romea - logo
15. srpna 2020 (sobota)
svátek má Hana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

V Teplicích se sešli příbuzní a známí zavražděného muže, primátor se s nimi odmítl bavit

Teplice, 29.5.2013 10:34, (ROMEA)
Benešovo náměstí v severočeských Teplicích. V těchto místech se odehrála vražda. Foto: Google - mapy
Benešovo náměstí v severočeských Teplicích. V těchto místech se odehrála vražda. Foto: Google - mapy

V Teplicích před magistrátem se v úterý 28.5. sešli příbuzní a známí muže, který byl v noci na sobotu při oslavách zahájení lázeňské sezóny zavražděn na náměstí. Čin považují za rasistický útok, vadí jim, že je oběť prezentovaná v médiích jako zloděj. První informace hovořily o tom, že stánkař napadl devětačtyřicetiletého muže kvůli dvěma ukradeným klobásám. Na dnešním pietním shromáždění se sešly asi tři desítky lidí, kteří řešili i organizaci pohřbu.

„Romové si sami zorganizovali setkání, na kterém chtěli vzpomínat na zavražděného a podat zprávu starostovi Teplic panu Kuberovi o tom, co se stalo a požádat ho, aby opravil lži v médiích. Nejdříve jsme dostali informaci, že pan starosta již na úřadě není, ale za nějakou dobu vyšel ven a odjel, odmítl se s pozůstalými bavit,“ řekl Markus Pape, který se úterního setkání zúčastnil, serveru Romea.cz. „Je to další případ toho, kdy média přebírají bez ověření zprávu – selhávají a chrání lidi, kteří nejspíše spáchali vraždu. Musím však říct, že policie bere případ vážně a informacemi z médií se ovlivnit nenechává.“

Podle serveru Romea.cz se zavražděný muž zastal mladých Romů, na které opilí stánkaři pokřikovali rasistické nadávky. Zavražděný muž prý dostal podle citovaného svědka 21 ran nožem.

Jeden z mladíků, který u napadení byl, v rozhovoru pro ČTK dnes tvrdil, že nikdo žádné klobásy neukradl. "Měli jsme peníze na to si ten párek koupit," řekl. Přítomné zajímalo, kde se informace o ukradených klobásách v médiích vzala. Podle policejního vyšetřovatele, který dnes před teplický magistrát také dorazil, to byla informace přímo od oznamovatele, který nejspíš sám informoval některá média. "V nočních hodinách došlo v Teplicích k fyzickému napadení skupiny několika osob v podnapilém stavu. Napadení skončilo smrtí devětačtyřicetiletého muže. Krátce na to byl v souvislosti s tímto činem zadržen jednatřicetiletý muž, který byl obviněn z trestného činu vraždy," popsala víkendové události v pondělí krajská policejní mluvčí Veronika Hyšplerová. Od neděle je podezřelý muž ve vazbě.

Podle Markuse Papeho je obviněn z paragrafu vraždy ve 3.odstavci - to znamená na více osobách, přičemž jenom v jednom případě byla vražda dokonána.

Přečteno: 2974x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Teplice, Romové, útok, VraždaHLAVNÍ ZPRÁVY

Kurz pro pedagogy (FOTO: R-Mosty)

Organizace R-Mosty pořádá další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Hlaste se!

11.8.2020 18:01
Společnost R - Mosty pořádá 26. a 27. srpna na biofarmě Belina v Nežichově u Toužimi další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Kurz pomáhá efektivněji pracovat s dětmi z romských rodin a rozšiřuje účastníkům všeobecné povědomí o této naší největší a nejstarší národnostní menšině.
 celý článek

CD neonacistické skupiny Krátký proces

Slovenská a česká policie zatýkala při akci proti extremismu členy kapel. Policisté našli předměty s nacistickou tematikou

11.8.2020 17:07
Slovenská policie dnes zadržela při zátahu proti extremismu devět lidí. Jsou mezi nimi také členové hudebních skupin Krátký proces a Horkýže Slíže, informovala televize Markíza. Do akce vedené slovenskou policií se podle webu Česká justice zapojili i čeští kolegové, kteří provedli domovní prohlídku u českého hudebníka v Děčíně.
 celý článek

Olga Fečová, foto: Lukáš Houdek

videoVIDEO: Nejdříve jsem měla rodinu, děti, takže jsem se starala o ně, na mě přišla řada v 60letech, říká Olga Fečová navržená na státní vyznamenání

9.8.2020 15:43
Romská spisovatelka, pěstounka, pedagogická asistentka Olga Fečová byla navržena na státní vyznamenání. Navrhla ji Doc. PhDr. Zuzana Jurková, PhD., vedoucí Katedry obecné antropologie Fakulty humanitních studií Univerzity Karovy.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo