romea - logo
13. října 2019 (neděle)
svátek má Renáta
Loading
rozšířené vyhledávaní

Slovo 21 a Velvyslanectví USA opět vyhlašuje výběrové řízení na odborné stáže pro budoucí romské profesionály

23.10.2017 13:05
Absolventi stáží z letošního roku. (FOTO: Slovo 21)
Absolventi stáží z letošního roku. (FOTO: Slovo 21)

Organizace Slovo 21 spolu s Velvyslanectvím USA v Praze vyhlašuje výběrové řízení pro romské studenty a čerstvé absolventy vysokých škol. Možnost absolvovat pracovní stáž je vhodná pro ty, kteří mají zájem o prohloubení svých odborných dovedností, které uplatní ve svém dalším profesionálním a osobním životě.

Stáž lze absolvovat v těchto institucích: PR agentura Hill and Knowlton Strategies v Praze, Mezinárodní škola v Praze, HR oddělení a marketing ve Vodafonu v Praze a Chrudimi, softwarová americká firma Red Hat v Brně, Magistrát hl. města Prahy a Americké velvyslanectví v Praze. Začátek stáže je možný od ledna 2018, v některých případech lze na stáž nastoupit ještě letos. Po celou dobu pracovní stáže získá stážista měsíční stipendium ve výši 6 000 Kč a po absolvování získá slovní hodnocení a certifikát.

Zájemci mohou posílat své strukturované životopisy a motivační dopisy na emailovou adresu Slovo21@centrum.cz, a to nejpozději do 30. listopadu 2017. Do předmětu uveďte Odborná stáž. V případě dotazů kontaktujte telefonicky koordinátoru projektu Sabinu Badžovou na čísle 222 511 434.

Odborné stáže pořádá Slovo 21 ve spolupráci s Velvyslanectvím USA už třetím rokem. Za tu dobu stáž úspěšně absolvovalo deset romských studentů. Ti měli možnost získat pracovní zkušenosti například na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy v odboru speciální pedagogiky, ve firmě Atom Trace, s. r. o., na pozici programátorky, na Velvyslanectví USA v ČR, v kanceláři Rady vlády pro záležitosti romské menšiny na Úřadě vlády, nebo v advokátních kanceláří.

"Odborná stáž na pozici personalistky v největším českém knižním nakladatelství Albatros Media, a. s. mě velice obohatila a profesně posunula. Za celý rok stáže jsem se naučila spoustu věcí. Měla jsem příležitost podílet se na nové koncepci vzdělávání zaměstnanců ve firmě. Vyzkoušela jsem si v praxi, jak takto úspěšná společnost získává lidské zdroje. Mohla jsem se účastnit výběrových řízení, vybírat z několika stovek životopisů vhodné kandidáty na dané pozice, připravovat výběrové řízení pomocí Assessment centra - vytvářet individuální a skupinové úkoly, hodnotit uchazeče," přibližuje své zkušenosti Denisa Maková, absolventka tohoto projektu.

"Získala jsem velký a moderní přehled v řízení a péči o lidské zdroje. Vážím si příležitosti, že jsem byla součástí organizačního týmu při vytváření návrhů a realizaci  firemních akcí pro 250 zaměstnanců. Na stáži se mi má supervisorka věnovala naplno. Věřím, že cenné informace a praktické zkušenosti, které jsem zde získala uplatním v mém pracovním životě. Všem zájemcům stáž absolvovat doporučuji, neváhejte a přihlaste se!", říká. 

Přečteno: 1877x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Vzdělávání, stáže, Slovo 21, velvyslanectví, studentHLAVNÍ ZPRÁVY

Václav Klaus ml. v Chanově (FOTO: Facebook Václava Klause ml.)

Chanovští Romové s Trikolórou nespolupracují. Klaus mladší dezinterpretoval společné setkání

9.10.2019 16:09
„Mluvili jsme s pár chlapama, co pracují a vedou tam pro děti fotbalový klub. Pan Bažo mě šokoval vyjádřením – “nejhorší pro nás jsou neziskovky, co dělají romobyznys”. Asi tak,“ napsal poslanec a předseda hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší na svém facebooku po úterní návštěvě Chanova.
 celý článek

Roman Zach a skupiny Gipsy Kings v zábavném pořadu televize Nova Tvoje tvář má známý hlas (FOTO: Repro TV NOVA)

videoPatrik Banga: Roman Zach rozhodně není rasista. Kampaň na internetu je zbytečné šílenství

9.10.2019 13:44
Jsou chvíle, kdy fakt nejsem rád, že existují sociální sítě. Ano, člověk se může vyjádřit hned a k čemukoliv, dokonce si může vybrat i formu. Chcete video? Bude video. Chcete úderný text? Bude text! Ale sociální sítě mají svá negativa. Třeba šíření nepřesných zpráv. Nebo různé výklady jedné a té samé situace. A následující sociální šílenství.
 celý článek

Ilustrační foto (Foto: Pixabay)

Jak se dnes žije v "děcáku"? Problémem nejsou děti, ale jejich rodiče, říká ředitelka jednoho z nich Dana Kuchtová

9.10.2019 10:42
Prvorepubliková vila, která od roku 1949 funguje jako dětský domov, zeje v letních měsících prázdnotou. Všude panuje neskutečné ticho. „V období prázdnin tu moc dětí není,“ vysvětluje ředitelka pražského Dětského domova Klánovice a exministryně školství Dana Kuchtová, která celý rok pracuje na tom, aby děti v létě vyjely na tábor a podívaly se i do zahraničí.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo