romea - logo
6. dubna 2020 (pondělí)
svátek má Vendula
Loading
rozšířené vyhledávaní

Ve spolupráci s Českým rozhlasem vzniká rádio dětských domovů. Povede ho Lukáš Kotlár

13.11.2015 10:30
Lukáš Kotlár a Albín Augustín Balát natáčejí reportáž o tématu sjednocení systému dětských domovů pod MPSV (FOTO: DD Rádio)
Lukáš Kotlár a Albín Augustín Balát natáčejí reportáž o tématu sjednocení systému dětských domovů pod MPSV (FOTO: DD Rádio)

Na internetu začalo vysílat DD Rádio - Rádio dětských domovů, za jehož vznikem stojí šéfredaktor časopisu Zámeček Lukáš Kotlár a jeho kolega Albín Augustin Balát. „Ročně opouští dětské domovy kolem tisíce mladých lidí a podobný počet se do nich každý rok dostává. Vysílat budeme pro děti a zaměstnance domovů, jejich svět však chceme přiblížit i veřejnosti,“ říká Kotlár. Server Romea.cz mu položil několik otázek.

Jak DD Rádio vlastně vzniklo?

Byl to nápad Albína Augustína Baláta, se kterým spolupracuji v časopise pro děti z dětských domovů Zámeček. Na konci května jsme byli společně v Českém rozhlase v Praze, kde s námi redaktorka “MaryC” z Rádia Wave natáčela rozhovor. Právě s ní jsme o nápadu založit rádio hovořili, domluvili se na spolupráci a během léta se vrhli do příprav. S realizací nám pomáhají partneři – od vytvoření grafiky, natáčení jinglů, vytvoření webových stránek až po první natáčení.

O čem bude rádio vysílat?

Chceme veřejnosti přiblížit svět dětských domovů. Půjde o zpravodajství, reportáže, rozhovory se zajímavými osobnostmi – vyhledáváme například příběhy úspěšných dětí z dětských domovů. Budeme dělat ankety, přibližovat práci neziskovek, zpracovávat různá aktuální témata.

Časopis Zámeček se dětským domovům věnuje už téměř 20 let. V čem bude DD Rádio jiné?

V redakci Zámečku nám často zůstává velké množství materiálů, které se už do časopisu nevejdou. V rádiu je můžeme některé z nich využít a rozvinout, takže se s časopisem bude vlastně i tak trochu doplňovat. Tištěná čísla jsou určená pro dětské domovy, veřejnosti je časopis dostupný jen v elektronické verzi na webu. Vysílání rádia bude pro všechny, kdo budou mít zájem.

Na jaké posluchače tedy míříte?

Budeme samozřejmě rádi, když nás budou poslouchat v dětských domovech – děti, ale i vychovatelé a ředitelé, ale také veřejnost, která se o témata spojená s dětskými domovy a náhradní péči zajímá. Věříme, že tato témata mají ve společnosti své místo a rádi bychom přispěli k lepší informovanosti. Míříme ale také na média, se kterými chceme spolupracovat a přinášet zpravodajství z dětských domovů společně.

První vysílání je už na internetu dostupné. Co posluchačům nabídlo?

Například povídání o projektu “Roadshow s Veronikou” modelky a finalistky České miss 2014 Veroniky Kašákové, která dříve vyrůstala v dětském domově Vysoká pec. Představili jsme talentovaného rapera z dětského domova Hrotovice nebo neziskovou organizaci Yourchance a jejich projekt Začni správně.

Kde vás posluchači mohou „naladit“?

Jsme internetové rádio. Posluchači nás mohou najít na našem facebookovém profilu DD Rádio a na youtube kanále, kde už je také dostupné naše první vysílání. Už brzy spustíme i naše zpravodajské webové stránky www.ddradio.cz, kde bude možné nalézt archiv všech vysílání, aktuální zpravodajství a další informace.

PRVNÍ VYSÍLÁNÍ DD RÁDIA


Přečteno: 864x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Dětské domovy, Média, náhradní rodinná péčeHLAVNÍ ZPRÁVY

Nikola Taragoš, programový ředitel Romodrom, o.p.s. v rozhovoru pro ROMEA TV.

videoNikola Taragoš: Snažíme se zabránit zhoršení situace našich klientů, dodáváme jim ochranné pomůcky i základní potraviny

1.4.2020 12:00
Dalším hostem v sérii rozhovorů s osobnostmi, kteří aktivně pomáhají v době nouzového stavu je programový ředitel organizace Romodrom.
 celý článek

Tisková konference k zvládnutí onemocnění COVID-19 v romských lokalitách na Slovensku

videoSlovensko bude testovat Romy v osadách. Nakažení Romové by pak mohli být izolováni ve státních zařízeních

1.4.2020 15:50
Od pátku se na Slovensku spustí testování na onemocnění COVID-19 ve 33 romských osadách. Matovič na tiskové konferenci společně s Peterem Pollákem a novou zmocněnkyní pro romské komunity Andreou Bučkovou představil plán boje s konoravirem v romských lokalitách. Odběry, na které dohlédnou vojáci, budou probíhat od 3. do 9. dubna. O den později, 10. dubna, by už měly být známy výsledky. "To, že jde armáda do osad není demonstrace síly," tvrdí premiér Igor Matovič. Vojenští lékaři podle něj budou s testy pomáhat proto, aby testování nezatížilo civilní zdravotníky. Premiér Igor Matovič chce nakažené Romy z osad umístit do státních zařízení.
 celý článek

V pátek 17. 2. 2017 jednala Rada vlády pro záležitosti romské menšiny poprvé pod vedením ministra pro lidská práva Jana Chvojky (FOTO: Úřad vlády ČR)

Úřad vlády vyzývá k nominaci nových členů do Rady vlády pro záležitosti romské komunity

1.4.2020 11:05
Úřad vlády vyzývá na stránkách kabinetu k nominaci nových členek a členů do Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Rada má v současné době 29 členek a členů, z toho 16 zástupkyň a zástupců státní správy a 13 občanských členek a členů zejména z řad Romů - tři tedy chybí.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo