romea - logo
5. dubna 2020 (neděle)
svátek má Miroslava
Loading
rozšířené vyhledávaní

ROMEA TV dnes odvysílá premiéru hudebního pořadu BAŠAVEL

13.3.2020 12:00

ROMEA TV vysílá premiéru hudebního pořadu BAŠAVEL. Moderátor Richard Samko si tentokrát pozval zástupce mladé generace, kterým se daří zaujmout mladší publikum na sociálních sítích.

V pořadu vystoupí účastnice pěvecké soutěže The Voice Terezie Ondičová alias Tessie, která již se svou kapelou Tessie Band natočila první CD Jazz Christmas. 

Dalším hostem je mladý slovenský hudebník Richard Adam alias Vajdis, který se po několika letech působení v kapele rozhodl pro sólovou kariéru. Jeden ze svých posledních videoklipů k písni Stojí za hriech natočil společně s Tessie.

V dnešním pořadu se představí i studentka základní školy v Chanově Karin Cinová. Tu si pro natáčení klipu k songu Khangery nedávno vybrali Jan Bendig a Monika Bagárová a zaujala i Filipa Šenkiho alias Fífu, se kterým spolupracovala na videoklipu k songu Ty to v sobě máš.

Hudební doprovod v tomto díle pořadu zajistili Lukáš Cirok - klávesy, Radek Sivák - bicí a Richard Adam - zpěv a keyboard.

Pořad bude ROMEA TV vysílat několikrát ročně. Navazuje na dříve odvysílané pilotní díly, ve kterých vystoupily kapely Funky Brothers a Kaminiko.

 

brf, th, vhl, sam, Lukáš Cirok
Přečteno: 1368x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Hudba, Nahrávací studio, Romové, televizeHLAVNÍ ZPRÁVY

Nikola Taragoš, programový ředitel Romodrom, o.p.s. v rozhovoru pro ROMEA TV.

videoNikola Taragoš: Snažíme se zabránit zhoršení situace našich klientů, dodáváme jim ochranné pomůcky i základní potraviny

1.4.2020 12:00
Dalším hostem v sérii rozhovorů s osobnostmi, kteří aktivně pomáhají v době nouzového stavu je programový ředitel organizace Romodrom.
 celý článek

Tisková konference k zvládnutí onemocnění COVID-19 v romských lokalitách na Slovensku

videoSlovensko bude testovat Romy v osadách. Nakažení Romové by pak mohli být izolováni ve státních zařízeních

1.4.2020 15:50
Od pátku se na Slovensku spustí testování na onemocnění COVID-19 ve 33 romských osadách. Matovič na tiskové konferenci společně s Peterem Pollákem a novou zmocněnkyní pro romské komunity Andreou Bučkovou představil plán boje s konoravirem v romských lokalitách. Odběry, na které dohlédnou vojáci, budou probíhat od 3. do 9. dubna. O den později, 10. dubna, by už měly být známy výsledky. "To, že jde armáda do osad není demonstrace síly," tvrdí premiér Igor Matovič. Vojenští lékaři podle něj budou s testy pomáhat proto, aby testování nezatížilo civilní zdravotníky. Premiér Igor Matovič chce nakažené Romy z osad umístit do státních zařízení.
 celý článek

V pátek 17. 2. 2017 jednala Rada vlády pro záležitosti romské menšiny poprvé pod vedením ministra pro lidská práva Jana Chvojky (FOTO: Úřad vlády ČR)

Úřad vlády vyzývá k nominaci nových členů do Rady vlády pro záležitosti romské komunity

1.4.2020 11:05
Úřad vlády vyzývá na stránkách kabinetu k nominaci nových členek a členů do Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Rada má v současné době 29 členek a členů, z toho 16 zástupkyň a zástupců státní správy a 13 občanských členek a členů zejména z řad Romů - tři tedy chybí.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo