romea - logo
5. prosince 2019 (čtvrtek)
svátek má Jitka
Loading
rozšířené vyhledávaní

Romské sdružení ARA ART získalo cenu za workshop podporující LGBT komunitu

18.5.2015 12:04
Cenu převzal ředitel ARA ART David Tišer (FOTO: ARA ART)
Cenu převzal ředitel ARA ART David Tišer (FOTO: ARA ART)

V předvečer Mezinárodního dne proti homofobii a transfobii – v neděli 17. května - se konalo v pražském klubu Mecca předávání cen za počiny na podporu emancipace a uznání LGBT komunity bePROUD. Cenu za počin roku získal workshop pro LGBT Romy a Romky romského sdružení ARA ART.

Na víkendový workshop, který se konal v létě loňského roku v Praze, pozvali organizátoři přibližně 20 romských gayů a leseb z celé republiky. Tématem setkání byla vlastní i skupinová identita, probíhaly diskuse, umělecké zpracování pod vedením fotografa Lukáše Houdka a módního návrháře Pavla Berkyho. Ze setkání vznikla brožura s životními příběhy účastníků.

Předávání cen v celkem pěti kategoriích, které pořádá občanské sdružení PROUD, navazuje na udělování cen Colour Planet, které v roce 2008 založil Janis Sidovský. Předchozími držiteli této ceny jsou například zasloužilí aktivisté Jiří Hromada, Ivo Procházka či Marcela Šulcová, dlouholetý ředitel festivalu Mezipatra Aleš Rumpel nebo projekty ArtForLife a Dům světla.

Přečteno: 644x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Lgbt, ARA ART, Ocenění, RomovéHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo