romea - logo
29. září 2022 (čtvrtek)
svátek má Michal

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Skandál na TV Prima: Stanice neodvysílala pořad s pamětníkem holokaustu Bradym a ministrem kultury Hermanem

27.10.2016 15:26, (AKTUALIZOVÁNO)
Ministr kultury ČR Daniel Herman 1. 8. 2014 při pietním aktu v Letech u Písku
Ministr kultury ČR Daniel Herman 1. 8. 2014 při pietním aktu v Letech u Písku

Televize Prima ve středu večer neodvysílala avizovaný nejnovější díl Show Jana Krause, ve kterém účinkovali mimo jiné pamětník holokaustu Jiří Brady a jeho synovec, ministr kultury Daniel Herman. Podle zpravodajského serveru Seznam Zprávy to televize zdůvodnila tím, že tvůrci nedodali díl pořadu Jana Krause včas. Dramaturgyně pořadu ale pochybení odmítla. Podle Hermana měl Brady od prezidenta Miloše Zemana dostat státní vyznamenání, ze seznamu ho ale Hrad vyškrtnul, protože se ministr proti vůli prezidenta setkal s tibetský duchovním vůdcem dalajlamou. Hrad souvislost odmítá.

Místo ohlášeného dílu s Bradym, Hermanem, zpěvačkou Annou K a hercem Romanem Štabrňákem Prima odvysílala reprízu staršího dílu Show Jana Krause. Televize ji uvedla stručným textovým upozorněním, že vysílá z archivu, protože tvůrci nedodali nový díl včas. Serveru iDNES.cz to posléze potvrdil i ředitel Primy Marek Singer. "Řekli mi, že nastaly potíže s dodáním materiálu," uvedl.

S tím ale nesouhlasí produkční pořadu Simona Matásková. "Pořad jsme dodali Primě jako vždycky," sdělila ve středu večer serveru Seznam Zprávy.

Herman na událost reagoval dnes ráno na twitteru: "Znamená neodvysílání pořadu Jana Krause na TV Prima začátek 'stabilizace společnosti' podle čínského střihu? To by bylo nepřijatelné!," napsal.

Redakce Seznamu uvedla, že má k dispozici rovněž vzkaz, který tvůrci pořadu před jeho přípravou rozeslali vybraným osobnostem. Ve zprávě avizovali, že se na začátku show uskuteční happening na podporu Bradymu, Hermanovi a proti událostem na Pražském hradě. Na svém facebookovém profilu to potvrdila i zpěvačka Anna K., která byla jedním z hostů pořadu.

"Společně s dalšími osobnostmi i s mojí kapelou jsme se v úvodu dílu vyjádřili k pátečnímu státnímu svátku a udělování státních vyznamenání a podpořili jsme pana Jiřího Bradyho a Daniela Hermana, kteří byli se mnou hostem pořadu," napsala zpěvačka.

Pořad poběží až dnes

Podle informací zveřejněných na serveru Mediahub.cz bude ale poslední díl odvysílán dnes. Je ale možné, že nebude celý, chybět bude zřejmě úvodní část.

"Televize Prima dnes odvysílá v hlavním vysílacím čase (20:15) avizovaný díl Show Jana Krause s hosty Jiřím Bradym, ministrem kultury Danielem Hermanem, zpěvačkou Annou K a hercem Romanem Štabrňákem," uvedla podle Mediahub.cz v dnešní tiskové zprávě Jana Mrákotová z TV Prima.

"Nelze vyloučit, že by úvodní část pořadu byla vyhodnocena RRTV jako porušení zákonné povinnosti objektivity a vyváženosti. Pokud se však jedná o služby na vyžádání na internetu, žádná taková regulace neexistuje, a proto Prima věří, že na Showjanakrause.cz bude pořad zpřístupněn v původní podobě. Mrákotová dále upozorňuje, že umístění plné verze na internet je zcela v režii produkce Show Jana Krause a ani jim tedy není známé, proč se tak již nestalo včera, a to i přesto, že diváky na tuto možnost upozorňovali," píše server Mediahub.cz.

V krátkém videu, které Jan Kraus uveřejnil na YouTube, ovšem moderátor vysvětluje, že ve smlouvě, kterou má s TV Prima uzavřenou, jasně stojí, že nemůže zveřejnit pořad dříve, než bude odvysílán na televizi Prima.

Spor o vyznamenání Bradyho poznamenal přípravu letošních oficiálních oslav státního svátku 28. října. Oslavy vzniku Československa budou nejvyhrocenější za poslední roky. Řada politiků oznámila, že kvůli sporu nepřijde na slavnostní udílení státních vyznamenání na Pražský hrad.

Přečteno: 1438x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

televize, Média, cenzura, Zeman, PolitikaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo