romea - logo
19. října 2019 (sobota)
svátek má Michaela
Loading
rozšířené vyhledávaní

V Duchcově se sešlo na protiromském shromáždění asi 40 lidí, policie řešila dva incidenty

Duchcov, 13.7.2013 17:16, (ROMEA - AKTUALIZOVÁNO 18:30)
V Duchcově na Teplicku na náměstí demonstrovalo 29. května asi 500 lidí. Místní shromáždění svolali jako reakci na útok skupiny Romů na mladý manželský pár v polovině května. Po skončení shromáždění se část demonstrantů vydala směrem k domům obývaných Romy. Cestu jim přehradila policie a svolavatel lidi vyzval, aby se rozešli.
V Duchcově na Teplicku na náměstí demonstrovalo 29. května asi 500 lidí. Místní shromáždění svolali jako reakci na útok skupiny Romů na mladý manželský pár v polovině května. Po skončení shromáždění se část demonstrantů vydala směrem k domům obývaných Romy. Cestu jim přehradila policie a svolavatel lidi vyzval, aby se rozešli.

V Duchcově na Teplicku se dnes odpoledne na tamnějším náměstí sešlo na protiromském shromáždění asi 40 občanů. Lidé si na náměstí vyslechli krátký projev a rozešli se. Část se však vydala do jižní části města, kde žijí Romové. Policie jim na rohu ulic Bílinská a Nádražní zabránila v dalším pochodu.

"Jsou tady neonacisté, jsou tady těžkooděnci," sdělila krátce po 16 hodině serveru Romea.cz Zlatuše Tomášová, sociální terénní pracovnice pro romskou komunitu v Duchcově. Policejní mluvčí Veronika Hyšplerová pro server Romea.cz ve stejnou dobu uvedla, že zatím nedošlo k narušení veřejného pořádku.

V ulici Karla Čapka a Bílinské se v reakci na shromáždění na náměstí sešlo asi 70 Romů. Část radikálů se z náměstí vydala právě do těchto ulic. V dalším pochodu jim zabránili policie. Podle Tomášové zde došlo k jednomu drobnému incidentu. "Byli tady dva náckové a hodili PET láhev po pracovníkovi občanského sdružení Květina. Policie ty nácky zadržela a i s napadeným je odvezla k výslechu," uvedla pro server Romea.cz Zlatuše Tomášová.

"Přišla sem skupinka neonacistů a místních duchcovských lidí, nadávali mi tady. Pak se tady objevilo černé auto, kde byli čtyři lidi. Dva kluci a dvě ženský. Jeden vytáhl PET láhev, která byla do poloviny naplněná pivem a hodil jí po mě," popsal pro server Romea.cz incident Štefan Horvát z občanského sdružení Květina.

"V souvislosti se shromážděním v Duchcově jsme řešili dva incidenty, které jsou v současné době kvalifikovány jako přestupky proti občanskému soužití," potvrdila serveru Romea.cz policejní mluvčí Veronika Hyšplerová

Podle Tomášové jsou ve městě vidět policejní hlídky, které kontrolují doklady skupinkám neonacistů, kteří se pohybují po městě. Jinak je ve městě jak podle policie i podle Tomášové klid.

Přečteno: 2671x
 

Kam dál:

Štítky:  

Duchcov, Rasismus, ExtremismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Chudinské ghetto (Ilustrační FOTO: Safranek-interia.eu, Wikimedia Commons)

Zpráva o stavu romské menšiny: V ČR bylo loni podle odhadů 830 ghett se 127.000 obyvateli

14.10.2019 11:21
V Česku existovalo loni přes 830 chudinských domů, ulic a čtvrtí. V těchto ghettech žilo víc než 127.000 lidí. Uvádí to zpráva o stavu romské menšiny za loňský rok.
 celý článek

Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA (2018)

videoVYSÍLALI JSME ŽIVĚ: Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA

10.10.2019 20:58, (AKTUALIZOVÁNO 12. 10. 2019, 22:00)
V pátek 11. října od 13 hodin proběhlo již čtvrté slavnostní setkání stipendistů podpořených v rámci Romského stipendijního programu pro romské studenty SŠ a VOŠ, který realizuje organizace ROMEA. Studenti byli slavnostně uvedeni do stipendijního programu v Brožíkově sálu na Staroměstské radnici, kde se setkali s pořadateli a sponzory programu. Stipendium letos získalo 69 studentů SŠ a VOŠ. Celou akcí zúčastněné provedl moderátor Lukáš Kotlár. Přímý přenos zajistila první romská internetová televize ROMEA TV. Krásné prostory pro tuto akci poskytl Magistrát hlavního města Prahy.
 celý článek

Cyril Koky

Cyril Koky bude kandidovat do Senátu za Pirátskou stranu v obvodu Kolín

10.10.2019 17:30
Ve volbách do Senátu bude za Pirátskou stranu v obvodě Kolín kandidovat Cyril Koky. Členská základna Pirátů ho ve volbách na internetovém fóru zvolila jednomyslně.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo