romea - logo
13. července 2020 (pondělí)
svátek má Markéta
Loading
rozšířené vyhledávaní

VIDEO: "Smrt negrům a cikánům," vykřikoval v Praze hajlující opilý neonacista. Zadržela ho policie

6.9.2016 17:34

Opilého muže, který hajloval a provolával rasistická hesla, zadrželi v sobotu ve Vodičkově ulici dopoledne strážníci Městské policie z Prahy 1. Případ dále šetří Policie ČR.

Jeho jednání v Lazarské ulici zachytil operátor městského kamerového systému. "Hlídka muže nakonec dostihla ve Vodičkově ulici. Ten se i před strážníky choval agresivně, opakovaně zdvihal ruku k nacistickému pozdravu a vykřikoval rasistická hesla," uvedli strážníci v tiskové zprávě. Muž křičel hesla "Smrt negrům" nebo "Smrt cikánům".

"Pro podezření ze spáchání trestného činu omezili na osobní svobodě a přiložili mu služební pouta. Poté jim i policistům dokonce začal vyhrožovat fyzickou likvidací. Protože muž byl silně opilý a nekontroloval své chování, byla na místo přivolána specializovaná autohlídka pražské městské policie pro odvoz opilců. Ta ho nakonec převezla na protialkoholní záchytnou stanici. Celou věc dále šetří policisté," uvedli strážníci.

Přečteno: 2907x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Extremismus, Rasismus, Policie, NeonacismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Dokumentární film LETY

videoV Kampusu Hybernská se bude promítat dokumentární film LETY. Následovat bude debata s Renatou Berkyovou

8.7.2020 16:44
Ve čtvrtek 16. července od 18 hodin se v Kampusu Hybernská bude promítat celovečerní dokumentární film LETY. Romští tvůrci ve filmu zachycují snahy mnoha aktérů o odstranění vepřína i přetrvávající debatu o historii místa tzv. cikánského tábora. Po promítání bude následovat debata se spoluautorkou dokumentu Renatou Berkyovou.
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

Lubomír Volný a Miroslav Kalousek se ve sněmovně přetahovali o nápis All Lives Matter. Malá černošská holčička vysvětluje co znamená heslo Black Lives Matter (Koláž: Romea.cz)

Je heslo Black Lives Matter rasistické? Volný provokoval ve sněmovně, Kalousek zasahoval. Vysvětlení nabízí malá černošská holčička

7.7.2020 22:25
O rozruch ve sněmovním jednacím sále se dnes postaral nezařazený poslanec Lubomír Volný (Jednotní). Navrhoval, aby dolní komora vyslovila souhlas s výrokem prezidenta Miloše Zemana, že je heslo amerických protestů Black Lives Matter (Na černošských životech záleží) rasistické.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo