romea - logo
29. listopadu 2020 (neděle)
svátek má Zina

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

SPD Tomia Okamury prý bojuje proti lichvářům a exekutorům. Jejich lídr v Pardubickém kraji nabízí nebankovní rychlé půjčky

4.10.2017 23:40
Lídr kandidátky SPD Tomia Okamury v Pardubickém kraji Jiří Kohoutek z obce Horní Jelení (FOTO: Repro Česká televize)
Lídr kandidátky SPD Tomia Okamury v Pardubickém kraji Jiří Kohoutek z obce Horní Jelení (FOTO: Repro Česká televize)

SPD Tomia Okamury slibuje ve svém programu, který je určen pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR 2017, že se zasadí o přijetí zákona proti lichvě. Protože tento zákon již existuje, resp. lichva je trestná podle § 218 dle zákona 40/2009 sb. (trestní zákoník), jde předpokládat, že SPD slibuje zpřísnění toho, co lichva je a není.

V programu SPD se píše: „Budeme prosazovat přijetí zákona proti lichvě a legislativně znemožníme spekulativní exekuce majetku občanů na základě lichvářských půjček. Nikdo nemůže být takto připraven o bydlení a důstojnost. Exekuce musí respektovat základní občanská práva.“

Zní to jako pěkná myšlenka. Ovšem má to jeden háček. Lídrem kandidátky SPD v Pardubickém kraji je Jiří Kohoutek z obce Horní Jelení, který se nechal napsat na kandidátní listinu SPD jako „živnostník“. Ten kromě toho, že je předsedou krajské organizace SPD vlastní z 50% společnosti První Time Financial CZ s.r.o. a Time Financial CZ s.r.o.. Na pana Kohoutka nás upozornili samotní lidé, kteří ho znají.

„Pan Jiří Kohoutek dělá sám pro sebe, již několik let se živí jako poskytovatel rychlých půjček což je vlastně lichva, spoustu lidí dostal do problémů a exekuce. Přesto to Okamurovi nevadí a jelikož má Kohoutek peníze, tak je lídrem, protože si první místo zaplatil. Jinak tento člověk zničil spoustu lidí exekucí, v SPD založil černý fond, od kandidátů při krajských volbách vybíral peníze za umístění na kandidátce, asi si myslel, že vybírá úroky. A jinak zlikvidoval hnutí SPD v Pardub. kraji,“ píše Jindřiška Líbalová Trpkošová. Protože nemůžeme věřit jen tomu, co kdo napíše, pustili jsme se do ověřování. O tom, že lídři kandidátek platili sto tisíc korun na účet SPD Tomia Okamury jsme psali již v jednom z předchozích článků a existují na to důkazy díky transparentnímu účtu SPD.

Time Financial CZ s.r.o.. slibuje na svých stránkách nebankovní půjčky do 5 000 Kč. „IHNED PŘI PODPISU SMLOUVY, takže do 15-ti minut odcházíte s penězi,“ píší na stránkách velkými písmeny, aby to nikdo nepřehlédl. Pokud tedy společnost nabízí půjčky do 5 000 Kč, je zarážející, že jeho společnosti následně vymáhají mnohonásobně vyšší částky na základě podepsaných směnek. Například v tomto případě se jedná o směnku na 43 400 Kč, tedy o téměř devítinásobek nejvyšší možné půjčené částky. Z důvodu zachování důstojnosti dlužníka nepřikládáme konkrétní odkaz. Konkrétní příklady směnek však jde najít při zadání do Googlu například: „Time Financial CZ isir„.

Právě před směnkami varují experti. „Další podstatnou částí smlouvy o rychlé půjčce bývají u těchto společností odstavce, jež se zabývají jejímu opatření. Některé firmy, které poskytují půjčky požadují, aby klient v jejich prospěch podepsal biancosměnku. To může následovat v případě, kdy přesně není vytyčeno, za jakých podmínek ji klient může splnit, a na jakou částku, což je velmi riskantní (třeba že společnost směnku vyplní až za nějakou danou dobu, kdy klient není schopen splácet). Jestliže ale nic takového ve smlouvě zahrnuto není, vystavuje se klient možnému nebezpečí. Zástupce společnosti totiž může směnku vypsat na takovou peněžní sumu, jež ho zrovna napadne, poté ji bude pochopitelně do klienta požadovat a i vymáhat,“ píše se na webu Online půjčky.

Při zadání hesla do vyhledávače „Time Financial CZ exekuce“ vám vyskočí desítky exekučních řízení, které vede společnost proti svým klientům. Například zde byla vydána i dražební vyhláška.
V úvahu jsme také vzali variantu, že pan Jiří Kohoutek je jen jaký si bílý kůň společnosti. Této úvaze však odporuje to, že jeho mobilní číslo je uvedeno na stránkách Time Financial CZ a že je to skutečně jeho číslo jde zjistit na stránkách SPD.

Je tedy usoudit, že SPD svým předvolebním slibům příliš velkou váhu nedává a do čela kandidátek staví lidi se zájmem přesně opačným.

Převzato ze serveru Manipulátoři.cz

Proti projevům nenávisti
Přečteno: 1939x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Tomio Okamura, Politika, Lichva, půjčka, Volby, Volby 2017HLAVNÍ ZPRÁVY

11. setkání romských studentů Baruvas proběhlo v srpnu 2020 na chatě Doubravka (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

ROMEA letos poskytla stipendia dalším 94 romským studentům. Za 5 let trvání programu rozdala už 365 stipendií

26.11.2020 11:00

Organizace ROMEA na přelomu října a listopadu vyplatila 94 stipendií – tolik je letos ve stipendijním programu romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Jedná se o studenty různorodých oborů z celé České republiky, kteří mají dobré výsledky ve studiu, ale jejich socio-ekonomická situace ohrožuje dokončení střední nebo vysoké školy nebo vůbec nástup do ročníku. Program pro studenty organizace ROMEA spustila v roce 2016 a do této chvíle poskytla celkem 365 stipendií 213 studentům. Někteří ze stipendistů obdrželi totiž díky svým studijním výsledkům a aktivnímu zapojení v do programu stipendium opakovaně

 celý článek

Setkání romských studentů BARUVAS, které pravidelně pořádá organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

DOKUMENT: Vláda schválila Zprávu o stavu romské menšiny v roce 2019. Stále převládají předsudky, nejhorší je oblast bydlení, význam vzdělání u Romů roste

25.11.2020 19:30
Vláda v pondělí na svém zasedání schválila Zprávu o stavu romské menšiny v České republice za rok 2019 a zároveň vzala na vědomí informaci o naplňování Strategie romské integrace do roku 2020 v roce 2019. Zprávu o stavu romské menšiny, kterou zpravodajský server Romea.cz zveřejňuje v plném znění, schválila také Rada vlády pro záležitosti romské menšiny.
 celý článek

Závěrečný galakoncert festivalu Khamoro 2018 (FOTO: Petr Karlach)

Největší světový romský festival Khamoro se přesouvá na internet. Na koncerty se můžete podívat zdarma!

24.11.2020 20:45
Vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci v České republice bude letošní ročník festivalu KHAMORO poprvé v on-line formátu. Letošní ročník se rozdělil na dvě části. První část koncertů proběhla v září, druhá část začne v sobotu 28. 11. a bude streamována přes internet. Záštitu nad festival převzal ministr kultury Lubomír Zaorálek a primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo