romea - logo
29. března 2020 (neděle)
svátek má Taťána
Loading
rozšířené vyhledávaní

Velvyslanectví USA v Praze vyvěsilo u příležitosti Mezinárodního dne Romů romskou vlajku

8.4.2016 0:01
Velvyslanectví USA vyvěsilo 8. 4. 2016 u příležitosti oslav mezinárodního dnu Romů na budovu v Praze romskou vlajku. (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)
Velvyslanectví USA vyvěsilo 8. 4. 2016 u příležitosti oslav mezinárodního dnu Romů na budovu v Praze romskou vlajku. (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Velvyslanectví USA vyvěsilo u příležitosti oslav mezinárodního dnu Romů na budovu v Praze romskou vlajku a velvyslanec Andrew Schapiro natočil video, ve kterém vyjádřil podporu začlenění Romů do společnosti a zásadám rovného zacházení.

"Velvyslanectví Spojených států v Praze dnes oslavuje bohatou romskou kulturu a její přínos celému světu. Při příležitosti Mezinárodního dne Romů bychom chtěli pozdravit všechny Romy a popřát jim vše dobré. Bachtalo Romano D‘ives," uvedl velvyslanec USA Andrew Schapiro.

Společně s ním na videu vystupují účastníci odborné stáže „Roma Fellowship Program“, David Tišer z organizace Ara Art a Denisa Horváthová z organizace Slovo 21.

"Mezinárodní den Romů je příležitostí projevit respekt romské kultuře a dědictví, je však také příležitostí si uvědomit, že tato skupina lidí, často žijící na okraji společnosti, čelí diskriminaci," uvádí se v tiskové zprávě amerického velvyslanectví.

Představitelé USA podporu Romům u příležitosti Mezinárodní dne vyjadřují pravidelně. Minulý rok vydal stanovisko jménem prezidenta Baracka Obamy ministr zahraničí John Kerry a vlajku vyvěsilo americké velvyslanectví v Bratislavě.

VIDEO

Přečteno: 3370x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

USA, velvyslanectví, Mezinárodní den Romů, Mezinárodní den Romů 2016HLAVNÍ ZPRÁVY

Peter Pollák, bývalý zplnomocněnec Slovenské republiky pro romské komunity, při rozhovoru server Romea.cz (FOTO: Romea.cz)

Slovensko bude mít nového zmocněnce pro romské komunity. Peter Pollák chce, aby to byl Rom

27.3.2020 14:20
Europoslanec a člen předsednictva hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OĽANO) Peter Pollák má na starosti výběr nového zmocněnce vlády pro romské komunity na Slovensku.
 celý článek

Pavlína Matiová ve videoklipu Phiras dujdženore

videoPavlína Matiová má nový videoklip! Píseň Phiras dujdženore nazpívala se zakladatelem legendárních Terne čhave Romanem Zorbou Horváthem

26.3.2020 20:15
Zpěvačka a herečka Pavlína Matiová vydala nový videoklip, tentokrát se zakladatelem legendárních Terne čhave Romanem Zorbou Horváthem. Píseň Phiras dujdženore z připravovaného alba Fusion spatřila světlo světa v neděli 22. 3. 2020.
 celý článek

Blízký spolupracovník Tomia Okamury a bývalý tajemník klubu Svobody a přímé demokracie (SPD) Jaroslav Staník (FOTO: internetové stránky SPD)

Soud odmítl dovolání bývalého tajemníka SPD Staníka, dostal podmínku. Romy a Židy chtěl střílet hned po narození

26.3.2020 12:10
Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání bývalého tajemníka SPD Jaroslava Staníka. Za výroky na adresu homosexuálů, Romů a Židů dostal roční podmíněný trest. Podle pravomocného verdiktu měl Staník také zaplatit 70.000 korun. Soud se dovoláním zabýval neveřejně, výsledek je patrný z databáze InfoSoud, ČTK jej potvrdila mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 1 Dana Šindelářová. Odůvodnění zatím není dostupné.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo