romea - logo
17. listopadu 2019 (neděle)
svátek má Mahuléna
Loading
rozšířené vyhledávaní

Rožnov pod Radhoštěm v sobotu opět rozezní festival Romská píseň

19.7.2016 10:40
Foto z jubilejního 20. ročníku mezinárodní folklórního festivalu Romská píseň (2014) (FOTO: Marek Štěpán)
Foto z jubilejního 20. ročníku mezinárodní folklórního festivalu Romská píseň (2014) (FOTO: Marek Štěpán)

V Rožnově pod Radhoštěm se v sobotu 23. července uskuteční již 22. ročník hudebního festivalu Romská píseň. V komorním amfiteátru Valašského muzea vystoupí Romathan ze Slovenska, Olomouc Band Babylon, Black Star z Přerova a maďarská kapela pod vedením Caby Jánoše.

Program začíná od 13:00 a pro návštěvníky bude připravena i prohlídka romských tradičních řemesel nebo ochutnávka romské kuchyně. Akci s muzeem pořádá Demokratická aliance Romů ČR.

V neděli se pak ve skanzenu uskuteční oslava svátku sv. Anny, patronky Valašska. Kromě pouťových atrakcí, kejklířů, akrobatů, flašinetáře nebo loutkového divadla zahraje dechovka Rožnovanka nebo folklorní soubor Hanák Troubky. V kostele sv. Anny se uskuteční koncert Zašovského chrámového sboru.

Přečteno: 1396x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Romská píseň, Festival, Hudba, Kultura, Rožnov pod RadhoštěmHLAVNÍ ZPRÁVY

Listopad 1989

Monika Duždová: Neuměla bych už žít v nesvobodě a na vše jen kývat hlavou

15.11.2019 20:52
Měla jsem jednadvacet let, tři malé děti a byla jsem už vdaná, když se v listopadu osmdesátém devátém začaly dít věci, kterým jsem v prvních chvílích nerozuměla. Ale podporovala jsem studenty v tom, že chtějí školy pro všechny a domáhají se svých práv a snad jsem v těch chvílích chtěla být s nimi na náměstích. Zvlášť, když televize odvysílala první sestřih událostí ze 16. listopadu, kdy studenti bratislavských vysokých škol k výročí studentstva pochodovali ulicemi Bratislavy až po tehdejší ministerstvo školství, kde před televizními kamerami přednesli své oprávněné požadavky a volali po dialogu, po svobodě, po školství pro všechny a prohlašovali, že nechtějí „reaktory“. O pár dní později už jsme mohli vidět v televizi i živé vstupy a mimořádná vysílání z demonstrací v Praze i ve velkých městech.
 celý článek

Plakát Kotlebových fašistů. Zdroj: Facebook

Dva Kotlebovci vyvěsili plakát s nápisem: „Zatočíme s asociály a politickými zloději: Pošleme je do pracovních táborů!“

14.11.2019 15:02
Slovenskou Lidovou stranu Naše Slovensko (ĽSNS) fašisty Mariana Kotleby opět prošetřuje policie. Dva extremisté z této strany zveřejnili na sociální síti plakát připomínající koncentrační tábor, podpořený nenávistným heslem.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo