romea - logo
7. srpna 2020 (pátek)
svátek má Lada

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

R-Mosty nabízí pedagogům kurz zaměřený na specifika práce s dětmi z romského prostředí

30.6.2016 1:26
Ilustrační FOTO: R-Mosty
Ilustrační FOTO: R-Mosty

Organizace R-Mosty nabízí všem učitelům a dalším pedagogickým pracovníkům možnost absolvovat kurzu, zaměřený na specifika práce s dětmi z romského prostředí.

Termín kurzu je 29. a 30. srpna a je při něm hrazeno ubytování i strava. Kurz pomáhá účastníkům lépe a efektivněji pracovat s dětmi z romských rodin. Jeho cílem je poskytnout informační servis v podobě ucelených dat o romské historii, jazyce a kulturních specifikách.

"Nepomíjíme ani témata související se špatnou socioekonomickou situací rodin žijících v sociálním vyloučení. Speciální blok je věnován konkrétním metodám, které pomáhají zlepšit spolupráci mezi školou a romským žákem, potažmo jeho rodinou. Dostane se i na konkrétní didaktické postupy ve zefektivňování výuky v češtině, matematice, zeměpisu, přírodopisu a v dalších předmětech. Leitmotivem celého semináře je navazování konkrétních zkušeností účastníků na jednotlivá témata a interaktivní diskuse," uvedl pro server Romea.cz Adam Pospíšil z organizace R-Mosty.

Dostatek prostoru pro sdílení zkušeností vzniká podle Pospíšila díky tomu, že tento kurz je dvoudenní a výjezdní. "Účastníci mají díky podpoře MŠMT ČR postaráno o příjemné a kvalitní stravování v penzionu biogfarmy Belina v Nežichově u Toužimi, kde kurz probíhá," dodává Pospíšil.

Harmonogram kurzu:

Pondělí 29.8.

 • 9:00 prezence, snídaně
 • 10:00 první blok kurzu o romské historii s důrazem na česko-slovenský kontext s lektorkou Mgr. Barborou Šebovou.
 • 13:00 oběd
 • 14:00 romština a romský etnolekt češtiny a jejich vliv na školní úspěšnost romských dětí (Mgr. Barbora Šebová a Bc. David Tišer)
 • 16:15 odjezd do lokality Dobrá Voda, kde komunitní sociální práci realizuje Český Západ, o.p.s. (http://www.cesky-zapad.cz/), 16:30- 18:00 exkurze, informace o principech komunitní sociální práce v romských společensky odloučených lokalitách
 • 18:30 večeře v café Kryštofa Haranta v Polžicích

Úterý 30.8.

 • 8:00-8:30 snídaně
 • 8:30 příklady dobré praxe při práci s romskými žáky, proinkluzivní přístup školy jako instituce, inovativní prvky ve vzdělávání romských žáků (Mgr. Vlasta Geryková, ředitelka ZŠ Kopřivnice)
 • 11:30 oběd
 • 12:15 sociokulturní specifika romských žáků (Mgr. Šebová, David Tišer)
 • 15:30 evaluace a závěr kurzu
 • 16:00 odjezd

V případě zájmu kontaktujte, prosím, koordinátora projektu Adama Pospíšila na mailu adam@r-mosty.cz nebo telefonicky na 725 345 594.

Tisková zpráva R-Mosty
Přečteno: 998x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Vzdělávání, pedagogičtí pracovníci, pedagogové, seminářHLAVNÍ ZPRÁVY

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Grznár schvaloval zastřelení Roma a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. U soudu tvrdí, že šlo o nadsázku

4.8.2020 21:09
U okresního soudu v Chomutově začalo hlavní líčení v případu kulturisty Filipa Grznára, který schvaloval zastřelení mladého Roma v Chomutově a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. Je obviněný z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu, za což mu hrozí až rok za mřížemi. Informuje o tom server iDNES.cz.
 celý článek

Josef Serinek (FOTO: Post Bellum)

AUDIO: Česká cikánská rapsodie. Vzpomínky proslulého „Černého partyzána“ Josefa Serinka čte herec Hynek Čermák

3.8.2020 12:10
Český rozhlas Vltava začíná vysílat čtení na pokračování vzpomínek proslulého "Černého partyzána" Josefa Serinka, jemuž se podařilo uprchnout z koncentračního tábora v Letech a zapojit se do oboje proti nacistům, kteří povraždili jeho rodinu. Premiéru každého dílu v podání herce Hynka Čermáka můžete poslouchat každý všední den v 11:30 na Vltavě a po odvysílání ještě po dobu dvou týdnů on-line.
 celý článek

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo