romea - logo
26. června 2022 (neděle)
svátek má Adriana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Velvyslanectví USA v Praze k Mezinárodnímu dni Romů: Romská vlajka na budově, diskuze s romskými studenty, výstava Romské obrození

5.4.2017 16:20
Velvyslanectví USA vyvěsilo 5. 4. 2017 u příležitosti oslav mezinárodního dnu Romů na budovu v Praze romskou vlajku. (FOTO: Velvyslanectví USA v Praze)
Velvyslanectví USA vyvěsilo 5. 4. 2017 u příležitosti oslav mezinárodního dnu Romů na budovu v Praze romskou vlajku. (FOTO: Velvyslanectví USA v Praze)

Při příležitosti Mezinárodního dne Romů, který připadá na sobotu 8. dubna, Velvyslanectví USA vzdá hold bohaté romské kultuře prostřednictvím několika programů. Na budovu velvyslanectví stejně jako minulý rok vyvěsí také romskou vlajku.

"Jako vyjádření respektu k romskému odkazu vyvěsí ambasáda mezi 5. a 8. dubnem romskou vlajku," uvedlo velvyslanectví.

Ve středu 5. dubna pak velvyslanectví zorganizovalo panelovou diskuzi ve spolupráci s organizací ARA ART a Radou vlády pro záležitosti romské menšiny. Následovat bude slavnostní vernisáž výstavy „Romské obrození“ (Roma Rising) amerického fotografa Chada Evanse Wyatta, kterou zapůjčilo Muzeum romské kultury v Brně, a vystoupení romských a amerických hudebníků.

Ve středu se také chargé d’affaires velvyslanectví Kelly Adams-Smith setkala s pěti mladými romskými účastníky speciálního programu sponzorovaného ambasádou. Diskutovali o možnostech, které jim program nabídl, a o problémech, kterým Romové, především pak romská mladá generace, čelí v České republice a po celém světě.

Již v úterý v Americkém centru velvyslanectví zorganizovalo promítání film „Gypsy Caravan“.

"Mezinárodní den Romů je nejen příležitostí jak vyjádřit respekt k romské kultuře a jejímu odkazu, ale také jak si připomenout, že je třeba změnit přístup k lidem, kteří se ocitli na okraji společnosti. Je také příležitostí jak veřejně podpořit inkluzi a rovnost všech Romů," uvádí velvyslanectví Spojených států amerických.

FOTOGALERIE

Přečteno: 4849x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Mezinárodní den Romů, velvyslanectví, USAHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo