romea - logo
19. září 2020 (sobota)
svátek má Zita

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

SPD Tomia Okamury prý bojuje proti lichvářům a exekutorům. Jejich lídr v Pardubickém kraji nabízí nebankovní rychlé půjčky

4.10.2017 23:40
Lídr kandidátky SPD Tomia Okamury v Pardubickém kraji Jiří Kohoutek z obce Horní Jelení (FOTO: Repro Česká televize)
Lídr kandidátky SPD Tomia Okamury v Pardubickém kraji Jiří Kohoutek z obce Horní Jelení (FOTO: Repro Česká televize)

SPD Tomia Okamury slibuje ve svém programu, který je určen pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR 2017, že se zasadí o přijetí zákona proti lichvě. Protože tento zákon již existuje, resp. lichva je trestná podle § 218 dle zákona 40/2009 sb. (trestní zákoník), jde předpokládat, že SPD slibuje zpřísnění toho, co lichva je a není.

V programu SPD se píše: „Budeme prosazovat přijetí zákona proti lichvě a legislativně znemožníme spekulativní exekuce majetku občanů na základě lichvářských půjček. Nikdo nemůže být takto připraven o bydlení a důstojnost. Exekuce musí respektovat základní občanská práva.“

Zní to jako pěkná myšlenka. Ovšem má to jeden háček. Lídrem kandidátky SPD v Pardubickém kraji je Jiří Kohoutek z obce Horní Jelení, který se nechal napsat na kandidátní listinu SPD jako „živnostník“. Ten kromě toho, že je předsedou krajské organizace SPD vlastní z 50% společnosti První Time Financial CZ s.r.o. a Time Financial CZ s.r.o.. Na pana Kohoutka nás upozornili samotní lidé, kteří ho znají.

„Pan Jiří Kohoutek dělá sám pro sebe, již několik let se živí jako poskytovatel rychlých půjček což je vlastně lichva, spoustu lidí dostal do problémů a exekuce. Přesto to Okamurovi nevadí a jelikož má Kohoutek peníze, tak je lídrem, protože si první místo zaplatil. Jinak tento člověk zničil spoustu lidí exekucí, v SPD založil černý fond, od kandidátů při krajských volbách vybíral peníze za umístění na kandidátce, asi si myslel, že vybírá úroky. A jinak zlikvidoval hnutí SPD v Pardub. kraji,“ píše Jindřiška Líbalová Trpkošová. Protože nemůžeme věřit jen tomu, co kdo napíše, pustili jsme se do ověřování. O tom, že lídři kandidátek platili sto tisíc korun na účet SPD Tomia Okamury jsme psali již v jednom z předchozích článků a existují na to důkazy díky transparentnímu účtu SPD.

Time Financial CZ s.r.o.. slibuje na svých stránkách nebankovní půjčky do 5 000 Kč. „IHNED PŘI PODPISU SMLOUVY, takže do 15-ti minut odcházíte s penězi,“ píší na stránkách velkými písmeny, aby to nikdo nepřehlédl. Pokud tedy společnost nabízí půjčky do 5 000 Kč, je zarážející, že jeho společnosti následně vymáhají mnohonásobně vyšší částky na základě podepsaných směnek. Například v tomto případě se jedná o směnku na 43 400 Kč, tedy o téměř devítinásobek nejvyšší možné půjčené částky. Z důvodu zachování důstojnosti dlužníka nepřikládáme konkrétní odkaz. Konkrétní příklady směnek však jde najít při zadání do Googlu například: „Time Financial CZ isir„.

Právě před směnkami varují experti. „Další podstatnou částí smlouvy o rychlé půjčce bývají u těchto společností odstavce, jež se zabývají jejímu opatření. Některé firmy, které poskytují půjčky požadují, aby klient v jejich prospěch podepsal biancosměnku. To může následovat v případě, kdy přesně není vytyčeno, za jakých podmínek ji klient může splnit, a na jakou částku, což je velmi riskantní (třeba že společnost směnku vyplní až za nějakou danou dobu, kdy klient není schopen splácet). Jestliže ale nic takového ve smlouvě zahrnuto není, vystavuje se klient možnému nebezpečí. Zástupce společnosti totiž může směnku vypsat na takovou peněžní sumu, jež ho zrovna napadne, poté ji bude pochopitelně do klienta požadovat a i vymáhat,“ píše se na webu Online půjčky.

Při zadání hesla do vyhledávače „Time Financial CZ exekuce“ vám vyskočí desítky exekučních řízení, které vede společnost proti svým klientům. Například zde byla vydána i dražební vyhláška.
V úvahu jsme také vzali variantu, že pan Jiří Kohoutek je jen jaký si bílý kůň společnosti. Této úvaze však odporuje to, že jeho mobilní číslo je uvedeno na stránkách Time Financial CZ a že je to skutečně jeho číslo jde zjistit na stránkách SPD.

Je tedy usoudit, že SPD svým předvolebním slibům příliš velkou váhu nedává a do čela kandidátek staví lidi se zájmem přesně opačným.

Převzato ze serveru Manipulátoři.cz

Proti projevům nenávisti
Přečteno: 1930x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Tomio Okamura, Politika, Lichva, půjčka, Volby, Volby 2017HLAVNÍ ZPRÁVY

Romové na Prague Pride 13. 8. 2016 (FOTO: Yveta Kenety, Romea.cz)

Přes 60 procent Čechů aktivních na internetu si myslí, že Romové jsou zvýhodňováni

10.9.2020 13:41
Polovina Čechů, kteří jsou aktivní na internetu, se ztotožňuje s tvrzením, že národnostní menšiny mají v České republice lepší podmínky než většina, a to alespoň v některých případech. Každý pátý se pak domnívá, že to platí bezvýhradně. Pokud jde o konkrétní národnostní menšiny v České republice, respondenti ve výzkumu nejčastěji zmiňovali romskou menšinu, názory na její situaci se však různily: zatímco 23 % dotázaných ji u nás považuje za znevýhodňovanou, v očích 63 % Čechů je naopak zvýhodňována.
 celý článek

Ministerstvo práce sociálních věcí (MPSV) uspořádalo ve středu 9. 9. 2020 v rámci projektu Podpora sociálního bydlení konferenci s názvem „Sociální bydlení v českých obcích – zkušenosti z praxe“. (FOTO: Zdeněk Ryšavý, Romea.cz)

videoZÁZNAM: Konference sociální bydlení v českých obcích - zkušenosti z praxe

8.9.2020 23:10
Ministerstvo práce sociálních věcí (MPSV) uspořádalo ve středu 9. 9. 2020 v rámci projektu Podpora sociálního bydlení konferenci s názvem „Sociální bydlení v českých obcích – zkušenosti z praxe“. ROMEA TV odvysílala celou konferenci v přímém přenosu.
 celý článek

Debata proběhla 4. září 2020 v kongresovém sále brněnského divadla Husa na provázku.

videoVIDEO: V divadle Husa na provázku se diskutovalo o mediálním obrazu Romů

7.9.2020 14:34
V divadle Husa na provázku se diskutovalo o mediálním obrazu Romů. Brněnské divadlo Husa na provázku uspořádalo diskusi s názvem Mediální obraz romské menšiny - důsledek nebo příčina? Diskuze proběhla 4. září 2020 v kongresovém sále divadla
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo