romea - logo
28. září 2021 (úterý)
svátek má Václav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

V pátek proběhne benefiční koncert na podporu Stipendia Václava Havla. Pomáhá romským studentům

10.3.2021 16:56
Marek Horváth, jeden z organizátorů benefičního koncertu na podporu stipendia Václava Havla. (FOTO: Anglické gymnázium v Praze, Ivan Bárta)
Marek Horváth, jeden z organizátorů benefičního koncertu na podporu stipendia Václava Havla. (FOTO: Anglické gymnázium v Praze, Ivan Bárta)

Benefiční koncert na podporu Stipendia Václava Havla se bude konat v pátek 12.3. od 14:30. Sledovat ho bude možné virtuálně na webu Anglického gymnázia, jehož studenti ho pořádají.

Z podnětu studentů, kteří na škole maturovali v roce 2011 bylo také stipendium založeno.

"Studujeme ve škole, kde nezáleží na barvě pleti, přízvuku, národnosti, sexuální orientaci nebo náboženství. Stejnou šanci ale nemá každý, a my bychom ji rádi nabídli klukovi či holce z romské rodiny. Stipendium Václava Havla založili žáci English College in Prague a benefiční koncert je jednou z hlavních akcí, které pořádáme na jeho podporu," uvedli organizátoři o předchozím ročníku.

Pro letošní koncert studenti oslovili i řadu romských hudebníků. Vyvrcholí jím Týden různosti kultur, na který připravili program zabývající se začleňováním různých skupin do společnosti. Pro romské děti letos připravili také výtvarnou soutěž.

„Věříme, že se nám letos podaří získat částku, která zbývá na pokrytí šestiletého studia na naší škole, a hlavně doufáme, že se nám podaří najít vhodného romského stipendistu. Budeme moc rádi, když nás v tomto úsilí podpoříte,“ vzkazují organizátoři.

Přečteno: 700x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Studenti, škola, Koncert, PodporaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo