romea - logo
29. listopadu 2021 (pondělí)
svátek má Zina

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Represe, nebo prevence? O tom v Českém rozhlase hovořili poslankyně Ivana Řápková, Martin Šimáček z agentury a František Kostlán ze sdružení ROMEA

Praha, 21.6.2013 11:17, (ROMEA)
Ivana Řápková
Ivana Řápková

Represe, nebo prevence? Český rozhlas Plus odvysílal pořad Pro a proti, v němž hovořila poslankyně ODS Ivana Řápková a ředitel Agentury pro sociální začleňování Martin Šimáček. Debatovali na téma, jestli je při řešení problémů vzájemného soužití účinnější prevence nebo represe.

Řápková je známá svými sympatiemi k represím, což se projevilo i během tohoto pořadu, kde tvrdila, že represe jsou třeba hlavně proto, aby se snížila kriminalita. Řápková zde opakovala i výmysly krajní pravice, že Romové jsou státem zvýhodňováni.

Martin Šimáček je naopak příznivcem prevence, což doložil svými zkušenostmi z této oblasti.

Do hovoru se v telefonním vstupu zapojil i František Kostlán ze sdružení ROMEA, který Řápkovou označil za populistku, jejíž represivní návrhy a představy naopak vedou ke zvýšení kriminality. Vyslovil také přesvědčení, že příčinou problémů je sociální vyloučení a a jednostranně dělaná integrace, při níž se nikdo neptá Romů na jejich názory. 

Pořad Českého rozhlasu Plus s názvem Pro a proti si můžete poslechnout zde.

Přečteno: 2240x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Sociální vyloučení, Populismus, Represe, MédiaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo