romea - logo
17. srpna 2022 (středa)
svátek má Petra

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Velvyslanectví USA v Praze vyvěsilo u příležitosti Mezinárodního dne Romů romskou vlajku

8.4.2016 0:01
Velvyslanectví USA vyvěsilo 8. 4. 2016 u příležitosti oslav mezinárodního dnu Romů na budovu v Praze romskou vlajku. (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)
Velvyslanectví USA vyvěsilo 8. 4. 2016 u příležitosti oslav mezinárodního dnu Romů na budovu v Praze romskou vlajku. (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Velvyslanectví USA vyvěsilo u příležitosti oslav mezinárodního dnu Romů na budovu v Praze romskou vlajku a velvyslanec Andrew Schapiro natočil video, ve kterém vyjádřil podporu začlenění Romů do společnosti a zásadám rovného zacházení.

"Velvyslanectví Spojených států v Praze dnes oslavuje bohatou romskou kulturu a její přínos celému světu. Při příležitosti Mezinárodního dne Romů bychom chtěli pozdravit všechny Romy a popřát jim vše dobré. Bachtalo Romano D‘ives," uvedl velvyslanec USA Andrew Schapiro.

Společně s ním na videu vystupují účastníci odborné stáže „Roma Fellowship Program“, David Tišer z organizace Ara Art a Denisa Horváthová z organizace Slovo 21.

"Mezinárodní den Romů je příležitostí projevit respekt romské kultuře a dědictví, je však také příležitostí si uvědomit, že tato skupina lidí, často žijící na okraji společnosti, čelí diskriminaci," uvádí se v tiskové zprávě amerického velvyslanectví.

Představitelé USA podporu Romům u příležitosti Mezinárodní dne vyjadřují pravidelně. Minulý rok vydal stanovisko jménem prezidenta Baracka Obamy ministr zahraničí John Kerry a vlajku vyvěsilo americké velvyslanectví v Bratislavě.

VIDEO

Přečteno: 3552x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

USA, velvyslanectví, Mezinárodní den Romů, Mezinárodní den Romů 2016HLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo