romea - logo
3. července 2022 (neděle)
svátek má Radomír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

PREMIÉRA: Miro Bartoš a Milan Kroka v pořadu BAŠAVEL. Navíc sestřih toho nejlepšího z letošních pořadů

28.12.2020 21:10

Poslední letošní romský hudební pořad BAŠAVEL nabídl unikátní hosty a sestřih toho nejlepšího z předchozích dílů.

PREMIÉRA POŘADU BAŠAVEL

  • úterý 29. 12. 2020
  • 20:00 hod

Dozvíte se například, jaká byla cesta z dětského domova do opery sólisty v Divadle J. K. Tyla v Plzni Miro Bartoše. "Útěk z domova mně a sestře změnil život. Kdybychom zůstali doma, neměli bychom vysokou školu a snovou práci," svěřil se ROMEA TV Miro Bartoš.

O tom, jak vnímá hudbu, promluví i oblíbený muzikant Milan Kroka. "Nebyl jsem vždy jen muzikant. Musel jsem makat i rukama. Když bylo nejhůř, šel jsem pracovat do továrny jako brusič. Muzika je můj život. Je to těžké řemeslo a když se nedělá s láskou a poctivě, je to poznat," říká zpěvák, skladatel a producent Milan Kroka.

V posledním letošním díle pořadu BAŠAVEL vystoupí dále také účastnice pěvecké soutěže The Voice Terezie Ondičová alias Tessie, mladý slovenský hudebník Richard Adam alias Vajdis, Karin Cinová, Robert Boldi, Ondrej Ferko & Ondra Gizman mladší či skupina Galiani Gypsy Jazz. Kromě zmíněných umělců patří velké poděkování také Ladislavu Cirokovi a jeho nahrávacímu studiu EL CIROX PRODUCTION za spolupráci na tvorbě několika dílů pořadu.

MIRO BARTOŠ

Mgr. et Bc Miro Bartoš, dipl. um., vystudoval klasický zpěv na konzervatoři v Plzni u profesorky L. Ročákové-Rybářové a dále zpěv, hudební výchovu a učitelství pro SŠ na Pedagogické fakultě Západočeské univerzity v Plzni. Ještě za studií reprezentoval univerzitu ve finále mezinárodní pěvecké soutěže v kanadském Montrealu. Vzdělával se i v oboru globální podnikání a management na Newton College v Praze a Brně. Od r. 2008 je sólistou s povinností sboru v Divadle J. K. Tyla v Plzni. Svým nápaditým projevem uchvátil dětské diváky jako Papageno v kouzelném lese na motivy Kouzelné flétny W. A. Mozarta či ve hře Žvanivý slimejš Jiřího Prauera ad. Účinkuje v operetách a operách (např. kníže Yamadori – Madama Butterfly). Učí zpěv a hudební výchovu na ZŠ i ZUŠ a věnuje se také koncertní činnosti u nás i v zahraničí (USA, Francie, Německo, Slovinsko ad.). Své pěvecké umění nyní zdokonaluje pod vedením barytonisty Vladimíra Chmela (mj. sólisty Metropolitní opery v New Yorku).

MILAN KROKA

Jako jeden z nejzajímavějších a často vyhledávaných romských muzikantů současnosti se Milan Kroka do muziky zamiloval ve svých sedmi letech, kdy začal hrát na kytaru. Za svou dosavadní kariéru spolupracoval s dalšími významnými muzikanty, jak je Ida Kellarová, Věra Bílá a skupina Kale, Romano Rat, Bengas, Mezcla Orchestra, Kmeťoband, Ben Christovao a s mnoha dalšími. Od roku 2012 vystupuje s vlastním projektem pod názvem Milan Kroka - Live band.

sam, LC, brf, voj, th, vhl
Přečteno: 1232x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Hudba, Romové, TradiceHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo