romea - logo
13. dubna 2021 (úterý)
svátek má Aleš

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Veřejné čtení jmen obětí holocaustu proběhne letos virtuálně. Přidat se může každý

27.3.2020 13:18
(FOTO: Institut Terezínské iniciativy)
(FOTO: Institut Terezínské iniciativy)

Letošní Veřejného čtení jmen obětí holokaustu Jom ha šoa, které každoročně pořádá Institut Terezínské iniciativy, se poprvé uskuteční ve virtuálním prostoru. Původně plánované tradiční čtení na náměstích měst, kterých se letos mělo zapojit 28, přesunují organizátoři na internet kvůli pandemii. 

Tématem již 15.ročníku je identita - našich měst a obcí, komunit i nás samých, vše co ji tvoří a ovlivňuje. V úterý 21.dubna zpřístupní pořadatelé internetovou stránku, na kterou se formou videokonference bude moci připojit každý, kdo bude chtít jména obětí přečíst on-line v reálném čase, a to v časovém rozmezí od 14.00 do 17.00.

Aby bylo možné zajistit plynulost čtení, je potřeba se předem registrovat na e-mailu jomhasoa@terezinstudies.cz. Každý přihlášený obdrží podrobné instrukce, jak postupovat. Druhou možností je se po celý den ke čtení jmen připojit prostřednictvím sociálních sítí. 

„Nahrajte video, na němž přečtete jména, a nasdílejte jej na naši facebookovou stránku www.facebook.com/jomhasoa nebo na sociální sítě s hastagem #ctujmenanajomhasoa. Můžete také nahrát video nebo audio a poslat nám ho prostřednictvím e-mailu jomhasoa@terezinstudies.cz. Příspěvky upravíme a nasdílíme sami,“ přibližují pořadatelé.

Další podrobnosti najdete zde nebo na facebooku Institutu Terezínské iniciativy.

Přečteno: 514x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

oběť, Holocaust, Pietní akceHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo