romea - logo
27. června 2022 (pondělí)
svátek má Ladislav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Protiromský pochod do Předlic v den narozenin Adolfa Hitlera skončil fiaskem. Přišel pouze pořadatel

Ústí nad Labem, 20.4.2013 15:40, (ROMEA)
Facebooková pozvánka na protiromský pochod Předlicemi 20. 4. 2013
Facebooková pozvánka na protiromský pochod Předlicemi 20. 4. 2013

Obrovské fiasko. Tak lze popsat pokus o pochod proti Romům do Předlic. Na demonstraci, kterou svolal Josef Bareš na den 124. narozenin Adolfa Hitlera přišel jediný člověk. Barešova akce však bude daňové poplatníky stát nemalé finanční prostředky, protože na akci radikálů bylo připraveno asi 70 policistů.

"Policejní opatření jsou třeba, nikdy nevíte, jestli to není zástěrka," řekl o tom jeden z přítomných policistů. "Vždycky se může stát, že najednou přijede jeden, dva autobusy radikálů," vysvětlil podle Ústeckého deníku policista.

Organizátor nazval demonstraci jako Pochod proti nepřizpůsobivým. Jako místo konání jsou v oznámení uvedeny Předlice. Podle facebookové pozvánky s logem Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) a plné hrubek měla akce začít ve 13.00 u Západního nádraží, odkud pochod měl projít Tovární a Hrbovickou ulicí na Školní náměstí a zpět. Ukončení akce mělo být ve 14.30. Ve skutečnosti akce skončila po patnácti minutách. Na místě byl pouze Bareš.

Svolavatel Josef Bareš v oznámení uvedl, že předpokládaný počet účastníků je 100 až 120. Na Facebooku mu však před akcí potvrdil účast jediný člověk. Ani ten však nakonec nepřišel a na místě byl pouze Bareš.

Občanské sdružení Konexe kritizuje zodpovědné představitele města, že neinformovali obyvatele Předlic s dostatečným předstihem před plánovaným pochodem. "Město Ústí nad Labem zvolilo novou, maximálně paternalistickou strategii. Romské obyvatele Předlic, terče a oběti nenávistného pochodu, se vedení města rozhodlo neinformovat - proč plašit Romy zbytečně dopředu, stejně z toho nemají rozum. Následkem toho poklesla v Předlicích důvěra v město a majoritní instituce na historické minimum," uvedli představitelé sdružení Konexe.

"Romská komunita se o pochodu dozvěděla v pátek ve večerních hodinách. Místní obyvatelé tak neměli dostatek času, aby se rozhodli co udělat až před jejich domy přijdou protiromští demonstranti. Ve chvílích časového tlaku a velkého stresu často získají navrch zastánci zkratkovitých řešení a horké hlavy," dodal pro server Romea.cz Miroslav Brož ze sdružení Konexe. "Pokud zodpovědné orgány měly informace, že pochodu se zúčastní velmi málo lidí, měly tyto informace obyvatelům sdělit. Situace by pak pro obyvatele nebyla tak stresující, jako když žádné informace nemají," dodal Brož.

Přečteno: 3814x
 

Kam dál:

Štítky:  

Neonacismus, neonacista, Dělnická mládež, DSSS, DSHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo