romea - logo
26. února 2020 (středa)
svátek má Dorota
Loading
rozšířené vyhledávaní

V klubu Cross proběhne Romský Bašavel. Večerní program odpálí rapová trojice United Gipsy Crew a křest desky kapely Gypsy Spirit

Praha, 21.10.2014 10:03, (ROMEA)
Kapela Gypsy Spirit s frontmanem Vojtou Lavičkou (foto: www.facebook.com)
Kapela Gypsy Spirit s frontmanem Vojtou Lavičkou (foto: www.facebook.com)

Pravděpodobně největší romská kulturní akce letošního podzimu se pod názvem Romský Bašavel uskuteční 2. listopadu od 16:00 v holešovickém klubu Cross. Zcela zdarma je zde pro všechny připraven bohatý program.

Romský Bašavel začíná v 16 hodin v kavárně Crossu promítáním dokumentu Československé televize z roku 1971 o romských hudebnících s názvem Rom zpívá, hraje, tančí (45 min.). Jde o unikátní dobový snímek, který bude pokračovat debatou s pamětníky a skvělými muzikanty pod vedením naší přední muzikoložky doc. Zuzany Jurkové. Pozvání přijali spisovatel a hudebník Gejza Horváth, autor mnoha zlidovělých romských písní, legenda moravské hudební scény Zdeněk Lazók a vynikající akordeonista Roman Horváth. Všichni tři také samozřejmě zahrají, takže Pražáci mají ideální příležitost zažít, jak hrají Romové v Brně! Kavárna nabízí nejen kávu, ale také skvělé pohoštění.

V 17:30 začne program v hlavním sále klubu Cross. Soutěž mladých romských raperů bude řídit známý producent a raper Henry D, který je podepsán mj. pod úspěchem mladé rapové romské formace UGC, jenž se také battlu zúčastní. Všichni budou soutěžit v improvizaci a v prezentaci svých skladeb a tracků. Hlavní cenou pro vítěze je natáčení a produkce singlu v profesionálním studiu. Zájemci se můžou hlásit Henrymu na čísle 737 920 743, diváci jsou samozřejmě vítáni.

Ve 20:00 začne hlavní večerní program vystoupením mladé rapové trojice United Gipsy Crew a po ní kapela Gypsy Spirit s frontmanem Vojtou Lavičkou pokřtí svojí první desku Drom andro tiro jilo - The way to your heart - Cesta do tvého srdce! Kdo bude křestním kmotrem si kapela zatím nechává jako překvapení. Po slavnostní show kapely Gypsy Spirit bude pokračovat progresivní formace Bitumen Beat, která je složena z bývalých i současných členů kapely Terne Čhave a neromských muzikantů.

Akci pořádá nezisková organizace R-Mosty ve spolupráci s klubem Cross. Je realizována v rámci projektu Oslava Romského umění, podpořeného dotačním titulem Magistrátu Hl. m. Prahy "Celoměstské programy podpory aktivit národnostních menšin na území hl. m. Prahy pro rok 2014".

organizace R-mosty
Přečteno: 943x
 

Kam dál:

Štítky:  

Hudba, Festival, romská kultura, R-Mosty, o. s.HLAVNÍ ZPRÁVY

Střelba v německém Hanau (20. 2. 2020)

videoStřelba v Hanau se vyšetřuje jako možný terorismus. Útočil rasista, xenofob a odpůrce migrace

20.2.2020 11:14
Německé nejvyšší státní zastupitelství vyšetřuje středeční střelbu v Hanau s podezřením na terorismus. Podle agentury DPA to dnes řekl ministr vnitra spolkové země Hesensko Peter Beuth, kde se tragédie stala. Podle Beutha měl střelec xenofobní sklony.
 celý článek

Policie v Brně zasáhla 20. 2. 2020 proti odpůrcům nově zvoleného Veřejného ochránce práv Stanislava Křečka (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Romea.cz))

videoOdpůrci nového ombudsmana Stanislava Křečka zablokovali vstup do úřadu, zasáhla proti nim policie a sedm jich zadržela

20.2.2020 10:13
Novému ochránci práv Stanislavu Křečkovi se dnes pokusili jeho odpůrci zabránit ve vstupu do úřadu ombudsmana v Brně. Neuposlechli výzvu zástupců městské části ani policie, aby vchod do budovy neblokovali. Policie zadržela podle posledních informací sedm lidí a vchod uvolnila. Křeček se tak asi po deseti minutách čekání před budovou dostal do úřadu. V kanceláři mu agendu předala jeho předchůdkyně Anna Šabatová.
 celý článek

Viktor Orbán (FOTO: European People's Party - EPP, Flickr.com)

Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti se vzdělávaly v segregovaném prostředí

19.2.2020 16:05
Premiér maďarské vlády Viktor Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti strávily celou školní docházku v segregované škole.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo