romea - logo
6. července 2020 (pondělí)
svátek má Státní svátek - Mistr Jan Hus
Loading
rozšířené vyhledávaní

Stavební úřad nařídil zbourat dům v Přednádraží

Ostrava, 10.8.2012 10:13, (ROMEA)
My se nevzdáme! Přednádraží v Ostrava-Přívoze (7. 8. 2012)
My se nevzdáme! Přednádraží v Ostrava-Přívoze (7. 8. 2012)

Stavební úřad Moravské Ostravy a Přívozu dnes ráno nařídil vlastníkovi deseti domů v Přednádraží, podnikateli Oldřichu Roztočilovi, aby neprodleně, a to nejpozději do 15 dnů od doručení nařízení, nechal odstranit dům číslo 19, který je v havarijním stavu a neobývají ho již žádní lidé.

„Dům číslo 19 na ulici Přednádraží musí být neprodleně odstraněn až na úroveň terénu. Jedná se o vyklizený objekt, ve kterém naprosto chybí stropní konstrukce a hrozí jeho samovolné zřícení,“ vysvětlila rozhodnutí úřadu mluvčí Moravské Ostravy a Přívozu Jana Pondělíčková pro server Novinky.cz. Další postup bude objasněn v pondělí.

Stavební úřad nařídil před týdnem obyvatelům domů v ulici Přednádraží v Ostravě-Přívoze, aby se vystěhovali. Značná část lidí však neuposlechla a majitel domy ani nijak nezajistil proti vniknutí, proto se ve středu úřad rozhodl pro radikální řešení a postoupil případ k soudu.

„Náš stavební úřad podal na Okresní soud v Ostravě žádost o vydání exekučního příkazu kvůli nevyklizení ghetta Přednádraží v Přívoze. Rozhodl tak proto, že vlastník domů nesplnil svou povinnost a v domech, které jsou životu nebezpečné, se stále zdržují lidé. Všem osobám, které se v objektech vyskytovaly, nabídl náš obvod přístřeší,“ uvedla pro Novinky.cz mluvčí s tím, že lidé zde jsou na vlastní nebezpečí. „Za jejich zdraví a životy si zodpovídají oni sami společně s majitelem objektů,“ upozornila.

Okresní soud již žádost úřadu o exekuční vystěhování zapsal a přidělil ji konkrétnímu soudci. Zatím však není jisté, dokdy soudce rozhodne, není zde totiž zákonem stanoven žádný termín.

Několik let neřešená situace v lokalitě vygradovala 29. 7. 2012, když kvůli neplatícím nájemníkům byla všem, i platícím, odpojena voda. O týden později v ranních hodinách bylo více než 50 romským rodinám doručeno nařízení o vystěhování. Objekt, kde žijí, byl stavebním úřadem označen jako nezpůsobilý k obývání. Místní dostali pouze 24 hodin na to, aby dobrovolně opustili ulici Přednádraží. 22 rodin, těch které platily, zůstává i přes výhružky ve svých domovech.

voj, Novinky.cz
Přečteno: 928x
 

Kam dál:

Štítky:  

Ostrava, Kauza, Bydlení, Přednádraží, Sociální vyloučeníHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Kováčová v Desetiminutovce Plus Richarda Samka

videoDesetiminutovka Plus s Lucií Kováčovou: Kryštof Kolumbus v sukni, Romka která procestovala svět

22.6.2020 17:56
Lucie Kováčová začala snít o cestování, už když byla malá. Dle svých slov trávila v dětství většinu času v knihovnách s obrovskou touhou po znalostech o světě. Během prázdnin na rozdíl od ostatních dětí stihla přečíst i až 40 knih.
 celý článek

Další dezinformace na facebooku. Tuto výzvu, kterou si vymysleli krajně pravicoví vtipálci, bere hodně lidí vážně.

Češi poklekněte před Romy - tak zní další dezinformace na internetu. Hodně lidí ji bere vážně

22.6.2020 16:25
Česká krajní pravice v rámci své deziformační kampaně občas spáchá i nějaký ten pokus o žert. To se týká i rádoby parodické výzvy na facebooku, aby  Češi poklekli před Romy a políbili jim nohy. Není asi příliš divu, že poměrně dost jejích příznivců bere tenhle tento "vtip" vážně, odpovídá to mentální úrovni této části politického spektra. 
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo