romea - logo
4. července 2020 (sobota)
svátek má Prokop
Loading
rozšířené vyhledávaní

Vlivný sociální demokrat Klika chce odvolání Dienstbiera. A uprchlickou krizi využívá k útoku na Romy

21.9.2015 11:36
Martin Klika (FOTO: Ústecký kraj)
Martin Klika (FOTO: Ústecký kraj)

Sociální demokrat, ústecký krajský radní Martin Klika vyzval na své webové stránce premiéra Bohuslava Sobotku, aby odvolal ministra Jiřího Dienstbiera. Zároveň v rozhovoru pro Českolipský deník (19.9) vyjádřil pochopení pro obavy občanů z migrantů – bojí se totiž podle něj, že se budou chovat stejně jako Romové.

Politiku Jiřího Dienstbiera hodnotí jeho stranický kolega takto: „Jeho nesoudná a od reality zcela odtržená snaha upřednostnit zájmy menšin nad zájmy společnosti, do které by se měly menšiny začlenit, jen výrazně podkopává snahy komunálních i krajských politiků. Z Prahy, bez konkrétní znalosti skutečného stavu, vymýšlí zcela nereálné postupy při začleňování, které mnohdy kritizují i sami příslušníci menšin. Pozitivní diskriminace menšin je pro Jiřího Dienstbiera alfou a omegou všech jeho snah. Ministr pro lidská práva zcela zapomněl, že smyslem jeho ministerstva je začlenit menšiny do společnosti, a ne poštvat zbytek většinové populace proti menšinám, které mají dle Jiřího Dienstbiera požívat výhod a upřednostňování před většinou.“

V rozhovoru pro Českolipský deník, který absolvoval společně se senátorem Jaroslavem Doubravou, hovoří o „selhání EU“ ohledně uprchlické krize a o tom, že se musíme ubránit „migrační invazi“, za správný považuje přístup Maďarska. Na téma „migranti a Romové“ dodává: „Intuitivně se občané bojí, aby se nezačali migranti chovat jako Romové. Nemalá část romské populace představuje vážný problém, který nebyl vyřešen ve 20. století ani za prvních 15 let 21. století. Litvínovské sídliště Janov je toho typickým příkladem – příkladem devastace. Podobně jako předtím v Chanově atp.“

Senátor Doubrava doplňuje: „Problémy s přistěhovalci v Evropě jsou reálné, zdokumentované. Máme pouze ohromné štěstí, že v ČR máme jenom vietnamskou komunitu, a problémy s nepřizpůsobivou silnou částí romské komunity.“

Martin Klika je známý svými sympatiemi k již zakázané Dělnické straně i k její nástupkyni Dělnické straně sociální spravedlnosti. Před loňskými komunálními volbami například na Facebooku popřál úspěch předsedovi duchcovské buňky DSSS Jindřichu Svobodovi.

Ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera jsme požádali o vyjádření.

Přečteno: 1612x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Jiří Dienstbier, Uprchlíci, Strategie romské integrace do roku 2020, Pozitivní diskriminaceHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Kováčová v Desetiminutovce Plus Richarda Samka

videoDesetiminutovka Plus s Lucií Kováčovou: Kryštof Kolumbus v sukni, Romka která procestovala svět

22.6.2020 17:56
Lucie Kováčová začala snít o cestování, už když byla malá. Dle svých slov trávila v dětství většinu času v knihovnách s obrovskou touhou po znalostech o světě. Během prázdnin na rozdíl od ostatních dětí stihla přečíst i až 40 knih.
 celý článek

Další dezinformace na facebooku. Tuto výzvu, kterou si vymysleli krajně pravicoví vtipálci, bere hodně lidí vážně.

Češi poklekněte před Romy - tak zní další dezinformace na internetu. Hodně lidí ji bere vážně

22.6.2020 16:25
Česká krajní pravice v rámci své deziformační kampaně občas spáchá i nějaký ten pokus o žert. To se týká i rádoby parodické výzvy na facebooku, aby  Češi poklekli před Romy a políbili jim nohy. Není asi příliš divu, že poměrně dost jejích příznivců bere tenhle tento "vtip" vážně, odpovídá to mentální úrovni této části politického spektra. 
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo