romea - logo
16. srpna 2022 (úterý)
svátek má Jáchym

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Studentům z Žatce se nelíbí koncerty pravicových extrémistů a proto sepsali petici

Žatec, 19.10.2012 14:30, (ROMEA)
Plakát koncertu k oslavě narozenin Adolfa Hitlera, Lidový dům Žatec
Plakát koncertu k oslavě narozenin Adolfa Hitlera, Lidový dům Žatec

Policisté 29. září zadrželi tři cizince propagující fašismus, kteří se sešli na uzavřeném koncertě pravicových extremistů v Lidovém domě v Žatci, kde bylo podle odhadu policie kolem stovky lidí. Na místě zasahovalo více než 80 policistů včetně speciální pořádkové jednotky z Ústí nad Labem. 

Při kontrole účastníků koncertu byli zadrženi dva muži, z Polska a Německa. Později byl zadržen i další muž, za hajlování. Lounský okresní soud řešil v minulém týdnu první dva zatčené cizince. Oba dostali za propagaci nacismu podmínečné tresty a byli vyhoštěni z ČR. 

A právě na časté koncerty neonacistů v Žatci chtějí upozornit studenti zdejšího gymnázia a proto dali do oběhu petici, ve které žádají město, aby se častými koncerty pravicových radikálů zabývalo. 

"Petice sama o sobě vyjadřuje zejména nesouhlas a protest proti pořádání neonacistických koncertů v Žatci, které se zde v minulosti už několikrát pořádaly. Petice prosí radnici, aby dala jasně najevo, že zde tyto koncerty nechce a aby všemi možnými právními kroky, i když koncertům nemůže zamezit, alespoň znepříjemnila pořádaní," uvedl pro ČRo Sever Radek Holodňák.

 "Bohužel jedná se většinou o soukromé akce, o kterých se město dozví prostřednictvím internertu nebo policie. Následně se sejde pracovní skupina, tyto koncerty vyhodnocujeme a necháváme monitorovat městskou a státní policií. Pokud dojde k přestupku nebo trestnému činu, tak policie zakročí," uvedl pro ČRo Sever tajemník Městského úřadu Petr Vajda.

Petici doposud podepsalo již 400 lidí, stanovisko radnice bude zřejmé na počátku listopadu po jednání žateckého zastupitelstva. Všichni zájemci mohou petici podepiovsat do 27. řijna v žatecké Městské knihovně, v Regionálním muzeu, v galerii Sladovna nebo v mateřském centru Sedmikráska. 
brf, ČRo
Přečteno: 1233x
 

Kam dál:

Štítky:  

Neonacismus, Extremismus, Policie, KoncertHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo