romea - logo
17. února 2019 (neděle)
svátek má Miloslava
Loading
rozšířené vyhledávaní

Romské sdružení ARA ART získalo cenu za workshop podporující LGBT komunitu

18.5.2015 12:04
Cenu převzal ředitel ARA ART David Tišer (FOTO: ARA ART)
Cenu převzal ředitel ARA ART David Tišer (FOTO: ARA ART)

V předvečer Mezinárodního dne proti homofobii a transfobii – v neděli 17. května - se konalo v pražském klubu Mecca předávání cen za počiny na podporu emancipace a uznání LGBT komunity bePROUD. Cenu za počin roku získal workshop pro LGBT Romy a Romky romského sdružení ARA ART.

Na víkendový workshop, který se konal v létě loňského roku v Praze, pozvali organizátoři přibližně 20 romských gayů a leseb z celé republiky. Tématem setkání byla vlastní i skupinová identita, probíhaly diskuse, umělecké zpracování pod vedením fotografa Lukáše Houdka a módního návrháře Pavla Berkyho. Ze setkání vznikla brožura s životními příběhy účastníků.

Předávání cen v celkem pěti kategoriích, které pořádá občanské sdružení PROUD, navazuje na udělování cen Colour Planet, které v roce 2008 založil Janis Sidovský. Předchozími držiteli této ceny jsou například zasloužilí aktivisté Jiří Hromada, Ivo Procházka či Marcela Šulcová, dlouholetý ředitel festivalu Mezipatra Aleš Rumpel nebo projekty ArtForLife a Dům světla.

Přečteno: 619x

 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Lgbt, ARA ART, Ocenění, RomovéHLAVNÍ ZPRÁVY

Barber Valentýn Toráč (FOTO: Archiv Valentýna Toráče)

videoBarber Valentýn Toráč: Jsem produktivní, potřebuji v životě něco vytvářet

15.2.2019 18:20
Další díl pořadu Desetiminutovka Plus jsme natáčeli na svatého Valentýna s Valentýnem Toráčem, který v Praze provozuje barber shop.
 celý článek

--ilustrační foto--

Ústí nad Labem vyhlásilo bezdoplatkovu zónu na celém území města, včetně Trmic

14.2.2019 13:35
Ústí nad Labem vyhlásilo bezdoplatkovu zónu na celém území města, včetně Trmic. Magistrát usoudil, že celé město je „oblast se zvýšeným výskytem sociálně nežádoucích jevů“. To znamená, že nově příchozí obyvatele nebudou moci pobírat doplatky na bydlení. Platnost tohoto opatření nabyde 4. března. Zjistila to Česká televize.
 celý článek

Facebooková prezentace spolku Čonoro

Kandidát strany se sloganem o havěti působí ve spolku, který má pomáhat Romům a řešit situaci v Chanově

13.2.2019 16:45
Kandidát strany se sloganem o havěti působí ve spolku, která má pomáhat Romům a řešit situaci v Chanově Kandidát politické strany Otevřená radnice Most, která v loňských komunálních volbách uváděla na svých propagačních materiálech slogan „Jen deratizační prostředky na tu havěť nestačí!“ a na sociálních sítí k nim přidávala popisek „Nulová tolerance nepřizpůsobivým“ Pavel Pöschl se měsíc po volbách stal zástupcem nově vzniklé organizace pro pomoc Romům Čonoro v Mostě.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo