romea - logo
5. prosince 2021 (neděle)
svátek má Jitka

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Sledujte předvolební debaty v České televizi a jděte volit: Karlovarský kraj

Karlovy Vary, 28.8.2012 12:29, (ROMEA)
Karlovarský kraj (FOTO: Česká televize)
Karlovarský kraj (FOTO: Česká televize)

Česká televize zahájí v úterý 28. srpna od 21 hodin na ČT24 cyklus předvolebních debat Otázky Václava Moravce Speciál, v nichž se poprvé v historii uskuteční v rámci voleb do krajských zastupitelstev diskuse s lídry volebních kandidátek ve všech 13 volebních krajích. Česká televize bude pro letošní předvolební a volební vysílání využívat průzkumů dvou renomovaných výzkumných agentur, nad jejichž výsledky bude mít poprvé v historii sama kontrolní dohled. Česká televize zveřejnila na svých webových stránkách Pravidla předvolebního a volebního vysílání, která v souladu se zásadami nestrannosti, vyváženosti a objektivity specifikují způsob, jak bude Česká televize letošní volby ve svém vysílání pokrývat.

První debata se uskuteční z lídry kandidátek v Karlovarském kraji. Podle exkluzivního průzkumu agentur SC&C a STEM/MARK je levice je v Karlovarském kraji na vzestupu. Podle volebního modelu ji podporuje 50 procent voličů. Sociální demokracii by volilo 26,5 procenta a komunisty 23,5 oprávněných voličů. Ze stran současné vládní koalice by pětiprocentní hranici překročili jen občanští demokraté s 15 procenty a TOP 09 a Starostové s osmi procenty hlasů. Průzkum vychází ze vzorku více než tisíce rozhovorů. Uvádí Česká televize.

Čtveřici nejsilnějších ve studiu OVM doplní ještě zástupci Koalice pro Karlovarský kraj – KDU-ČSL, Strana Zelených a Hnutí O co jim jde?! – kterou podporuje pět procent voličů, a Hnutí nezávislých za harmonický rozvoj měst a obcí, jemuž dalo v průzkumu hlas 3,5 procenta občanů Karlovarska.

Do volebního studia OVM Speciál byli pozváni:

  • Jaroslav Borka – KSČM
  • Josef Hora – Hnutí nezávislých pro harmonický rozvoj měst a obcí
  • Jan Horník – TOP 09 a Starostové pro Karlovarský kraj
  • Josef Novotný – ČSSD
  • Marek Poledníček – Koalice pro Karlovarský kraj (KKvK)
  • Petr Šindelář – ODS

Tři procenta příznivců v exkluzivním průzkumu pro OVM Speciál obdržely tři politické subjekty: dříve vládní Věci veřejné, Strana práv občanů - ZEMANOVCI a Česká pirátská strana. Dvě procenta v průzkumu překročila Dělnická strana sociální spravedlnosti a Alternativa pro kraj.

ryz, Česká televize
Přečteno: 489x
 

Kam dál:

Štítky:  

Volby do zastupitelstev krajů 2012, VolbyHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo