romea - logo
14. prosince 2019 (sobota)
svátek má Lýdie
Loading
rozšířené vyhledávaní

Vlivný sociální demokrat Klika chce odvolání Dienstbiera. A uprchlickou krizi využívá k útoku na Romy

21.9.2015 11:36
Martin Klika (FOTO: Ústecký kraj)
Martin Klika (FOTO: Ústecký kraj)

Sociální demokrat, ústecký krajský radní Martin Klika vyzval na své webové stránce premiéra Bohuslava Sobotku, aby odvolal ministra Jiřího Dienstbiera. Zároveň v rozhovoru pro Českolipský deník (19.9) vyjádřil pochopení pro obavy občanů z migrantů – bojí se totiž podle něj, že se budou chovat stejně jako Romové.

Politiku Jiřího Dienstbiera hodnotí jeho stranický kolega takto: „Jeho nesoudná a od reality zcela odtržená snaha upřednostnit zájmy menšin nad zájmy společnosti, do které by se měly menšiny začlenit, jen výrazně podkopává snahy komunálních i krajských politiků. Z Prahy, bez konkrétní znalosti skutečného stavu, vymýšlí zcela nereálné postupy při začleňování, které mnohdy kritizují i sami příslušníci menšin. Pozitivní diskriminace menšin je pro Jiřího Dienstbiera alfou a omegou všech jeho snah. Ministr pro lidská práva zcela zapomněl, že smyslem jeho ministerstva je začlenit menšiny do společnosti, a ne poštvat zbytek většinové populace proti menšinám, které mají dle Jiřího Dienstbiera požívat výhod a upřednostňování před většinou.“

V rozhovoru pro Českolipský deník, který absolvoval společně se senátorem Jaroslavem Doubravou, hovoří o „selhání EU“ ohledně uprchlické krize a o tom, že se musíme ubránit „migrační invazi“, za správný považuje přístup Maďarska. Na téma „migranti a Romové“ dodává: „Intuitivně se občané bojí, aby se nezačali migranti chovat jako Romové. Nemalá část romské populace představuje vážný problém, který nebyl vyřešen ve 20. století ani za prvních 15 let 21. století. Litvínovské sídliště Janov je toho typickým příkladem – příkladem devastace. Podobně jako předtím v Chanově atp.“

Senátor Doubrava doplňuje: „Problémy s přistěhovalci v Evropě jsou reálné, zdokumentované. Máme pouze ohromné štěstí, že v ČR máme jenom vietnamskou komunitu, a problémy s nepřizpůsobivou silnou částí romské komunity.“

Martin Klika je známý svými sympatiemi k již zakázané Dělnické straně i k její nástupkyni Dělnické straně sociální spravedlnosti. Před loňskými komunálními volbami například na Facebooku popřál úspěch předsedovi duchcovské buňky DSSS Jindřichu Svobodovi.

Ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera jsme požádali o vyjádření.

Přečteno: 1594x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Jiří Dienstbier, Uprchlíci, Strategie romské integrace do roku 2020, Pozitivní diskriminaceHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo