romea - logo
15. listopadu 2019 (pátek)
svátek má Leopold
Loading
rozšířené vyhledávaní

Romodrom se představí v rámci festivalu United Islands

Praha, 19.6.2012 14:10, (ROMEA)
U info stánku Romodromu se na festivalu Mezi ploty zastavil i herec Pavel Liška
U info stánku Romodromu se na festivalu Mezi ploty zastavil i herec Pavel Liška

Tuto sobotu, tedy 23.června, se Občanské sdružení Romodrom zúčastní devátého ročníku pražského hudebního festivalu United Islands. Svůj info stánek rozbalí v rámci doprovodného programu Ostrovy volného času na ostrově Kampa.

Program letošního doprovodného programu věnovali totiž pořadatelé právě romské tematice – spolu s Romodromem se představí třeba Muzeum romské kultury nebo časopis Romano Džaniben.

Diváci se mohou těšit na workshop moderního cikánského čardáše, po kterém bude následovat debata o postavení Romů v současné společnosti.

„Pro návštěvníky jsme připravili pro zpestření ochutnávku z romské kuchyně – tradiční holubki (zelné listy plněné masem a rýží). Děti z našeho nízkoprahového klubu a centra předškolní výchovy vyrobily drobné ozdobné předměty. V neposlední řadě představíme truhlářské výrobky klientů z programu podporovaného zaměstnání  partnerské dílny ve Slaném – našeho programu pracovní a sociální rehabilitace,“ přibližuje předsedkyně O.s.Romodrom Marie Gailová.

Občanské sdružení Romodrom působí v České republice již od roku 2001. Za jedenáct let své činnosti úspěšně pracovalo s dětmi i dospělými v jejich různých životních situacích.

Dětem a mládeži se věnuje projektem Romodrom pro vzdělání, provozuje nízkoprahové zařízení, centrum předškolní výchovy a pořádá volnočasové akce pro děti a mládež se sociálně znevýhodněného prostředí. Ve věznicích Pardubice, Vinařice a Oráčov úspěšně běží vězeňské programy, zaměřené na snížení rizika sociálního vyloučení osob propuštěných z věznice, předcházení recidivě a úspěšné začlenění do společnosti. V sedmi krajích ČR pak Romodrom realizuje programy v sociálně vyloučených lokalitách.

Koncem května se sdružení již představilo na hudebním a divadelním festivalu Mezi Ploty v psychiatrické léčebně Bohnice. Na ostrovním festivalu United Islands se na své návštěvníky těší mezi 11 a 22 hodinou.


Přečteno: 621x
 

Kam dál:

Štítky:  

Neziskový sektorHLAVNÍ ZPRÁVY

--ilustrační foto--

videoGipsy.cz vydali nový klip. Nekoukejte jen do mobilů a běžte ven, vyzývají dospělé a děti

13.11.2019 10:03
Hudební skupina Gipsy.cz přichází po delší době s novým singlem, který je zároveň ochutnávkou z připravovaného alba, jenž vyjde v příštím roce. K písni „Život jde dál“ natočili rovněž videoklip.
 celý článek

Napravo původní památník, nalevo zničený památník (FOTO: Facebook)

Vandalové zničili památník romského holocaustu ve Skotsku

11.11.2019 14:27
Minulé pondělí se pracovníci organizace Romano Lav dozvěděli od místních obyvatel, že ve čtvrti Govanhill, ve městě Glasgow došlo k zavrženíhodnému činu. Neznámí vandalové totiž v tamním parku zničili památník, který byl věnován obětem romského holokaustu.
 celý článek

Vítězka Miss České republiky 2019, foto: archiv Nikola Kokyová

videoMiss ČR Nikola Kokyová: Rodiče mě naučili zůstávat nohama na zemi. Doufám, že pomůžu změnit názor na Romy

8.11.2019 15:54
V úterý 29. října převzala korunku a titul Miss České republiky 2019 dvacetiletá Nikola Kokyová z Kolína.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo