romea - logo
11. srpna 2022 (čtvrtek)
svátek má Zuzana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Studenti mají pomoci při rozhodování, jak naložit s domy v Sokolově nad kinem Alfa

18.11.2016 10:22
Domy v ulici Sokolovská v Sokolově. (FOTO: Google Maps)
Domy v ulici Sokolovská v Sokolově. (FOTO: Google Maps)

Workshop univerzitních studentů má Sokolovu pomoci rozhodnout, jak naložit s domy nad kinem Alfa. Zchátralé bytové domy chce město v příštím roce odkoupit od společnosti Alexandra Kendika, s kterým vedení Sokolova vyjednalo cenu 32 milionů korun. Zapojením studentů vysokých škol se chce město vyhnout dalším investicím do pořízení nákladné studie. Vysokoškoláci by mohli řešení území pojmout z různých pohledů, řekl ČTK starosta Jan Picka (ČSSD).

"První skupina by se věnovala území, kde bychom postupovali systémem většinu těchto domů zbourat a stavět takzvaně na zelené louce. Druhá skupina bychom byli rádi, kdyby se věnovala té oblasti z pohledu kombinace obojího - to znamená část objektů zbourat a využít například pro rodinnou výstavbu, část objektů zachovat. Třetí skupina by se věnovala lokalitě s tím, že bychom nebourali žádný objekt, ale využili bychom všechny, které tam stojí," řekl Picka.

Vysokoškoláci by podle starosty mohli na problematickou oblast přinést úplně jiný náhled. Výsledky workshopu by potom prezentovali před zastupiteli i mezi obyvateli. Jedním ze současných nápadů, jak oblast s asi 200 bytovými jednotkami zvelebit, je například v části nejblíže u kina vytvořit místo domů potřebné parkoviště, ostatní objekty by po rekonstrukci mohly být dále využívány k bydlení.

Zastupitelstvo by mělo definitivně o odkupu nemovitostí rozhodnout začátkem příštího roku. Původně vedení města s majitelem jednalo o částce 36 milionů, později 34 milionů. "Definitivní nabídka je oficiálně 32 milionů korun," doplnil Picka.

Libereckému podnikateli Kendikovi prodal Sokolov domy v dříve problémové lokalitě v roce 2001 za deset milionů korun. Byty obývala převážně romská komunita a velká část obyvatel dlužila na nájemném. Majitel tyto problémy částečně vyřešil a některé z domů nechal také zrekonstruovat. Kvůli zdravotním problémům se ale podnikatel pak o byty přestal starat, o prodeji jedná s městem poslední tři roky.

Přečteno: 1148x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Bydlení, Sokolov, UbytováníHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo