romea - logo
23. února 2020 (neděle)
svátek má Svatopluk
Loading
rozšířené vyhledávaní

Rožnov pod Radhoštěm v sobotu opět rozezní festival Romská píseň

19.7.2016 10:40
Foto z jubilejního 20. ročníku mezinárodní folklórního festivalu Romská píseň (2014) (FOTO: Marek Štěpán)
Foto z jubilejního 20. ročníku mezinárodní folklórního festivalu Romská píseň (2014) (FOTO: Marek Štěpán)

V Rožnově pod Radhoštěm se v sobotu 23. července uskuteční již 22. ročník hudebního festivalu Romská píseň. V komorním amfiteátru Valašského muzea vystoupí Romathan ze Slovenska, Olomouc Band Babylon, Black Star z Přerova a maďarská kapela pod vedením Caby Jánoše.

Program začíná od 13:00 a pro návštěvníky bude připravena i prohlídka romských tradičních řemesel nebo ochutnávka romské kuchyně. Akci s muzeem pořádá Demokratická aliance Romů ČR.

V neděli se pak ve skanzenu uskuteční oslava svátku sv. Anny, patronky Valašska. Kromě pouťových atrakcí, kejklířů, akrobatů, flašinetáře nebo loutkového divadla zahraje dechovka Rožnovanka nebo folklorní soubor Hanák Troubky. V kostele sv. Anny se uskuteční koncert Zašovského chrámového sboru.

Přečteno: 1400x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Romská píseň, Festival, Hudba, Kultura, Rožnov pod RadhoštěmHLAVNÍ ZPRÁVY

Střelba v německém Hanau (20. 2. 2020)

videoStřelba v Hanau se vyšetřuje jako možný terorismus. Útočil rasista, xenofob a odpůrce migrace

20.2.2020 11:14
Německé nejvyšší státní zastupitelství vyšetřuje středeční střelbu v Hanau s podezřením na terorismus. Podle agentury DPA to dnes řekl ministr vnitra spolkové země Hesensko Peter Beuth, kde se tragédie stala. Podle Beutha měl střelec xenofobní sklony.
 celý článek

Policie v Brně zasáhla 20. 2. 2020 proti odpůrcům nově zvoleného Veřejného ochránce práv Stanislava Křečka (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Romea.cz))

videoOdpůrci nového ombudsmana Stanislava Křečka zablokovali vstup do úřadu, zasáhla proti nim policie a sedm jich zadržela

20.2.2020 10:13
Novému ochránci práv Stanislavu Křečkovi se dnes pokusili jeho odpůrci zabránit ve vstupu do úřadu ombudsmana v Brně. Neuposlechli výzvu zástupců městské části ani policie, aby vchod do budovy neblokovali. Policie zadržela podle posledních informací sedm lidí a vchod uvolnila. Křeček se tak asi po deseti minutách čekání před budovou dostal do úřadu. V kanceláři mu agendu předala jeho předchůdkyně Anna Šabatová.
 celý článek

Viktor Orbán (FOTO: European People's Party - EPP, Flickr.com)

Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti se vzdělávaly v segregovaném prostředí

19.2.2020 16:05
Premiér maďarské vlády Viktor Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti strávily celou školní docházku v segregované škole.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo