romea - logo
29. září 2022 (čtvrtek)
svátek má Michal

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Útočnice, které napadly manželský pár v Duchcově, propustil soud z vazby

Duchcov, 18.9.2013 11:55, (ROMEA)
Napadení v Duchcově zachytila bezpečnostní kamera městské policie.
Napadení v Duchcově zachytila bezpečnostní kamera městské policie.

Ústecký krajský soud pustil z vazby dvě ženy, které jsou obviněné z květnového útoku na manželský pár v Duchcově. O tom, jestli pustí i šestnáctiletého mladíka, který útok začal, ještě soud nerozhodl. informoval o tom server iDNES.cz.

"Dvě ženy byly propuštěné minulý týden ve středu," potvrdil MF DNES advokát Pavel Kras, který některé z obviněných zastupuje.

Soudce nařídil celou trojici propustit z vazby už počátkem září. Žalobce však proti tomu podal stížnost, proto obvinění ve vazbě zůstali. V případě obou žen krajský soud stížnosti státního zástupce nyní zamítl. Verdikt je definitivní.

Krajský soud nechce důvody svého rozhodnutí komentovat. Propuštění útočnic z vazby nechtěl podle iDNES.cz komentovat ani státní zástupce Pavel Norek, který stížnost podával.

Okresní soud o vazbě rozhodoval 23. května, nakonec dal před vazbou přednost dohledu probační a mediační služby. Krajský soud je potom po stížnosti žalobce do vazby poslal. "Během té doby, od poloviny května, kdy čin spáchali, do 11. července, kdy je krajský soud poslal do vazby, vedli řádný život, dobrovolně docházeli na probační a mediační službu a žádnou trestnou činnost nepáchali," řekl serveru iDNES.cz teplický soudce Martin Parolek, který případ řešil.

Útočníci podle policie napadli mladý manželský pár v noci na 18. května, když se vracel z diskotéky. Ženu povalili na zem, kopali a bili pěstmi. Celkem je z pokusu o těžké ublížení na zdraví obviněno pět útočníků. Čtyřem dospělým obviněným hrozí až deset let vězení. Nejmladší násilník, který zatím zůstává ve vazbě, je navíc obviněný za nebezpečné vyhrožování. Jako mladistvému mu hrozí poloviční trest.

Podle informací serveru iDNES.cz se vyšetřování chýlí ke konci. "Policie čeká už jen na lékařský posudek, který určí, jak vážné zranění napadení utrpěli," píše server iDNES.cz.

Květnové napadení rozpoutalo v devítitisícovém městě protiromské nepokoje. Při největším z nich v červnu demonstrovalo několik stovek lidí svolaných Dělnickou stranou sociální spravedlnosti (DSSS). neonacisté se pak pokusili o pogrom na místní Romy, ale v tom jim zabránila policie. Extremisté na policisty zaútočili kameny a lahvemi. Policie zakročila vodním dělem a slzným plynem.

ČTK, ryz, iDNES.cz
Přečteno: 1101x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Kriminalita, Násilí, Útok, Rasismus, DuchcovHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo