romea - logo
16. února 2019 (sobota)
svátek má Ljuba
Loading
rozšířené vyhledávaní

Stovky neonacistů pochodovaly v Berlíně ve vzpomínce na Hesse

20.8.2018 11:00
Berlínem pochodovaly 17. 8. 2018  stovky neonacistů k 31. výročí úmrtí Rudolfa Hesse (FOTO: Repro Youtube.com)
Berlínem pochodovaly 17. 8. 2018 stovky neonacistů k 31. výročí úmrtí Rudolfa Hesse (FOTO: Repro Youtube.com)

Stovky neonacistů v sobotu pochodovaly v Berlíně k 31. výročí úmrtí Rudolfa Hesse, zástupce nacistického vůdce Adolfa Hitlera. Akce se uskutečnila pod početnou ochranou policie, která odstraňovala z cesty levicové aktivisty protestující vsedě. Někteří z nich házeli na lidi v průvodu kameny, uvedla agentura AP.

Neonacisté na sobě neměli žádné viditelné nacistické symboly, které jsou v Německu trestné. Byli oblečení v bílých košilích nebo tričkách a černých kalhotách nebo šortkách. Třímali černo-bílo-červené trikolory německého císařství z dob do první světové války. Někteří nesli transparenty s nápisem: "Ich bereue nichts" (Ničeho nelituji).

Proti akci, na které se očekávala účast asi 500 lidí, již předtím protestovaly na několika demonstracích stovky lidí. Akce krajní pravice byla na poslední chvíli zrušena na původně ohlášeném místě v části Spandau a přesunuta jinam, informovala agentura DPA.

"Není tu místa pro nacisty," stálo ve čtvrti na nafukovacích balonech. Starší dámy podle DPA držely transparenty se slogany "Babičky proti pravičákům" nebo "Spandau zůstane bez nacistů".

Neonacisté jako nové shromaždiště oznámili místo ve čtvrti Friedrichshain ve východní části hlavního města. Ve Spandau a Friedrichshainu bylo podle agentury Reuters nasazeno celkem 2300 policistů. "Dostali jsme zprávy o zraněních, když z tábora protidemonstrantů létaly na krajně pravicové demonstranty kameny a lahve," řekl mluvčí berlínské policie Thilo Cablitz. Policie oznámila, že při akci bylo zraněno šest jejích příslušníků.

Protinacistické demonstrace byly namířeny proti každoroční neonacistické akci konané k výročí úmrtí Hesse, který 17. srpna 1987 ve špandavské věznici pro válečné zločince spáchal sebevraždu. K protiakcím vyzvaly politické strany, odbory, církve a občanské iniciativy.

 V souvislosti s pochodem berlínská policie zahájila 45 vyšetřování. Týkají se ublížení na těle, narušení veřejného pořádku, poškození cizí věci, porušení shromažďovacího zákona i kladení odporu policii, uvedla policejní mluvčí.

V ulicích německé metropole bylo nasazeno kolem 2300 policistů, mezi jejichž úkoly patřilo zabránit vzájemným potyčkám obou táborů.

Loni přes Spandau prošly stovky neonacistů. Daleko však neonacisté nedošli, protože narazili na blokády odpůrců.

VIDEO

Přečteno: 4093x

 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Extremismus, Rasismus, Neonacismus, Německo, EU, DemonstraceHLAVNÍ ZPRÁVY

Barber Valentýn Toráč (FOTO: Archiv Valentýna Toráče)

videoBarber Valentýn Toráč: Jsem produktivní, potřebuji v životě něco vytvářet

15.2.2019 18:20
Další díl pořadu Desetiminutovka Plus jsme natáčeli na svatého Valentýna s Valentýnem Toráčem, který v Praze provozuje barber shop.
 celý článek

--ilustrační foto--

Ústí nad Labem vyhlásilo bezdoplatkovu zónu na celém území města, včetně Trmic

14.2.2019 13:35
Ústí nad Labem vyhlásilo bezdoplatkovu zónu na celém území města, včetně Trmic. Magistrát usoudil, že celé město je „oblast se zvýšeným výskytem sociálně nežádoucích jevů“. To znamená, že nově příchozí obyvatele nebudou moci pobírat doplatky na bydlení. Platnost tohoto opatření nabyde 4. března. Zjistila to Česká televize.
 celý článek

Facebooková prezentace spolku Čonoro

Kandidát strany se sloganem o havěti působí ve spolku, který má pomáhat Romům a řešit situaci v Chanově

13.2.2019 16:45
Kandidát strany se sloganem o havěti působí ve spolku, která má pomáhat Romům a řešit situaci v Chanově Kandidát politické strany Otevřená radnice Most, která v loňských komunálních volbách uváděla na svých propagačních materiálech slogan „Jen deratizační prostředky na tu havěť nestačí!“ a na sociálních sítí k nim přidávala popisek „Nulová tolerance nepřizpůsobivým“ Pavel Pöschl se měsíc po volbách stal zástupcem nově vzniklé organizace pro pomoc Romům Čonoro v Mostě.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo