romea - logo
19. září 2020 (sobota)
svátek má Zita

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Radek Banga jako hvězda kultovní Pomády řádí v novém videoklipu k písničce Žigulik

Praha, 12.2.2014 13:20, (ROMEA)
Zpěvák kapely Gipsy.cz v novém videoklipu Žigulik (foto: Gipsy.cz)
Zpěvák kapely Gipsy.cz v novém videoklipu Žigulik (foto: Gipsy.cz)

Čekáte nádherná polonahá těla, rychlá, luxusní auta, detailní záběry krásných tváří interpretů, sexy tanečníky - prostě všechno, co můžeme jak přes kopírák vidět při sledování videoklipů na  kterémkoliv hudebním kanálu? Pak se nejspíš nedočkáte. Nebo ... přece jen? Přesvědčte se sami!

Videoklip Žigulik právě vyjíždí. Jak již název napovídá, vše se točí kolem auta, které jistě ne náhodou vyrobily šikovné ruce soudruhů v Sovětském Svazu a mnoho lidí na něj trpělivě čekalo měsíce i roky, protože to byl skvost mezi automobily východního bloku, "Mercedes" své doby. Pokud dokonce patříte mezi statisíce šťastlivců, kteří v naší republice žigulika vlastnili, určitě víte, o čem je řeč.

Další legendou 70. a 80. let byl americký film, který v době svého uvedení patřil k nejnavštěvovanějším snímkům ve všech zemích světa a jako zjevení tenkrát vtrhl i do československých kin. Uvedené dva fenomény se aktuálně setkávají ve videoklipu k druhému singlu z desky UPGRADE Žigulik.

Spojovat zdánlivě neslučitelné je typickým rysem kapely Gipsy.cz, stejně jako smysl pro humor a sebeironii. Hudba plná energie, zábavy, svižný taneční beat i balady inspirující k zamyšlení nad vážnějšími tématy. Schopnost bořit žánrové, věkové i národnostní hranice. To všechno jsou atributy, které skupině Gipsy.cz otevřely cestu nejen k českým posluchačům, ale i do více než 30ti dalších zemí světa.

"V muzice je velkou výhodou právě to, že jste jiní. Díky Gipsy.cz vznikl jedinečný hudební styl, který kritici po celém světě nazývají "gip-hop". Těší nás, že i originalita je jedním z důvodů, proč je o kapelu zájem také mezi zahraničními pořadateli a posluchači," říká basista skupiny a známý jazzman Tomáš Baroš.

"Písnička Žigulik patří k těm, kterými chceme hlavně pobavit a budeme rádi, když ji lidi budou brát se stejným nadhledem a humorem, jako my. Při natáčení jsme si užili spoustu legrace a věříme, že se nám tu pozitivní energii podaří poslat dál. Je to myslím potřeba," dodává leader kapely Radek Banga, jehož charisma získává ve videoklipu Žigulik zase nový rozměr.

VIDEO

voj, Gipsy.cz
Přečteno: 1658x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Videoklipy, Gipsy.cz, HudbaHLAVNÍ ZPRÁVY

Romové na Prague Pride 13. 8. 2016 (FOTO: Yveta Kenety, Romea.cz)

Přes 60 procent Čechů aktivních na internetu si myslí, že Romové jsou zvýhodňováni

10.9.2020 13:41
Polovina Čechů, kteří jsou aktivní na internetu, se ztotožňuje s tvrzením, že národnostní menšiny mají v České republice lepší podmínky než většina, a to alespoň v některých případech. Každý pátý se pak domnívá, že to platí bezvýhradně. Pokud jde o konkrétní národnostní menšiny v České republice, respondenti ve výzkumu nejčastěji zmiňovali romskou menšinu, názory na její situaci se však různily: zatímco 23 % dotázaných ji u nás považuje za znevýhodňovanou, v očích 63 % Čechů je naopak zvýhodňována.
 celý článek

Ministerstvo práce sociálních věcí (MPSV) uspořádalo ve středu 9. 9. 2020 v rámci projektu Podpora sociálního bydlení konferenci s názvem „Sociální bydlení v českých obcích – zkušenosti z praxe“. (FOTO: Zdeněk Ryšavý, Romea.cz)

videoZÁZNAM: Konference sociální bydlení v českých obcích - zkušenosti z praxe

8.9.2020 23:10
Ministerstvo práce sociálních věcí (MPSV) uspořádalo ve středu 9. 9. 2020 v rámci projektu Podpora sociálního bydlení konferenci s názvem „Sociální bydlení v českých obcích – zkušenosti z praxe“. ROMEA TV odvysílala celou konferenci v přímém přenosu.
 celý článek

Debata proběhla 4. září 2020 v kongresovém sále brněnského divadla Husa na provázku.

videoVIDEO: V divadle Husa na provázku se diskutovalo o mediálním obrazu Romů

7.9.2020 14:34
V divadle Husa na provázku se diskutovalo o mediálním obrazu Romů. Brněnské divadlo Husa na provázku uspořádalo diskusi s názvem Mediální obraz romské menšiny - důsledek nebo příčina? Diskuze proběhla 4. září 2020 v kongresovém sále divadla
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo