romea - logo
26. září 2022 (pondělí)
svátek má Andrea

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Účastníci akce Bloku proti islamizaci napadli muslimy a půjdou za to před soud

4.7.2019 10:50
Ilustrační FOTO
Ilustrační FOTO

Státní zástupce obžaloval muže a ženu, kteří podle vyšetřovatelů loni v létě v teplickém parku Šanov vyhrožovali muslimskému páru. Moravskoslezská policie zároveň odložila případ článku, jehož autor v reakci na zmíněnou událost hrubě urážel policii, jejího mluvčího a muslimskou komunitu. Informuje o tom iDnes.cz.

Dvojice se podle policie a žalobce dopustila trestného činu násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci ve druhém odstavci, kde je sazba od půl roku do tří let.  Incident v Teplicích se stal poslední červencovou sobotu večer na akci organizované teplickým Blokem proti islamizaci. Účastníci častovali vulgárními výrazy kolemjdoucí muslimskou ženu s kočárkem a její manžel si s nimi následně chtěl vše vyříkat.

„Čtyřicetiletý muž, který ženu předtím verbálně napadl, podle prvotních zjištění vytáhl svou plynovou pistoli, natáhl ji a mířil s ní na manžela poškozené. Přitom mu podle výpovědí vyhrožoval zabitím kvůli jeho náboženskému vyznání,“ řekl mluvčí teplické policie Daniel Vítek. Vedle zmíněného muže je obžalovaná také o čtyři roky starší žena, jež na muslimy údajně také slovně útočila a vyhrožovala jim.

Pár dní po události vyšel na webu vlasteneckenoviny.cz článek s titulkem: Pověsit? Co s policejním dobytkem, který obvinil v Teplicích pár, který se bránil agresivním mu-slimáckým teroristům? Pod textem je podepsaný Ferdinand Pištora. Autor v článku tvrdí, že internetem kolují videa, jež cenzoři mažou, že v Teplicích se odehrálo něco jiného, než „tvrdí policejní dobytek, který navíc oběti teroristického verbálního útoku obvinil a mu-slimácké agresory nechal běžet místo toho, že měli být z naší země vyhoštěni, jelikož tady ti prašiví psi a nečistá prasata nemají co pohledávat“.

Tuto záležitost policie odložila. „Ve věci bylo rozhodnuto odložením, neboť se nepodařilo zjistit skutečnosti opravňující zahájit trestní stíhání konkrétní osoby,“ sdělila bez dalších podrobností Gabriela Pokorná, mluvčí moravskoslezské policie, která se záležitostí zabývala. Vydavatel periodika totiž sídlí v Ostravě.

Přečteno: 675x
 

Kam dál:

Štítky:  

Xenofobie, Rasismus, Soud, PolicieHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo