romea - logo
29. října 2020 (čtvrtek)
svátek má Silvie

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

RDS pořádala demonstraci proti rasismu a xenofobii

16.11.2016 16:08
Miroslav Tancoš (vlevo) před Úřadem vlády ČR 3. 9. 2013 (FOTO: František Kostlán)
Miroslav Tancoš (vlevo) před Úřadem vlády ČR 3. 9. 2013 (FOTO: František Kostlán)

Romská demokratická strana (RDS) spolu s představiteli spolku Pražských romských organizací (PRO) pořádá v sobotu 19. listopadu od 13:00 demonstraci proti rasismu, xenofobii a nesnášenlivosti. Akce se bude konat na Václavském náměstí u sochy sv. Václava.

Setkání bude zahájeno romskou hymnou a během demonstrace promluví mimo jiné i předseda RDS Miroslav Tancoš. Podle tajemníka RDS Miroslava Rusenka očekávají několik stovek účastníků. Do Prahy by měli přijet lidé nejen z Čech, ale také z moravských měst.

Cílem akce je podle organizátorů upozornit na rostoucí protiromské nálady a nesnášenlivost vůči dalším menšinám v České republice. Pořadatelé demonstrace chtějí také zmínit některé problematické případy z poslední doby, včetně úmrtí mladého muže v Žatci po zákroku strážníků a hostů místní pizzerie.

Sdružení Pražských romských organizací sdružuje například Spolek pro romské tradice a kulturu na Praze 3, spolek Jagori či třeba amatérský sportovní klub Draci a během demonstrace budou mít na starosti především technické zázemí. Samotný program bude mít na starosti Romská demokratická strana.

Přečteno: 7051x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Demonstrace, RDSHLAVNÍ ZPRÁVY

Jozef Kmeťo

videoNa onemocnění COVID-19 zemřel romský bloger Jozef Kmeťo. Těsně před smrtí natočil video, kde před nemocí varuje a vyzývá k nošení roušek

26.10.2020 14:24
Dnes odpoledne podlehl nemoci COVID-19 bloger Jozef Kmeťo. Informaci serveru Romea.cz potvrdila jeho manželka. Kmeťo těsně před smrtí natočil video, kde všechny varuje před zlehčováním nemoci a vyzývá je k nošení roušek.
 celý článek

Richard Adam, Jitka Votavová, Terezie Ondičová, Nikola Kokyová, Michael Miko

videoMladé osobnosti: Držte se, nevěřte všemu, co čtete, a chraňte své rodiny

26.10.2020 12:10
Známé osobnosti z romského a proromského prostředí vyzvaly prostřednictvím ROMEA TV k dodržování protiepidemických opatření. Vyzývají Romy, aby nosili roušky na nutných místech, nescházeli se a nezlehčovali situaci šířením dezinformačních zpráv na sociálních sítích.
 celý článek

David Tišer a papež František (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Pixabay, koláž Romea.cz)

Papež podpořil registrovaná partnerství homosexuálů. Je to pozitivní krok ke změně, okomentoval vyjádření David Tišer

23.10.2020 12:06
Papež František poprvé veřejně podpořil zákony, které umožňují homosexuálům vstoupit do registrovaného partnerství. Papež to uvedl v biografickém dokumentárním filmu Francesco rusko-amerického režiséra Jevgenije Afinejevského, který byl dnes představen na filmovém festivalu v Římě. Je to vůbec poprvé, co se hlava katolické církve vyjádřila ve prospěch civilních sňatků pro homosexuály. Vatikán na vyjádření papeže ve filmu zatím nereagoval. Jako pozitivní krok vyjádření papeže označil David Tišer, romský LGBT aktivista a ředitel společnosti ARA ART.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo