romea - logo
15. srpna 2022 (pondělí)
svátek má Hana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Rasistický útok na Roma v Přerově: Svalili mě na zem a kopali do mě jen proto, že jsem se ohradil proti rasistickým poznámkám

26.7.2021 18:30
V Přerově došlo 25. 7. 2021 v podvečer k napadeni pětačtyřicetiletého Roma (FOTO: repro video Facebook.com)
V Přerově došlo 25. 7. 2021 v podvečer k napadeni pětačtyřicetiletého Roma (FOTO: repro video Facebook.com)

V Přerově došlo včera v podvečer k napadení pětačtyřicetiletého Roma, nejspíš opět útočili fotbaloví chuligáni, tentokrát z Polska. Napadený muž skončil zraněný v nemocnici. Místní Romové natočili, jak útočníci odjíždějí z místa napadení. Celý incident řeší přerovská policie a v souvislosti s tímto incidentem začala úkony trestního řízení pro podezření z trestných činů výtržnictví a ublížení na zdraví.

"V neděli před 20:00 hodinou šel, dle prvotního šetření, 45letý muž po ulici Kojetínská ve směru od marketu na ulici Husova. Dle výpovědi svědků ho měli neznámí muži, cizí státní příslušnosti, ve vozidlech slovně urážet a pokřikovat na něj. Když se ohradil proti jejich jednání, několik jich vystoupilo a rozběhlo se za ním. Poškozený chtěl před nimi utéct, ale přesně neustanovený počet cizinců ho doběhl a fyzicky napadl pěstmi a kopy do celého těla. Pak nastoupili zpátky do aut a odjeli směrem k ulici Husova," uvedla pro zpravodajský server Romea.cz policejní mluvčí Miluše Zajícová.

VÝPOVĚĎ NAPADENÉHO

„Šli jsme se ženou a vnoučaty nakoupit nějaké jídlo na grilování a po cestě domů jsme šli kolem aut, ze kterých ti muži křičeli rasistické nadávky. Byly s námi vnoučata a tak jsem je okřikl, že jsou tu děti, ať se zklidní,“ řekl pro zpravodajský server Romea.cz Jaroslav Džuga.

Následný útok agresorů byl velmi rychlý. "Rozeběhlo se proti mě asi dvacet chlapů. Žena s dětmi utekla, protože se bála. Ti chlapi mě doběhli, svalili mě na zem a začali do mě kopat. Během toho všeho mi ještě nadávali do černých hub," řekl napadený Jaroslav Džuga.

Napadená viděl z okna Džugův příbuzný Luciano Karala. „Zaslechli jsme, jak ti muži pokřikují rasistické nadávky, tak jsem vykoukl z okna. Všiml jsem si, že auta, která stála na silnici mají polské značky. Seběhlo se to velmi rychle. Skupina více jak dvaceti mužů vyskákala z aut a rozeběhla se proti němu. Zmlátili ho, potom rychle nastoupili zpátky a odjeli,“ popsal pro Romea.cz celou situaci Karala, který zároveň na mobilní telefon natočil odjezd útočníků.

Poté co útočníci odjeli, přivolali svědci policii a záchranou službu. „Ležel jsem na zemi a chtělo se mi spát. Policie spolu s mojí ženou a dalšími lidmi stála u mě. Říkali mi ať neusínám,“ dodal pětačtyřicetiletý muž z Přerova.

„Policie byla na místě rychle. Řekli nám, ať ho odvezeme do nemocnice sami. My jsme ale policii řekli, že jsme volali záchranku, ale ta nakonec dojela na místo po více než 45 minutách,“ popsal situaci těsně po napaden svědek celého incidentu Luciano Karala.

Podle policejní mluvčí převezla záchranná služba zraněného muže na ošetření do nemocnice.

"V souvislosti s touto ojedinělou událostí jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestných činů výtržnictví a ublížení na zdraví,“ dodala pro zpravodajský server Romea.cz policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Přečteno: 4149x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Romové, Přerov, Rasismus, NapadeníHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo