romea - logo
16. srpna 2022 (úterý)
svátek má Jáchym

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Romští studenti vysokých škol mohou stále ještě posílat své příspěvky do literární soutěže. První tři získají cenu!

14.11.2016 14:29
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Jaký byl váš první den ve škole? Byl mezi učiteli někdo, kdo vás inspiroval? Jaký byl přechod ze základní školy na střední a pak na vysokou? I o tom všem mohou psát romští studenti vysokých škol, pokud se chtějí zúčastnit Literární soutěže pro romské studenty, kterou při příležitosti Mezinárodního dne romského jazyka, který připadá na 5. listopadu, vyhlásila organizace ROMEA. V příštím roce se soutěž otevře také studentům středních a vyšších odborných škol. Soutěžící mohou psát česky i romsky. Akce se uskuteční za podpory dánské nadace VELUX.

Zaslaná díla bude hodnotit erudovaná komise, ve které zasednou romští spisovatelé Eva Danišová, Gejza Horváth a Renata Berkyová. Autoři tří nejlepších příspěvků získají finanční odměnu a jejich práce budou publikovány na serveru Romea.cz. Za 1. místo obdrží autor 3 000 Kč, za 2. místo 2.700 Kč a za 3. místo získá účastník soutěže 2.400 Kč.

Uzávěrka je 30. listopadu 2016 a své příspěvky mohou studenti zasílat organizátorům soutěže na e-mailovou adresu: jitka.votavova@romea.cz. Více informací se zájemci dozví také na www.romskastipendia.cz či u organizátorů.

Přečteno: 1702x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Soutěž, Literatura, RomštinaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo