romea - logo
27. listopadu 2020 (pátek)
svátek má Xenie

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

ROMEA TV dnes odvysílá premiéru hudebního pořadu BAŠAVEL

13.3.2020 12:00

ROMEA TV vysílá premiéru hudebního pořadu BAŠAVEL. Moderátor Richard Samko si tentokrát pozval zástupce mladé generace, kterým se daří zaujmout mladší publikum na sociálních sítích.

V pořadu vystoupí účastnice pěvecké soutěže The Voice Terezie Ondičová alias Tessie, která již se svou kapelou Tessie Band natočila první CD Jazz Christmas. 

Dalším hostem je mladý slovenský hudebník Richard Adam alias Vajdis, který se po několika letech působení v kapele rozhodl pro sólovou kariéru. Jeden ze svých posledních videoklipů k písni Stojí za hriech natočil společně s Tessie.

V dnešním pořadu se představí i studentka základní školy v Chanově Karin Cinová. Tu si pro natáčení klipu k songu Khangery nedávno vybrali Jan Bendig a Monika Bagárová a zaujala i Filipa Šenkiho alias Fífu, se kterým spolupracovala na videoklipu k songu Ty to v sobě máš.

Hudební doprovod v tomto díle pořadu zajistili Lukáš Cirok - klávesy, Radek Sivák - bicí a Richard Adam - zpěv a keyboard.

Pořad bude ROMEA TV vysílat několikrát ročně. Navazuje na dříve odvysílané pilotní díly, ve kterých vystoupily kapely Funky Brothers a Kaminiko.

 

brf, th, vhl, sam, Lukáš Cirok
Přečteno: 2401x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Hudba, Nahrávací studio, Romové, televizeHLAVNÍ ZPRÁVY

11. setkání romských studentů Baruvas proběhlo v srpnu 2020 na chatě Doubravka (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

ROMEA letos poskytla stipendia dalším 94 romským studentům. Za 5 let trvání programu rozdala už 365 stipendií

26.11.2020 11:00

Organizace ROMEA na přelomu října a listopadu vyplatila 94 stipendií – tolik je letos ve stipendijním programu romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Jedná se o studenty různorodých oborů z celé České republiky, kteří mají dobré výsledky ve studiu, ale jejich socio-ekonomická situace ohrožuje dokončení střední nebo vysoké školy nebo vůbec nástup do ročníku. Program pro studenty organizace ROMEA spustila v roce 2016 a do této chvíle poskytla celkem 365 stipendií 213 studentům. Někteří ze stipendistů obdrželi totiž díky svým studijním výsledkům a aktivnímu zapojení v do programu stipendium opakovaně

 celý článek

Setkání romských studentů BARUVAS, které pravidelně pořádá organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

DOKUMENT: Vláda schválila Zprávu o stavu romské menšiny v roce 2019. Stále převládají předsudky, nejhorší je oblast bydlení, význam vzdělání u Romů roste

25.11.2020 19:30
Vláda v pondělí na svém zasedání schválila Zprávu o stavu romské menšiny v České republice za rok 2019 a zároveň vzala na vědomí informaci o naplňování Strategie romské integrace do roku 2020 v roce 2019. Zprávu o stavu romské menšiny, kterou zpravodajský server Romea.cz zveřejňuje v plném znění, schválila také Rada vlády pro záležitosti romské menšiny.
 celý článek

Závěrečný galakoncert festivalu Khamoro 2018 (FOTO: Petr Karlach)

Největší světový romský festival Khamoro se přesouvá na internet. Na koncerty se můžete podívat zdarma!

24.11.2020 20:45
Vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci v České republice bude letošní ročník festivalu KHAMORO poprvé v on-line formátu. Letošní ročník se rozdělil na dvě části. První část koncertů proběhla v září, druhá část začne v sobotu 28. 11. a bude streamována přes internet. Záštitu nad festival převzal ministr kultury Lubomír Zaorálek a primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo