romea - logo
22. října 2019 (úterý)
svátek má Sabina
Loading
rozšířené vyhledávaní

Ředitelka organizace In Iustitia Klára Kalibová získala cenu Alice Garrigue Masarykové

Praha, 9.12.2014 17:00, (ROMEA)
Ředitelka organizace In Iustitia Klára Kalibová a velvyslanec USA Andrew H. Schapiro (Zdroj: Velvyslanectví USA)
Ředitelka organizace In Iustitia Klára Kalibová a velvyslanec USA Andrew H. Schapiro (Zdroj: Velvyslanectví USA)

Cenu Alice Garrigue Masarykové, kterou každoročně uděluje americká ambasáda v Praze za práci v oblasti lidských práv, získala v pondělí zakladatelka a ředitelka organizace In Iustitia Klára Kalibová. Ocenění od velvyslance Andrewa Schapira obdržela za poskytování právní pomoci obětem násilí z nenávisti.

"Klára těmto obětem pomáhá dovolat se spravedlnosti a žádat o odškodnění za újmu způsobenou násilím z nenávisti. Stejně jako laureáti ceny z minulých let nám svou prací připomíná, že lidská práva nejsou pouze abstraktním pojmem, ale principem, který si občas žádá akci. Jejich naplňování vytváří bezpečnější, demokratičtější a bohatší svět," uvedl při předávání ceny Schapiro.

In Iustitia je právnická organizace, která se cíleně zabývá násilím z nenávisti. Poskytuje právní pomoc obětem, pomáhá s ochranou komunit ohrožených násilným rasismem a neonacismem a usiluje o zlepšení legislativy a praxe orgánů vyšetřující tuto trestnou činnost.

Cenu pojmenovanou po nejstarší dceři prvního československého prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka a zakladatelce Československého červeného kříže uděluje velvyslanectví USA od roku 2004. Mohou ji dostat osobnosti nebo organizace, které se mimořádně zasloužily o rozvoj lidských práv v Česku a svojí podporou sociální spravedlnosti a obranou demokratických svobod vytvářejí otevřenou občanskou společnost.

V minulosti ji obdrželi například organizace ROMEA, současná ombudsmanka Anna Šabatová, ředitel české odbočky Transparency International David Ondráčka, zakladatel festivalu Jeden svět Igor Blaževič nebo týdeník Respekt.
brf, ČTK
Přečteno: 1636x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

In IUSTITIA, Kalibová Klára, Násilí z nenávisti, oběť, právní rady, USA, Ocenění, velvyslanectvíHLAVNÍ ZPRÁVY

Chudinské ghetto (Ilustrační FOTO: Safranek-interia.eu, Wikimedia Commons)

Zpráva o stavu romské menšiny: V ČR bylo loni podle odhadů 830 ghett se 127.000 obyvateli

14.10.2019 11:21
V Česku existovalo loni přes 830 chudinských domů, ulic a čtvrtí. V těchto ghettech žilo víc než 127.000 lidí. Uvádí to zpráva o stavu romské menšiny za loňský rok.
 celý článek

Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA (2018)

videoVYSÍLALI JSME ŽIVĚ: Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA

10.10.2019 20:58, (AKTUALIZOVÁNO 12. 10. 2019, 22:00)
V pátek 11. října od 13 hodin proběhlo již čtvrté slavnostní setkání stipendistů podpořených v rámci Romského stipendijního programu pro romské studenty SŠ a VOŠ, který realizuje organizace ROMEA. Studenti byli slavnostně uvedeni do stipendijního programu v Brožíkově sálu na Staroměstské radnici, kde se setkali s pořadateli a sponzory programu. Stipendium letos získalo 69 studentů SŠ a VOŠ. Celou akcí zúčastněné provedl moderátor Lukáš Kotlár. Přímý přenos zajistila první romská internetová televize ROMEA TV. Krásné prostory pro tuto akci poskytl Magistrát hlavního města Prahy.
 celý článek

Cyril Koky

Cyril Koky bude kandidovat do Senátu za Pirátskou stranu v obvodu Kolín

10.10.2019 17:30
Ve volbách do Senátu bude za Pirátskou stranu v obvodě Kolín kandidovat Cyril Koky. Členská základna Pirátů ho ve volbách na internetovém fóru zvolila jednomyslně.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo