romea - logo
9. srpna 2022 (úterý)
svátek má Roman

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Ve spolupráci s Českým rozhlasem vzniká rádio dětských domovů. Povede ho Lukáš Kotlár

13.11.2015 10:30
Lukáš Kotlár a Albín Augustín Balát natáčejí reportáž o tématu sjednocení systému dětských domovů pod MPSV (FOTO: DD Rádio)
Lukáš Kotlár a Albín Augustín Balát natáčejí reportáž o tématu sjednocení systému dětských domovů pod MPSV (FOTO: DD Rádio)

Na internetu začalo vysílat DD Rádio - Rádio dětských domovů, za jehož vznikem stojí šéfredaktor časopisu Zámeček Lukáš Kotlár a jeho kolega Albín Augustin Balát. „Ročně opouští dětské domovy kolem tisíce mladých lidí a podobný počet se do nich každý rok dostává. Vysílat budeme pro děti a zaměstnance domovů, jejich svět však chceme přiblížit i veřejnosti,“ říká Kotlár. Server Romea.cz mu položil několik otázek.

Jak DD Rádio vlastně vzniklo?

Byl to nápad Albína Augustína Baláta, se kterým spolupracuji v časopise pro děti z dětských domovů Zámeček. Na konci května jsme byli společně v Českém rozhlase v Praze, kde s námi redaktorka “MaryC” z Rádia Wave natáčela rozhovor. Právě s ní jsme o nápadu založit rádio hovořili, domluvili se na spolupráci a během léta se vrhli do příprav. S realizací nám pomáhají partneři – od vytvoření grafiky, natáčení jinglů, vytvoření webových stránek až po první natáčení.

O čem bude rádio vysílat?

Chceme veřejnosti přiblížit svět dětských domovů. Půjde o zpravodajství, reportáže, rozhovory se zajímavými osobnostmi – vyhledáváme například příběhy úspěšných dětí z dětských domovů. Budeme dělat ankety, přibližovat práci neziskovek, zpracovávat různá aktuální témata.

Časopis Zámeček se dětským domovům věnuje už téměř 20 let. V čem bude DD Rádio jiné?

V redakci Zámečku nám často zůstává velké množství materiálů, které se už do časopisu nevejdou. V rádiu je můžeme některé z nich využít a rozvinout, takže se s časopisem bude vlastně i tak trochu doplňovat. Tištěná čísla jsou určená pro dětské domovy, veřejnosti je časopis dostupný jen v elektronické verzi na webu. Vysílání rádia bude pro všechny, kdo budou mít zájem.

Na jaké posluchače tedy míříte?

Budeme samozřejmě rádi, když nás budou poslouchat v dětských domovech – děti, ale i vychovatelé a ředitelé, ale také veřejnost, která se o témata spojená s dětskými domovy a náhradní péči zajímá. Věříme, že tato témata mají ve společnosti své místo a rádi bychom přispěli k lepší informovanosti. Míříme ale také na média, se kterými chceme spolupracovat a přinášet zpravodajství z dětských domovů společně.

První vysílání je už na internetu dostupné. Co posluchačům nabídlo?

Například povídání o projektu “Roadshow s Veronikou” modelky a finalistky České miss 2014 Veroniky Kašákové, která dříve vyrůstala v dětském domově Vysoká pec. Představili jsme talentovaného rapera z dětského domova Hrotovice nebo neziskovou organizaci Yourchance a jejich projekt Začni správně.

Kde vás posluchači mohou „naladit“?

Jsme internetové rádio. Posluchači nás mohou najít na našem facebookovém profilu DD Rádio a na youtube kanále, kde už je také dostupné naše první vysílání. Už brzy spustíme i naše zpravodajské webové stránky www.ddradio.cz, kde bude možné nalézt archiv všech vysílání, aktuální zpravodajství a další informace.

PRVNÍ VYSÍLÁNÍ DD RÁDIA


Přečteno: 911x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Dětské domovy, Média, náhradní rodinná péčeHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo