romea - logo
12. srpna 2022 (pátek)
svátek má Klára

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

ROMEA uspořádala setkání romských studentů BARUVAS online! Zaměřilo se na romskou historii a rizika manipulací v médiích i na politické scéně

15.12.2020 9:53
Během víkendu 12 a 13. prosince 2020 se uskutečnilo první BARUVAS ONLINE! (FOTO: ROMEA)
Během víkendu 12 a 13. prosince 2020 se uskutečnilo první BARUVAS ONLINE! (FOTO: ROMEA)

Během víkendu 12 a 13. prosince se uskutečnilo první BARUVAS ONLINE! Kvůli stále problematické situaci způsobené koronavirovou pandemií a vládním opatřením se ROMEA se studenty, kteří jsou součástí letošního stipendijního programu organizace, nemohla potkat osobně. Proto se organizační tým stipendijního programu rozhodl zrealizovat setkání alespoň online.

"Prosincové setkání bylo určené romským středoškolákům, kteří se letos stali stipendisty programu poprvé a nebo loňským stipendistům, kteří na "offline" BARUVAS ještě nebyli. A i když reálné osobní setkání nic nenahradí, podle zpětných vazeb od účastníků přinesla tato akce hodně podnětných informací a povzbuzení do dalšího studia," uvedla k setkání projektová manažerka stipendijního programu Jitka Votavová.

Sobotní workshop zaměřený na válečné a poválečné období života Romů a Sintů v ČR vedla romistka z Pražského fóra pro romské dějiny Ústavu pro soudobé dějiny Akademie věd Renata Berkyová. Na etnoemancipační hnutí Romů v období totality se poté zaměřil romista a student Central European University Michal Mižigár.

V neděli se studenti pod vedeném ředitele organizace ROMEA Zdeňka Ryšavého věnovali rizikům manipulací a dezinformací v médiích a na sociálních sítích a také na politické scéně, a spolu s novinářkou Jarmilou Balážovou absolvovali workshop zaměřený na to, jak současní politici zneužívají "romská témata" a jak je možné se tomu bránit.

Poslední velké setkání romských studentů BARUVAS z celé ČR se uskutečnilo v srpnu 2020 a bylo již jedenácté v řadě.

Romský stipendijní program podporuje Nadace Velux, Nadace Albatros, Bader Philantropies, Nadace Sova a celá řada drobných dárcůRealizaci workshopů zaměřených na mediální gramotnost podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

Přečteno: 472x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Vzdělávání, ROMEA, Baruvas - Rosteme, StipendiaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo