romea - logo
19. února 2020 (středa)
svátek má Patrik
Loading
rozšířené vyhledávaní

Slovo 21 a Velvyslanectví USA opět vyhlašuje výběrové řízení na odborné stáže pro budoucí romské profesionály

23.10.2017 13:05
Absolventi stáží z letošního roku. (FOTO: Slovo 21)
Absolventi stáží z letošního roku. (FOTO: Slovo 21)

Organizace Slovo 21 spolu s Velvyslanectvím USA v Praze vyhlašuje výběrové řízení pro romské studenty a čerstvé absolventy vysokých škol. Možnost absolvovat pracovní stáž je vhodná pro ty, kteří mají zájem o prohloubení svých odborných dovedností, které uplatní ve svém dalším profesionálním a osobním životě.

Stáž lze absolvovat v těchto institucích: PR agentura Hill and Knowlton Strategies v Praze, Mezinárodní škola v Praze, HR oddělení a marketing ve Vodafonu v Praze a Chrudimi, softwarová americká firma Red Hat v Brně, Magistrát hl. města Prahy a Americké velvyslanectví v Praze. Začátek stáže je možný od ledna 2018, v některých případech lze na stáž nastoupit ještě letos. Po celou dobu pracovní stáže získá stážista měsíční stipendium ve výši 6 000 Kč a po absolvování získá slovní hodnocení a certifikát.

Zájemci mohou posílat své strukturované životopisy a motivační dopisy na emailovou adresu Slovo21@centrum.cz, a to nejpozději do 30. listopadu 2017. Do předmětu uveďte Odborná stáž. V případě dotazů kontaktujte telefonicky koordinátoru projektu Sabinu Badžovou na čísle 222 511 434.

Odborné stáže pořádá Slovo 21 ve spolupráci s Velvyslanectvím USA už třetím rokem. Za tu dobu stáž úspěšně absolvovalo deset romských studentů. Ti měli možnost získat pracovní zkušenosti například na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy v odboru speciální pedagogiky, ve firmě Atom Trace, s. r. o., na pozici programátorky, na Velvyslanectví USA v ČR, v kanceláři Rady vlády pro záležitosti romské menšiny na Úřadě vlády, nebo v advokátních kanceláří.

"Odborná stáž na pozici personalistky v největším českém knižním nakladatelství Albatros Media, a. s. mě velice obohatila a profesně posunula. Za celý rok stáže jsem se naučila spoustu věcí. Měla jsem příležitost podílet se na nové koncepci vzdělávání zaměstnanců ve firmě. Vyzkoušela jsem si v praxi, jak takto úspěšná společnost získává lidské zdroje. Mohla jsem se účastnit výběrových řízení, vybírat z několika stovek životopisů vhodné kandidáty na dané pozice, připravovat výběrové řízení pomocí Assessment centra - vytvářet individuální a skupinové úkoly, hodnotit uchazeče," přibližuje své zkušenosti Denisa Maková, absolventka tohoto projektu.

"Získala jsem velký a moderní přehled v řízení a péči o lidské zdroje. Vážím si příležitosti, že jsem byla součástí organizačního týmu při vytváření návrhů a realizaci  firemních akcí pro 250 zaměstnanců. Na stáži se mi má supervisorka věnovala naplno. Věřím, že cenné informace a praktické zkušenosti, které jsem zde získala uplatním v mém pracovním životě. Všem zájemcům stáž absolvovat doporučuji, neváhejte a přihlaste se!", říká. 

Přečteno: 1896x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Vzdělávání, stáže, Slovo 21, velvyslanectví, studentHLAVNÍ ZPRÁVY

Status Jindřicha

František Kostlán: ČSSD kandiduje na Teplicku do senátu spolupracovníka neonacistů a komunistů

17.2.2020 13:35
V doplňovacích volbách do Senátu v Teplicích bude za ČSSD kandidovat starosta Duchcova Zbyněk Šimbera. Ten přitom v duchcovské radniční koalici dlouhodobě spolupracuje s neonacisty z DSSS a komunisty - kvůli tomu se od něj na počátku tohoto svazku v roce 2014 distancovalo tehdejší vedení ČSSD. Po volbách v roce 2018 se však za tuto koalici postavilo i krajské vedení ČSSD, zatímco předsednictvo alibisticky mlčelo.
 celý článek

Stanislav Křeček, zástupce veřejné ochránkyně práv, v reportáži televize Prima (FOTO: repro TV Prima)

Některým občanským členům "romské rady" se nelíbí nový ombudsman Stanislav Křeček. Mají obavy o smysl existence úřadu a vyzývají ho ke schůzce

17.2.2020 12:29
Někteří občanští členové Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (RVZRM) se ohradili proti zvolení Stanislava Křečka Veřejným ochráncem práv. Obávají se, že může dojít ke ztrátě základního smyslu existence tohoto úřadu, protože Křeček ve svých mediálních výrocích nepřisuzuje diskriminaci a lidským právům odpovídající respekt a vážnost. "Vnímáme práva národnostních menšin za důležitou část pracovní náplně veřejného ochránce práv. Z aktuálních zpráv Evropských institucí o stavu romské menšiny jasně vyplývá, že diskriminace Romů ve společnosti je zásadní příčinou neúspěchu veškerých národních i nadnárodních snah o integraci Romů," uvádí se v prohlášení, které podepsalo 8 ze současných 12 občanských členů "romské rady".
 celý článek

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (FOTO: www.mpsv.cz)

Maláčová obhajuje kontroverzní návrh na změnu vyplácení sociálních dávek na bydlení

17.2.2020 10:51
Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) chce za pomoci evropských fondů nastavit systémovou sociální práci na obcích. Ředitelé škol či starostové by mohli požádat například o peníze na dodatečné školní psychology či sociální pracovníky, pokud obce vykazuje znaky vyloučené lokality. O detailech opatření se nyní jedná. Maláčová to řekla v pořadu Partie v televizi Prima. Obhajovala také plán ministerstva práce od roku 2021 nahradit nynější příspěvek a doplatek na bydlení novým přídavkem. Jeho přidělení podmiňuje spoluprací příjemců s úřadem práce a řádnou školní docházkou jejich dětí.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo