romea - logo
17. srpna 2022 (středa)
svátek má Petra

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Ústí nad Orlicí si pořídí dva asistenty prevence kriminality

Ústí nad Orlicí, 10.5.2013 11:04, (ROMEA)
Ilustrační foto. (FOTO: ČT24)
Ilustrační foto. (FOTO: ČT24)

Ústí nad Orlicí si pořídí dva asistenty prevence kriminality, kteří budou pod městskou policií působit v sociálně vyloučených lokalitách. Umožní to grant, který město získalo na projekt prevence kriminality. V současné době je vypsané výběrového řízení, nové posily mají k městské policii nastoupit v září. Informuje o tom Orlický deník.cz.

Romské asistenty zaměstnává už řada českých měst, s úspěchem působí také ve Vysokém Mýtě. „S velitelem městské policie jsme se byli ve Vysokém Mýtě podívat, jak zde asistenti fungují. Dohlížejí na pořádek ve vyloučených lokalitách, částečně se starají také o volnočasové aktivity dětí nebo dohlížejí na docházku dětí do školy," uvedl předseda ústecké komise prevence kriminality Jiří Preclík.

„Na asistenty máme pozitivní ohlasy, projekt bude pokračovat i letos," potvrdili včera Orlickému deníku vysokomýtští strážníci. Stejně tak jako ve Vysokém Mýtě i v Ústí budou mít asistenti za úkol řešit problémy, které se vyskytnou ve vyloučených lokalitách, budou spojovacím článkem mezi minoritou a majoritou. „Ústí nad Orlicí nemá jednu velkou vyloučenou lokalitu, jako třeba Vysoké Mýto nebo Česká Třebová, ale má několik menších," dodal Jiří Preclík.

CELÝ ČLÁNEK ČTĚTE ZDE
fk, Deník.cz
Přečteno: 602x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

BezpečnostHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo