romea - logo
21. října 2019 (pondělí)
svátek má Brigita
Loading
rozšířené vyhledávaní

VIDEO: Rozhovor se zpěvákem Davidem Kollerem na galavečeru k Mezinárodnímu dni Romů

13.4.2017 13:50

Zpěvák David Koller vystoupil 8. dubna na slavnostním večeru k Mezinárodnímu dni Romů v pražském klubu La Fabrika. Server Romea.cz s ním při té příležitosti udělal krátký rozhovor.

Koller na galavečeru zazpíval svojí píseň Gypsy Love, ke které vznikl videoklip přímo v romské osadě na severovýchodním Slovensku. Během večera vystoupili také Jan Bendig, Marta Balážová a další romští umělci. 

Heslem letošních oslav Mezinárodního dne Romů bylo „MŮŽEME SPOLU“. Organizátoři tím reagují na fakt, že životy Romů a Neromů probíhají paralelně vedle sebe a protínají se často jen tam, kde jedni mají s druhými problém. Přitom to jde i jinak.

Akci pořádalo romské sdružení ARA ART ve spolupráci s IQ Roma servis, Slovo 21, z.s., HateFre Culture, Muzeum romské kultury a dalšími.

Přečteno: 3232x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Mezinárodní den Romů, Rozhovory, HudbaHLAVNÍ ZPRÁVY

Chudinské ghetto (Ilustrační FOTO: Safranek-interia.eu, Wikimedia Commons)

Zpráva o stavu romské menšiny: V ČR bylo loni podle odhadů 830 ghett se 127.000 obyvateli

14.10.2019 11:21
V Česku existovalo loni přes 830 chudinských domů, ulic a čtvrtí. V těchto ghettech žilo víc než 127.000 lidí. Uvádí to zpráva o stavu romské menšiny za loňský rok.
 celý článek

Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA (2018)

videoVYSÍLALI JSME ŽIVĚ: Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA

10.10.2019 20:58, (AKTUALIZOVÁNO 12. 10. 2019, 22:00)
V pátek 11. října od 13 hodin proběhlo již čtvrté slavnostní setkání stipendistů podpořených v rámci Romského stipendijního programu pro romské studenty SŠ a VOŠ, který realizuje organizace ROMEA. Studenti byli slavnostně uvedeni do stipendijního programu v Brožíkově sálu na Staroměstské radnici, kde se setkali s pořadateli a sponzory programu. Stipendium letos získalo 69 studentů SŠ a VOŠ. Celou akcí zúčastněné provedl moderátor Lukáš Kotlár. Přímý přenos zajistila první romská internetová televize ROMEA TV. Krásné prostory pro tuto akci poskytl Magistrát hlavního města Prahy.
 celý článek

Cyril Koky

Cyril Koky bude kandidovat do Senátu za Pirátskou stranu v obvodu Kolín

10.10.2019 17:30
Ve volbách do Senátu bude za Pirátskou stranu v obvodě Kolín kandidovat Cyril Koky. Členská základna Pirátů ho ve volbách na internetovém fóru zvolila jednomyslně.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo