romea - logo
17. srpna 2022 (středa)
svátek má Petra

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Ředitelka organizace In Iustitia Klára Kalibová získala cenu Alice Garrigue Masarykové

Praha, 9.12.2014 17:00, (ROMEA)
Ředitelka organizace In Iustitia Klára Kalibová a velvyslanec USA Andrew H. Schapiro (Zdroj: Velvyslanectví USA)
Ředitelka organizace In Iustitia Klára Kalibová a velvyslanec USA Andrew H. Schapiro (Zdroj: Velvyslanectví USA)

Cenu Alice Garrigue Masarykové, kterou každoročně uděluje americká ambasáda v Praze za práci v oblasti lidských práv, získala v pondělí zakladatelka a ředitelka organizace In Iustitia Klára Kalibová. Ocenění od velvyslance Andrewa Schapira obdržela za poskytování právní pomoci obětem násilí z nenávisti.

"Klára těmto obětem pomáhá dovolat se spravedlnosti a žádat o odškodnění za újmu způsobenou násilím z nenávisti. Stejně jako laureáti ceny z minulých let nám svou prací připomíná, že lidská práva nejsou pouze abstraktním pojmem, ale principem, který si občas žádá akci. Jejich naplňování vytváří bezpečnější, demokratičtější a bohatší svět," uvedl při předávání ceny Schapiro.

In Iustitia je právnická organizace, která se cíleně zabývá násilím z nenávisti. Poskytuje právní pomoc obětem, pomáhá s ochranou komunit ohrožených násilným rasismem a neonacismem a usiluje o zlepšení legislativy a praxe orgánů vyšetřující tuto trestnou činnost.

Cenu pojmenovanou po nejstarší dceři prvního československého prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka a zakladatelce Československého červeného kříže uděluje velvyslanectví USA od roku 2004. Mohou ji dostat osobnosti nebo organizace, které se mimořádně zasloužily o rozvoj lidských práv v Česku a svojí podporou sociální spravedlnosti a obranou demokratických svobod vytvářejí otevřenou občanskou společnost.

V minulosti ji obdrželi například organizace ROMEA, současná ombudsmanka Anna Šabatová, ředitel české odbočky Transparency International David Ondráčka, zakladatel festivalu Jeden svět Igor Blaževič nebo týdeník Respekt.
brf, ČTK
Přečteno: 1725x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

In IUSTITIA, Kalibová Klára, Násilí z nenávisti, oběť, právní rady, USA, Ocenění, velvyslanectvíHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo