romea - logo
21. září 2019 (sobota)
svátek má Matouš
Loading
rozšířené vyhledávaní

Rožnov pod Radhoštěm v sobotu opět rozezní festival Romská píseň

19.7.2016 10:40
Foto z jubilejního 20. ročníku mezinárodní folklórního festivalu Romská píseň (2014) (FOTO: Marek Štěpán)
Foto z jubilejního 20. ročníku mezinárodní folklórního festivalu Romská píseň (2014) (FOTO: Marek Štěpán)

V Rožnově pod Radhoštěm se v sobotu 23. července uskuteční již 22. ročník hudebního festivalu Romská píseň. V komorním amfiteátru Valašského muzea vystoupí Romathan ze Slovenska, Olomouc Band Babylon, Black Star z Přerova a maďarská kapela pod vedením Caby Jánoše.

Program začíná od 13:00 a pro návštěvníky bude připravena i prohlídka romských tradičních řemesel nebo ochutnávka romské kuchyně. Akci s muzeem pořádá Demokratická aliance Romů ČR.

V neděli se pak ve skanzenu uskuteční oslava svátku sv. Anny, patronky Valašska. Kromě pouťových atrakcí, kejklířů, akrobatů, flašinetáře nebo loutkového divadla zahraje dechovka Rožnovanka nebo folklorní soubor Hanák Troubky. V kostele sv. Anny se uskuteční koncert Zašovského chrámového sboru.

Přečteno: 1391x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Romská píseň, Festival, Hudba, Kultura, Rožnov pod RadhoštěmHLAVNÍ ZPRÁVY

Ve Spišské nové vsi zabránil řidič Romkám nastoupit do autobusu - srpen 2019 (FOTO: Video Štefan Polák)

videoDiskriminace? Romky chtěly nastoupit do autobusu, řidič jim zavřel dveře a odjel. Není to ojedinělý případ

16.9.2019 23:00
Košický kraj brázdí linkové autobusy s názvem slovenské firmy Eurobus. Nové autobusy ale nebrání starému chování některých řidičů této firmy, které k Romům není vždy právě vstřícné. Podle firmy Eurobus jde o nedorozumění, video a svědectví však svědčí o něčem jiném.
 celý článek

Žena se sbírkou hákových křížů na krku 25. 4. 2019 během demonstrace xenofobně-populistického hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury (FOTO: video Reflex, koláž: Romea.cz)

Ženu s hákovými kříži chce policie obžalovat za podporu hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka

16.9.2019 12:10
Pražští kriminalisté navrhli obžalovat sedmačtyřicetiletou ženu, která přišla na dubnovou demonstraci hnutí SPD na Václavské náměstí s řetízkem s hákovými kříži a dalšími symboly nacistického Německa. Informaci sdělil České televizi mluvčí pražské policie Jan Daněk. Ženu viní kriminalisté z projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka. Za to jí hrozí až tři roky vězení.
 celý článek

Prezidentka Zuzana Čaputová s romskými studenty (FOTO: Facebook)

videoVIDEO: Zuzana Čaputová posnídala s romskými studenty

13.9.2019 13:40
Páteční dopoledne strávila prezidentka Slovenské republiky, Zuzana čaputová s mladými romskými studenty. Společná snídaně a debata o budoucnosti těchto mladých talentovaných lidí byla pro mnohé z nich velmi příemným zážitkem. Čaputová si po volbách získala přízeň Romů také tím, že jim ve své děkovné řeči poděkovala v romském jazyce.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo