romea - logo
1. června 2020 (pondělí)
svátek má Laura
Loading
rozšířené vyhledávaní

Romodrom se představí v rámci festivalu United Islands

Praha, 19.6.2012 14:10, (ROMEA)
U info stánku Romodromu se na festivalu Mezi ploty zastavil i herec Pavel Liška
U info stánku Romodromu se na festivalu Mezi ploty zastavil i herec Pavel Liška

Tuto sobotu, tedy 23.června, se Občanské sdružení Romodrom zúčastní devátého ročníku pražského hudebního festivalu United Islands. Svůj info stánek rozbalí v rámci doprovodného programu Ostrovy volného času na ostrově Kampa.

Program letošního doprovodného programu věnovali totiž pořadatelé právě romské tematice – spolu s Romodromem se představí třeba Muzeum romské kultury nebo časopis Romano Džaniben.

Diváci se mohou těšit na workshop moderního cikánského čardáše, po kterém bude následovat debata o postavení Romů v současné společnosti.

„Pro návštěvníky jsme připravili pro zpestření ochutnávku z romské kuchyně – tradiční holubki (zelné listy plněné masem a rýží). Děti z našeho nízkoprahového klubu a centra předškolní výchovy vyrobily drobné ozdobné předměty. V neposlední řadě představíme truhlářské výrobky klientů z programu podporovaného zaměstnání  partnerské dílny ve Slaném – našeho programu pracovní a sociální rehabilitace,“ přibližuje předsedkyně O.s.Romodrom Marie Gailová.

Občanské sdružení Romodrom působí v České republice již od roku 2001. Za jedenáct let své činnosti úspěšně pracovalo s dětmi i dospělými v jejich různých životních situacích.

Dětem a mládeži se věnuje projektem Romodrom pro vzdělání, provozuje nízkoprahové zařízení, centrum předškolní výchovy a pořádá volnočasové akce pro děti a mládež se sociálně znevýhodněného prostředí. Ve věznicích Pardubice, Vinařice a Oráčov úspěšně běží vězeňské programy, zaměřené na snížení rizika sociálního vyloučení osob propuštěných z věznice, předcházení recidivě a úspěšné začlenění do společnosti. V sedmi krajích ČR pak Romodrom realizuje programy v sociálně vyloučených lokalitách.

Koncem května se sdružení již představilo na hudebním a divadelním festivalu Mezi Ploty v psychiatrické léčebně Bohnice. Na ostrovním festivalu United Islands se na své návštěvníky těší mezi 11 a 22 hodinou.


Přečteno: 635x
 

Kam dál:

Štítky:  

Neziskový sektorHLAVNÍ ZPRÁVY

Michal Gábor (FOTO: Archiv)

„U maturity jsem selhal. Se školou jsem chtěl skončit. Nakonec jsem našel motivaci,” říká romský stipendista

28.5.2020 16:20
„Jednou se ve třídě někomu něco ztratilo, nevím už, jestli šlo o peněženku, telefon nebo o jinou cennost. Učitelka řekla, že se všem žákům prohledají tašky. Jedno z dětí ukázalo na mě: „To určitě ukradl ten cigán“. Otevřel jsem tašku – a peněženka tam byla! Někdo mi ji tam podstrčil. Byla to hrozná situace, jak tohle máte vysvětlit?“ vypráví dvacetiletý Michal Gábor, mladý romský student druhého ročníku Fyzické geografie a geoekologie na Ostravské univerzitě, s jakými překážkami se musel na počátku své cesty za vzděláním potýkat.
 celý článek

Marek Horváth, jeden z organizátorů benefičního koncertu na podporu stipendia Václava Havla. (FOTO: Anglické gymnázium v Praze, Ivan Bárta)

videoMarek Horváth v Desetiminutovce plus ROMEA TV: Vzdělání je pro mě zásadní věc

27.5.2020 12:42
Dalším hostem naší Desetiminutovky je Marek Horváth, absolvent Anglického gymnázia v Praze. Na soukromé škole mohl studovat také díky stipendiu Václava Havla. V současné době pracuje v Agentuře pro sociální začleňování, baví ho historie, poznávání nových kultur a náboženství. Proč se Marek rozhodl pro Anglické gymnázium? Jaké je studium na Prague Collage? Jakou podporu může gymnázium nabídnout a jak? Co Marka motivuje ke studiu? To vše v Desetiminutovce Richarda Samka na ROMEA TV.
 celý článek

Vepřín v místě bývalého koncentračního tábora v Letech u Písku (FOTO: Muzeum romské kultury)

O podobě památníku romského holokaustu v Letech je rozhodnuto. Porota vítěze vybrala ze sedmi finalistů, veřejnosti ho představí 9. června

28.5.2020 9:27
O podobě památníku romského holokaustu v Letech u Písku je rozhodnuto. Zástupci Muzea romské kultury v Brně, které chce památník postavit, veřejnosti představí vítězný návrh v úterý 9. června v Nosticově paláci v Praze. Porota vítěze vybrala ze sedmi finalistů. Muzeum chce památník otevřít v roce 2023.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo