40 lidí. Přibližně stejný počet lidí se zúčastnil i protidemonstrace - náboženského shromáždění "Za toleranci a mír mezi lidmi", organizované křesťanskou iniciativou Společně žít v míru a sdružením Konexe.

Na rozdíl od předchozích protiislámských demonstrací, kterých se zúčastňovaly stovky lidí na akci DSSS skoro nikdo nepřišel. Od shromáždění se distancovalo i uskupení Islám v ČR nechceme (IVČRN), podle kterého si členové DSSS přišli na náměstí jen "zařvat."

"IVČRN se jednoznačně distancuje od Protestu proti islamizaci a imigraci v ČR – Praha, který dnes, 21. 2. 2015 na Staroměstském náměstí pořádá Dělnická strana sociální spravedlnosti. Administrátoři IVČRN se neztotožňují s programovými cíli této strany a vyzývají naše členy a příznivce, aby se této akce nezúčastnili," uvedli představitelé IVČRN na Facebooku.uláše se

Jako protest proti antiislámské demonstraci uspořádala křesťanská iniciativa Společně žít v míru a sdružení Konexe shromáždění "Za toleranci a mír mezi lidmi". U Chrámu Svatého Mikuláše se dvě hodiny po poledni sešlo asi 40 lidí.

"Nenávist hlásaná včera proti Romům, dnes proti muslimům a předevčírem proti židům, je ohrožením pro celou naší společnost, která je postavená na hluboce křesťanských hodnotách vzájemné tolerance, porozumění, respektu a bratrství mezi lidmi," vysvětlil důvody k pořádání evangelický farář Mikuláš Vymětal z iniciativy Společně žít v míru.

FOTOGALERIE

Přečteno: 1980x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

DSSS, Extremismus, Islám, Demonstrace, Konexe, o. s.HLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo