romea - logo
20. června 2019 (čtvrtek)
svátek má Květa
Loading
rozšířené vyhledávaní

Rožnov pod Radhoštěm v sobotu opět rozezní festival Romská píseň

19.7.2016 10:40
Foto z jubilejního 20. ročníku mezinárodní folklórního festivalu Romská píseň (2014) (FOTO: Marek Štěpán)
Foto z jubilejního 20. ročníku mezinárodní folklórního festivalu Romská píseň (2014) (FOTO: Marek Štěpán)

V Rožnově pod Radhoštěm se v sobotu 23. července uskuteční již 22. ročník hudebního festivalu Romská píseň. V komorním amfiteátru Valašského muzea vystoupí Romathan ze Slovenska, Olomouc Band Babylon, Black Star z Přerova a maďarská kapela pod vedením Caby Jánoše.

Program začíná od 13:00 a pro návštěvníky bude připravena i prohlídka romských tradičních řemesel nebo ochutnávka romské kuchyně. Akci s muzeem pořádá Demokratická aliance Romů ČR.

V neděli se pak ve skanzenu uskuteční oslava svátku sv. Anny, patronky Valašska. Kromě pouťových atrakcí, kejklířů, akrobatů, flašinetáře nebo loutkového divadla zahraje dechovka Rožnovanka nebo folklorní soubor Hanák Troubky. V kostele sv. Anny se uskuteční koncert Zašovského chrámového sboru.

Přečteno: 1375x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Romská píseň, Festival, Hudba, Kultura, Rožnov pod RadhoštěmHLAVNÍ ZPRÁVY

Setkání romských studentů Baruvas v Týnci nad Sázavou (květen 2019) (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

videoROMEA spustila kampaň na podporu romských studentů. Zapojit se můžete i vy!

11.6.2019 11:45
ROMEA spustila další fundrasingovou kampaň na podporu romských studentů středních a vyšších odborných škol, tentokrát s názvem Společně to dokážeme. Pětiletý projekt Romský stipendijní program pro studenty SŠ a VOŠ odstartovala ROMEA v ropce 2016. Za tu doby podpořila stipendiem 198 studentů středních a vyšších odborných škol, umožnila studentům zúčastnit se 283 vzdělávacích kurzů, doučování nebo školních exkurzí a uspořádala 9 studentských setkání BARUVAS pro 215 studentů.
 celý článek

Památník v Lidicích. (FOTO: Wikipedia.org)

Před 77 lety vypálili nacisté Lidice. V sobotu proběhne v památníku pietní akt

10.6.2019 15:56
V sobotu 15. června od 10:00 proběhne v Památníku Lidice Pietní vzpomínka k 77. výročí vyhlazení obce Lidice a osady Ležáky. V Ležácích se vzpomínková akce uskuteční v neděli 23. června.
 celý článek

--ilustrační foto--

Několik bitek v Kojetíně, medializuje se pouze ta "romská", starosta píše o "cikánském zlořádu"

10.6.2019 14:37
Na Masarykově náměstí v Kojetíně došlo v pátek 7.června večer k hromadné rvačce dvou skupin lidí. Podle starosty obce Leoše Ptáčka šlo o místní Romy. Zraněni byli dva lidé, došlo k poškození automobilu a střelbě z plynové pistole. Případ policisté vyšetřují jako trestné činy výtržnictví, poškození cizí věci a pokus těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo