romea - logo
25. května 2020 (pondělí)
svátek má Viola
Loading
rozšířené vyhledávaní

ROMEA TV dnes odvysílá premiéru hudebního pořadu BAŠAVEL

13.3.2020 12:00

ROMEA TV vysílá premiéru hudebního pořadu BAŠAVEL. Moderátor Richard Samko si tentokrát pozval zástupce mladé generace, kterým se daří zaujmout mladší publikum na sociálních sítích.

V pořadu vystoupí účastnice pěvecké soutěže The Voice Terezie Ondičová alias Tessie, která již se svou kapelou Tessie Band natočila první CD Jazz Christmas. 

Dalším hostem je mladý slovenský hudebník Richard Adam alias Vajdis, který se po několika letech působení v kapele rozhodl pro sólovou kariéru. Jeden ze svých posledních videoklipů k písni Stojí za hriech natočil společně s Tessie.

V dnešním pořadu se představí i studentka základní školy v Chanově Karin Cinová. Tu si pro natáčení klipu k songu Khangery nedávno vybrali Jan Bendig a Monika Bagárová a zaujala i Filipa Šenkiho alias Fífu, se kterým spolupracovala na videoklipu k songu Ty to v sobě máš.

Hudební doprovod v tomto díle pořadu zajistili Lukáš Cirok - klávesy, Radek Sivák - bicí a Richard Adam - zpěv a keyboard.

Pořad bude ROMEA TV vysílat několikrát ročně. Navazuje na dříve odvysílané pilotní díly, ve kterých vystoupily kapely Funky Brothers a Kaminiko.

 

brf, th, vhl, sam, Lukáš Cirok
Přečteno: 1639x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Hudba, Nahrávací studio, Romové, televizeHLAVNÍ ZPRÁVY

Starostka obce Veltěže Věra Posledníková a vyhořelý dům rodiny Přibylových (FOTO: ROMEA TV)

videoVIDEO: Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc romské rodině, které vyhořela v pátek část domu

19.5.2020 15:02
Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc pro romskou rodinu, které vyhořela v pátek 15. 5. 2020 velká část domu. Obec na sbírkový účet vloží počáteční vklad 5 tisíc korun. Uvedla to v rozhovoru pro romskou internetovou televizi ROMEA TV starostka obce Věra Posledníková.
 celý článek

Jan Cina

Herec Jan Cina kvůli romskému příjmení narazil při hledání bydlení. „Byl to šok,” říká

19.5.2020 13:25
Jan Cina je dvaatřicetiletý populární český herec. Jeho otec je Rom, rodina z části pochází z východního Slovenska. Přestože on sám říká, že se svým romstvím nikdy neměl problém - zejména proto, že to na něm není na první pohled poznat - setkal se nedávno s tím, čemu v Česku čelí řada Romů. Při hledání bydlení se ho totiž realitní makléř na základě jeho příjmení zeptal, zda není Rom a dodal, že by s tím mohli mít majitelé problém.
 celý článek

Obyvatelé ubytovny v ulici Klíšská. (FOTO: ROMEA TV)

Romská rodina z ústecké ubytovny uspěla u Nejvyššího správního soudu, spor se po dvou letech vrací před krajský soud

19.5.2020 11:15
Nejvyšší správní soud (NSS) zrušil rozsudek Krajského soudu v Ústí nad Labem, na který se v létě 2018 obrátila jedna z romských rodin vystěhovaných z ústecké ubytovny, která byla uzavřena po vyhlášení tzv. "bezdoplatkové zóny" na území města Ústí nad Labem. Žalobou namířenou proti městu rodina namítala, že došlo k nezákonnému zásahu do jejich práv, a rovněž požádala soud o zrušení opatření, kterým byla "bezdoplatková zóna" vyhlášena. Krajský soud žalobu odmítl, Nejvyšší správní soud nyní rozhodl, že to bylo nezákonné.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo