romea - logo
20. května 2022 (pátek)
svátek má Zbyšek

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Slovo 21 a Velvyslanectví USA opět vyhlašuje výběrové řízení na odborné stáže pro budoucí romské profesionály

23.10.2017 13:05
Absolventi stáží z letošního roku. (FOTO: Slovo 21)
Absolventi stáží z letošního roku. (FOTO: Slovo 21)

Organizace Slovo 21 spolu s Velvyslanectvím USA v Praze vyhlašuje výběrové řízení pro romské studenty a čerstvé absolventy vysokých škol. Možnost absolvovat pracovní stáž je vhodná pro ty, kteří mají zájem o prohloubení svých odborných dovedností, které uplatní ve svém dalším profesionálním a osobním životě.

Stáž lze absolvovat v těchto institucích: PR agentura Hill and Knowlton Strategies v Praze, Mezinárodní škola v Praze, HR oddělení a marketing ve Vodafonu v Praze a Chrudimi, softwarová americká firma Red Hat v Brně, Magistrát hl. města Prahy a Americké velvyslanectví v Praze. Začátek stáže je možný od ledna 2018, v některých případech lze na stáž nastoupit ještě letos. Po celou dobu pracovní stáže získá stážista měsíční stipendium ve výši 6 000 Kč a po absolvování získá slovní hodnocení a certifikát.

Zájemci mohou posílat své strukturované životopisy a motivační dopisy na emailovou adresu Slovo21@centrum.cz, a to nejpozději do 30. listopadu 2017. Do předmětu uveďte Odborná stáž. V případě dotazů kontaktujte telefonicky koordinátoru projektu Sabinu Badžovou na čísle 222 511 434.

Odborné stáže pořádá Slovo 21 ve spolupráci s Velvyslanectvím USA už třetím rokem. Za tu dobu stáž úspěšně absolvovalo deset romských studentů. Ti měli možnost získat pracovní zkušenosti například na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy v odboru speciální pedagogiky, ve firmě Atom Trace, s. r. o., na pozici programátorky, na Velvyslanectví USA v ČR, v kanceláři Rady vlády pro záležitosti romské menšiny na Úřadě vlády, nebo v advokátních kanceláří.

"Odborná stáž na pozici personalistky v největším českém knižním nakladatelství Albatros Media, a. s. mě velice obohatila a profesně posunula. Za celý rok stáže jsem se naučila spoustu věcí. Měla jsem příležitost podílet se na nové koncepci vzdělávání zaměstnanců ve firmě. Vyzkoušela jsem si v praxi, jak takto úspěšná společnost získává lidské zdroje. Mohla jsem se účastnit výběrových řízení, vybírat z několika stovek životopisů vhodné kandidáty na dané pozice, připravovat výběrové řízení pomocí Assessment centra - vytvářet individuální a skupinové úkoly, hodnotit uchazeče," přibližuje své zkušenosti Denisa Maková, absolventka tohoto projektu.

"Získala jsem velký a moderní přehled v řízení a péči o lidské zdroje. Vážím si příležitosti, že jsem byla součástí organizačního týmu při vytváření návrhů a realizaci  firemních akcí pro 250 zaměstnanců. Na stáži se mi má supervisorka věnovala naplno. Věřím, že cenné informace a praktické zkušenosti, které jsem zde získala uplatním v mém pracovním životě. Všem zájemcům stáž absolvovat doporučuji, neváhejte a přihlaste se!", říká. 

Přečteno: 1955x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Vzdělávání, stáže, Slovo 21, velvyslanectví, studentHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo