romea - logo
10. srpna 2020 (pondělí)
svátek má Vavřinec

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Průzkum CVVM: Češi mají strach z cizinců. Bojí se o „náš způsob života“.

10.10.2015 16:59
Logo Centra pro výzkum veřejného mínění (ilustrační foto)
Logo Centra pro výzkum veřejného mínění (ilustrační foto)

Stále větší obavy z toho, že cizinci dlouhodobě žijící v ČR naruší „náš způsob života“, dokládá aktuální výzkum Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Tyto obavy podle průzkumu sdílí 54% respondentů, což je o 12% víc ve srovnání s průzkumem z února 2015 a dokonce o 20% víc ve srovnání s průzkumy z let 2011-14.

Velké obavy mají Češi z cizinců také v souvislosti s možným růstem kriminality – 65%, a šířením nemocí 63%. Pouze 12 respektive 15% respondentů s tím nesouhlasí. 57% dotazovaných soudí, že cizinci neobohacují naši kulturu. Je to o 11% více než v únoru tohoto roku.

Zprávu o výzkumu naleznete zde.

Přečteno: 860x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Cizinci, Xenofobie, CVVMHLAVNÍ ZPRÁVY

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Grznár schvaloval zastřelení Roma a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. U soudu tvrdí, že šlo o nadsázku

4.8.2020 21:09
U okresního soudu v Chomutově začalo hlavní líčení v případu kulturisty Filipa Grznára, který schvaloval zastřelení mladého Roma v Chomutově a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. Je obviněný z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu, za což mu hrozí až rok za mřížemi. Informuje o tom server iDNES.cz.
 celý článek

Josef Serinek (FOTO: Post Bellum)

AUDIO: Česká cikánská rapsodie. Vzpomínky proslulého „Černého partyzána“ Josefa Serinka čte herec Hynek Čermák

3.8.2020 12:10
Český rozhlas Vltava začíná vysílat čtení na pokračování vzpomínek proslulého "Černého partyzána" Josefa Serinka, jemuž se podařilo uprchnout z koncentračního tábora v Letech a zapojit se do oboje proti nacistům, kteří povraždili jeho rodinu. Premiéru každého dílu v podání herce Hynka Čermáka můžete poslouchat každý všední den v 11:30 na Vltavě a po odvysílání ještě po dobu dvou týdnů on-line.
 celý článek

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo