romea - logo
15. srpna 2020 (sobota)
svátek má Hana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

V Brně probíhá mezinárodní mediální seminář. Chce přispět k lepšímu pokrytí romských témat

10.5.2016 12:57
Mezinárodní mediální seminář v Brně. (FOTO: Zdeněk Ryšavý)
Mezinárodní mediální seminář v Brně. (FOTO: Zdeněk Ryšavý)

Za přítomnosti zástupců z Rady vlády pro záležitosti romské menšiny, neziskových organizací, romské komunity, domácích a zahraničních novinářů dnes začal v Brně dvoudenní mezinárodní mediální seminář.

Cílem semináře je podle pořadatelů rozvinout užší komunikaci mezi novináři, obcemi, místními orgány a organizacemi a podpořit přesnější a vyrovnanější pokrytí romských otázek v mainstreamových i nezávislých médiích.

"Diskriminace je poháněna neznalostí a nepochopením. Zprostředkování kontaktů mezi novináři a romskými komunitami na místní úrovni může mít významný dopad na to, jak se navzájem vnímají, a nakonec i na to, jak na Romy pohlíží širší populace,“ říká Salla Saastamoinen, ředitelka pro rovnost mužů a žen Generálního ředitelství pro spravedlnost a spotřebitele Evropské komise, která spolu s organizací IQ Roma servis (IQRS) pořádá.

„Věřím v intelektuální emancipaci Romů, ve vzdělání. Věřím v to, že Romové na to mají a že to je cesta, díky které mohou začít být nezávislí. K tomu se také snažíme v naší organizaci kráčet“, řekla dnes na semináři Katarina Klamková, ředitelka IQRS.

Se svým příspěvkem vystoupil i Karel Holomek. Reagoval mimojiné na slova zástupce Úřadu vlády, že až nyní je politická vůle řešit problematiku Romů, se kterými nesouhlasil. Podle Holomka má ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiří Dienstbier omezenou politickou moc, protože ve vládě je mnoho odpůrců inkluze v čele s prezidentem. Jmenoval také ministryni školství Valachovou, která má sice vůli něco řešit, ale je rovněž ostatními členy vlády omezena.

Akce, která se koná jako součást iniciativy pro Romy, s Romy bude probíhat i zítra v prostorách Impact Hub Brno.

Přečteno: 1128x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Média, seminář, Romové, Brno, IQ Roma servisHLAVNÍ ZPRÁVY

Kurz pro pedagogy (FOTO: R-Mosty)

Organizace R-Mosty pořádá další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Hlaste se!

11.8.2020 18:01
Společnost R - Mosty pořádá 26. a 27. srpna na biofarmě Belina v Nežichově u Toužimi další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Kurz pomáhá efektivněji pracovat s dětmi z romských rodin a rozšiřuje účastníkům všeobecné povědomí o této naší největší a nejstarší národnostní menšině.
 celý článek

CD neonacistické skupiny Krátký proces

Slovenská a česká policie zatýkala při akci proti extremismu členy kapel. Policisté našli předměty s nacistickou tematikou

11.8.2020 17:07
Slovenská policie dnes zadržela při zátahu proti extremismu devět lidí. Jsou mezi nimi také členové hudebních skupin Krátký proces a Horkýže Slíže, informovala televize Markíza. Do akce vedené slovenskou policií se podle webu Česká justice zapojili i čeští kolegové, kteří provedli domovní prohlídku u českého hudebníka v Děčíně.
 celý článek

Olga Fečová, foto: Lukáš Houdek

videoVIDEO: Nejdříve jsem měla rodinu, děti, takže jsem se starala o ně, na mě přišla řada v 60letech, říká Olga Fečová navržená na státní vyznamenání

9.8.2020 15:43
Romská spisovatelka, pěstounka, pedagogická asistentka Olga Fečová byla navržena na státní vyznamenání. Navrhla ji Doc. PhDr. Zuzana Jurková, PhD., vedoucí Katedry obecné antropologie Fakulty humanitních studií Univerzity Karovy.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo