romea - logo
29. června 2022 (středa)
svátek má Petr a Pavel

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

UZÁVĚRKA JIŽ 26. května: Stipendia pro romské vysokoškolské studenty

ČR, 9.4.2014 11:31, (ROMEA)
Setkání romských vysokoškolských studentů, kteří se stali úspěšnými stipendisty Romského vzdělávacího fondu (REF), 8. listopadu 2013 ve Francouzském institutu v Praze. (FOTO: Jana Baudyšová)
Setkání romských vysokoškolských studentů, kteří se stali úspěšnými stipendisty Romského vzdělávacího fondu (REF), 8. listopadu 2013 ve Francouzském institutu v Praze. (FOTO: Jana Baudyšová)

Jste student/ka vysoké školy nebo střední školy v posledním ročníku a plánujete ve studiu pokračovat? Jste Rom/ka? Máte zájem o stipendium na akademický rok 2014/2015?

Stipendijní program Romského vzdělávacího fondu (REF SP) nabízí v otevřené akademické soutěži stipendium romským studentům, kteří  usilují o dosažení bakalářského, magisterského nebo doktorandského titulu na státem akreditovaných vysokých školách v Albánii, Bosně a Hercegovině, Bulharsku, Chorvatsku, České republice, Maďarsku, Kosovu, Makedonii, Černé Hoře, Rumunsku, Srbsku, Slovensku a Turecku.  O stipendium mohou žádat studenti studující v prezenční, tak i kombinované formě a bez omezení věku žadatelů.

REF SP poskytuje specifické informace pro jednotlivé stipendijní programy a pokyny týkající se způsobilosti žadatelů a kritérií výběru pro akademický rok 2014/2015,  aby žadatelům pomohl úspěšně dokončit a podat online formulář žádosti (OAF). Přečtěte si, prosím, tyto informace, které jsou dostupné prostřednictvím uvedeného odkazu: http://www.romaeducationfund.hu/pokyny-rmusp

Informace jsou zveřejněny na stránkách Romského vzdělávacího fondu v angličtině, češtině a 12 dalších národních jazycích.

Stipendium RMUSP je určeno na pokrytí výdajů spojených se studiem jako např. na úhradu učebnic, poplatků za zkoušky a částečně na pokrytí životních nákladů. Výše stipendia je vypočítána na základě částky 80 eur na akademický měsíc. V loňském akademickém roce 2013/2014 obdrželo stipendium 41 žadatelů.

Podávání přihlášek probíhá pouze elektronickou formou skrze online systém pro podávání žádostí (OAS), který naleznete na oficiálních webových stránkách Roma Education Fund. Technické pokyny jak pracovat s online systémem naleznete zde. Online aplikace je také v češtině.

Uzávěrka pro podávání žádostí 26. května 2014! Žádosti nebude možné podat po uzávěrce!!!

Koordinátorem stipendijního programu v České republice je ROMEA o. p. s.

V případě dotazů, prosím, kontaktujte koordinátorku projektu Mgr. Ivu Hlaváčkovou na e-mailové adrese stipendia.romea@gmail.com nebo na tel. čísle: +420 604 132 897.

Přečteno: 2890x
 

Kam dál:

Štítky:  

REF, Stipendia, Vzdělávání



HLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky







..
romea - logo