romea - logo
22. září 2021 (středa)
svátek má Darina

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

V Brně probíhá mezinárodní mediální seminář. Chce přispět k lepšímu pokrytí romských témat

10.5.2016 12:57
Mezinárodní mediální seminář v Brně. (FOTO: Zdeněk Ryšavý)
Mezinárodní mediální seminář v Brně. (FOTO: Zdeněk Ryšavý)

Za přítomnosti zástupců z Rady vlády pro záležitosti romské menšiny, neziskových organizací, romské komunity, domácích a zahraničních novinářů dnes začal v Brně dvoudenní mezinárodní mediální seminář.

Cílem semináře je podle pořadatelů rozvinout užší komunikaci mezi novináři, obcemi, místními orgány a organizacemi a podpořit přesnější a vyrovnanější pokrytí romských otázek v mainstreamových i nezávislých médiích.

"Diskriminace je poháněna neznalostí a nepochopením. Zprostředkování kontaktů mezi novináři a romskými komunitami na místní úrovni může mít významný dopad na to, jak se navzájem vnímají, a nakonec i na to, jak na Romy pohlíží širší populace,“ říká Salla Saastamoinen, ředitelka pro rovnost mužů a žen Generálního ředitelství pro spravedlnost a spotřebitele Evropské komise, která spolu s organizací IQ Roma servis (IQRS) pořádá.

„Věřím v intelektuální emancipaci Romů, ve vzdělání. Věřím v to, že Romové na to mají a že to je cesta, díky které mohou začít být nezávislí. K tomu se také snažíme v naší organizaci kráčet“, řekla dnes na semináři Katarina Klamková, ředitelka IQRS.

Se svým příspěvkem vystoupil i Karel Holomek. Reagoval mimojiné na slova zástupce Úřadu vlády, že až nyní je politická vůle řešit problematiku Romů, se kterými nesouhlasil. Podle Holomka má ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiří Dienstbier omezenou politickou moc, protože ve vládě je mnoho odpůrců inkluze v čele s prezidentem. Jmenoval také ministryni školství Valachovou, která má sice vůli něco řešit, ale je rovněž ostatními členy vlády omezena.

Akce, která se koná jako součást iniciativy pro Romy, s Romy bude probíhat i zítra v prostorách Impact Hub Brno.

Přečteno: 1146x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Média, seminář, Romové, Brno, IQ Roma servisHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo