romea - logo
19. srpna 2022 (pátek)
svátek má Ludvík

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Ředitel Agentury pro sociální začleňování Radek Jiránek ve svém úřadu končí

28.7.2017 15:50
Radek Jiránek (FOTO: Agentura pro sociální začleňování)
Radek Jiránek (FOTO: Agentura pro sociální začleňování)

Radek Jiránek končí jako ředitel Agentury pro sociální začleňování. Ve své funkci bude již jen do konce září. Informaci dnes serveru Romea.cz potvrdila mluvčí Agentury Lucie Nemešová. 

"Z Agentury odcházím z osobních důvodů. Rád bych nyní započal druhou část mé profesní kariéry v komerčním prostředí. Mojí prioritou na tyto dva měsíce bude dokončení rozpracovaných úkolů, zejména podání žádosti o dotaci na inovační projekt Agentury a vyjednání obnovení výzev IROP pro KPSVL," uvedl ke svému odchodu pro server Romea.cz ředitel Jiránek.

„V krátké době bude vypsáno řádné výběrové řízení na nového ředitele. Činnost organizace nebude touto změnou nijak narušena a Agentura bude dál pokračovat v plnění cílů nastavených v Akčním plánu Strategie boje proti sociálnímu vyloučení,“ uvedl pro server Romea.cz Michal Kačírek, tiskový mluvčí ministra pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jana Chvojky, do jehož gesce Agentura pro sociální začleňování spadá.

Jiránek, který se stal v pořadí třetím ředitelem 5. června 2015, vystřídal ve vedení úřadu bývalého ředitele Martina Šimáčka. Toho po šestiletém působení z funkce odvolal tehdejší ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier.

O vznik Agentury pro sociální začleňování začala v roce 2007 usilovat tehdejší ministryně pro menšiny a lidská práva Džamila Stehlíková. Svou činnost zahájila v březnu roku 2008, kdy se stala jedním z odborů na Úřadu vlády. Další dva roky fungovala pilotně ve 12 vybraných lokalitách. Prvním ředitelem se stal Marek Podlaha, kterého po necelém roce Stehlíková odvolala. V roce 2009 ho nahradil právě Šimáček. Toho do funkce jmenoval tehdejší ministr pro lidská práva Michael Kocáb.

Agentura aktuálně spolupracuje s 48 lokalitami, z toho 44 lokalit je zapojeno do takzvaného Koordinovaného přístupu k sociálně vyloučeným lokalitám. Do roku 2020 plánuje rozšířit svou činnost do dalších desítek lokalit.

Přečteno: 2020x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Agentura pro sociální začleňování



HLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky







..
romea - logo