romea - logo
24. října 2020 (sobota)
svátek má Nina

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

R-Mosty nabízí pedagogům kurz zaměřený na specifika práce s dětmi z romského prostředí

30.6.2016 1:26
Ilustrační FOTO: R-Mosty
Ilustrační FOTO: R-Mosty

Organizace R-Mosty nabízí všem učitelům a dalším pedagogickým pracovníkům možnost absolvovat kurzu, zaměřený na specifika práce s dětmi z romského prostředí.

Termín kurzu je 29. a 30. srpna a je při něm hrazeno ubytování i strava. Kurz pomáhá účastníkům lépe a efektivněji pracovat s dětmi z romských rodin. Jeho cílem je poskytnout informační servis v podobě ucelených dat o romské historii, jazyce a kulturních specifikách.

"Nepomíjíme ani témata související se špatnou socioekonomickou situací rodin žijících v sociálním vyloučení. Speciální blok je věnován konkrétním metodám, které pomáhají zlepšit spolupráci mezi školou a romským žákem, potažmo jeho rodinou. Dostane se i na konkrétní didaktické postupy ve zefektivňování výuky v češtině, matematice, zeměpisu, přírodopisu a v dalších předmětech. Leitmotivem celého semináře je navazování konkrétních zkušeností účastníků na jednotlivá témata a interaktivní diskuse," uvedl pro server Romea.cz Adam Pospíšil z organizace R-Mosty.

Dostatek prostoru pro sdílení zkušeností vzniká podle Pospíšila díky tomu, že tento kurz je dvoudenní a výjezdní. "Účastníci mají díky podpoře MŠMT ČR postaráno o příjemné a kvalitní stravování v penzionu biogfarmy Belina v Nežichově u Toužimi, kde kurz probíhá," dodává Pospíšil.

Harmonogram kurzu:

Pondělí 29.8.

 • 9:00 prezence, snídaně
 • 10:00 první blok kurzu o romské historii s důrazem na česko-slovenský kontext s lektorkou Mgr. Barborou Šebovou.
 • 13:00 oběd
 • 14:00 romština a romský etnolekt češtiny a jejich vliv na školní úspěšnost romských dětí (Mgr. Barbora Šebová a Bc. David Tišer)
 • 16:15 odjezd do lokality Dobrá Voda, kde komunitní sociální práci realizuje Český Západ, o.p.s. (http://www.cesky-zapad.cz/), 16:30- 18:00 exkurze, informace o principech komunitní sociální práce v romských společensky odloučených lokalitách
 • 18:30 večeře v café Kryštofa Haranta v Polžicích

Úterý 30.8.

 • 8:00-8:30 snídaně
 • 8:30 příklady dobré praxe při práci s romskými žáky, proinkluzivní přístup školy jako instituce, inovativní prvky ve vzdělávání romských žáků (Mgr. Vlasta Geryková, ředitelka ZŠ Kopřivnice)
 • 11:30 oběd
 • 12:15 sociokulturní specifika romských žáků (Mgr. Šebová, David Tišer)
 • 15:30 evaluace a závěr kurzu
 • 16:00 odjezd

V případě zájmu kontaktujte, prosím, koordinátora projektu Adama Pospíšila na mailu adam@r-mosty.cz nebo telefonicky na 725 345 594.

Tisková zpráva R-Mosty
Přečteno: 1000x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Vzdělávání, pedagogičtí pracovníci, pedagogové, seminářHLAVNÍ ZPRÁVY

Nenávistná hesla Sdružení Mostečané Mostu, říjen 2018 (koláž: Romea.cz)

Ústecký soud vyzval k ukončení politické činnosti spolek Mostečané Most. Chtěli „zřídit vesnici pro lůzu“

22.10.2020 11:03
Krajský soud v Ústí nad Labem vydal rozhodnutí, jímž upozornil spolek Sdružení Mostečané Mostu, že vyvíjí protiprávně činnost politické strany. Pokud toho spolek do 1 roku nezanechá, soud ho rozpustí. 
 celý článek

Gyulla Banga

Hudebník Gyulla Banga: Také jsem psal, že COVID-19 je podvod. Potom, co jsem měl čtyřicítky horečky a nemohl vstát z postele, už mluvím jinak

21.10.2020 20:25
Pořád na Facebooku čtu, jak je onemocnění COVID-19 podvod, jak je ta nemoc smyšlená, že je to jen horší verze chřipky, nic jiného. Bohužel, musím vás zklamat. Ten virus existuje a opravdu je mnohem zákeřnější než běžná chřipka.
 celý článek

Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se 13. 10. 2020 setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. (FOTO: Veřejný ochránce práv)

Sterilizované ženy se setkaly s ministryní financí Alenou Schillerovou. Ta podpořila návrh na jejich odškodnění

21.10.2020 16:40
Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se minulý týden setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. Tématem schůzky bylo především sdílení osobních příběhů jednotlivých žen v návaznosti na návrh zákona o odškodnění obětí nezákonných sterilizací, který v Poslanecké sněmovně čeká na své projednání téměř rok.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo