romea - logo
4. července 2020 (sobota)
svátek má Prokop
Loading
rozšířené vyhledávaní

Radek Banga jako hvězda kultovní Pomády řádí v novém videoklipu k písničce Žigulik

Praha, 12.2.2014 13:20, (ROMEA)
Zpěvák kapely Gipsy.cz v novém videoklipu Žigulik (foto: Gipsy.cz)
Zpěvák kapely Gipsy.cz v novém videoklipu Žigulik (foto: Gipsy.cz)

Čekáte nádherná polonahá těla, rychlá, luxusní auta, detailní záběry krásných tváří interpretů, sexy tanečníky - prostě všechno, co můžeme jak přes kopírák vidět při sledování videoklipů na  kterémkoliv hudebním kanálu? Pak se nejspíš nedočkáte. Nebo ... přece jen? Přesvědčte se sami!

Videoklip Žigulik právě vyjíždí. Jak již název napovídá, vše se točí kolem auta, které jistě ne náhodou vyrobily šikovné ruce soudruhů v Sovětském Svazu a mnoho lidí na něj trpělivě čekalo měsíce i roky, protože to byl skvost mezi automobily východního bloku, "Mercedes" své doby. Pokud dokonce patříte mezi statisíce šťastlivců, kteří v naší republice žigulika vlastnili, určitě víte, o čem je řeč.

Další legendou 70. a 80. let byl americký film, který v době svého uvedení patřil k nejnavštěvovanějším snímkům ve všech zemích světa a jako zjevení tenkrát vtrhl i do československých kin. Uvedené dva fenomény se aktuálně setkávají ve videoklipu k druhému singlu z desky UPGRADE Žigulik.

Spojovat zdánlivě neslučitelné je typickým rysem kapely Gipsy.cz, stejně jako smysl pro humor a sebeironii. Hudba plná energie, zábavy, svižný taneční beat i balady inspirující k zamyšlení nad vážnějšími tématy. Schopnost bořit žánrové, věkové i národnostní hranice. To všechno jsou atributy, které skupině Gipsy.cz otevřely cestu nejen k českým posluchačům, ale i do více než 30ti dalších zemí světa.

"V muzice je velkou výhodou právě to, že jste jiní. Díky Gipsy.cz vznikl jedinečný hudební styl, který kritici po celém světě nazývají "gip-hop". Těší nás, že i originalita je jedním z důvodů, proč je o kapelu zájem také mezi zahraničními pořadateli a posluchači," říká basista skupiny a známý jazzman Tomáš Baroš.

"Písnička Žigulik patří k těm, kterými chceme hlavně pobavit a budeme rádi, když ji lidi budou brát se stejným nadhledem a humorem, jako my. Při natáčení jsme si užili spoustu legrace a věříme, že se nám tu pozitivní energii podaří poslat dál. Je to myslím potřeba," dodává leader kapely Radek Banga, jehož charisma získává ve videoklipu Žigulik zase nový rozměr.

VIDEO

voj, Gipsy.cz
Přečteno: 1656x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Videoklipy, Gipsy.cz, HudbaHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Kováčová v Desetiminutovce Plus Richarda Samka

videoDesetiminutovka Plus s Lucií Kováčovou: Kryštof Kolumbus v sukni, Romka která procestovala svět

22.6.2020 17:56
Lucie Kováčová začala snít o cestování, už když byla malá. Dle svých slov trávila v dětství většinu času v knihovnách s obrovskou touhou po znalostech o světě. Během prázdnin na rozdíl od ostatních dětí stihla přečíst i až 40 knih.
 celý článek

Další dezinformace na facebooku. Tuto výzvu, kterou si vymysleli krajně pravicoví vtipálci, bere hodně lidí vážně.

Češi poklekněte před Romy - tak zní další dezinformace na internetu. Hodně lidí ji bere vážně

22.6.2020 16:25
Česká krajní pravice v rámci své deziformační kampaně občas spáchá i nějaký ten pokus o žert. To se týká i rádoby parodické výzvy na facebooku, aby  Češi poklekli před Romy a políbili jim nohy. Není asi příliš divu, že poměrně dost jejích příznivců bere tenhle tento "vtip" vážně, odpovídá to mentální úrovni této části politického spektra. 
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo