romea - logo
23. května 2022 (pondělí)
svátek má Vladimír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Vítkov a Budišov zahajují spolupráci s Agenturou

Vítkov - Budišov, 11.2.2016 12:12, (ROMEA)
Ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiří Dienstbier na jednání ve Vítkově (Zdroj: facebook.com)
Ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiří Dienstbier na jednání ve Vítkově (Zdroj: facebook.com)

Ve středu 10. února 2016 navštívil ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiří Dienstbier Opavsko a Ostravu. Cesta byla součástí série ministrových výjezdů do měst a obcí, které začínají spolupracovat s vládní Agenturou pro sociální začleňování.

Svou cestu zahájil ministr Dienstbier v Budišově a Vítkově. Obě města podala společnou přihlášku ke spolupráci s Agenturou pro sociální začleňování. V prosinci minulého roku je Agentura vybrala k zařazení do tzv. Koordinovaného přístupu k sociálně vyloučeným lokalitám.

Ministr nejdříve navštívil město Budišov, kde kromě jednání s představiteli města si též prohlédl místní vyloučenou lokalitu.
Následně pokračoval do Vítkova. I zde sešel se zástupci radnice a seznámil se s aktuální situací.

Vítkov i Budišov nemají podle něj klasické velké vyloučené lokality, ale spíš jednotlivá vyloučená místa, nicméně sociální problémy v nich jsou naléhavé. Města čelí vysoké nezaměstnanosti, která třikrát převyšuje celorepublikový průměr.

„Je tady také složité napojení na další místa v regionu, s větší mírou nezaměstnanosti souvisejí i problémy s dluhy, je tu problém s bydlením,“ dodává ministr s tím, že se nyní města připravují na lokální partnerství s Agenturou. Následně vznikne strategický plán, na který naváže příprava čerpání prostředků na jednotlivé projekty, které by měly zmíněné oblasti řešit koordinovaně. „Cílem spolupráce s Agenturou pro sociální začleňování je přinést zlepšení kvality života všem lidem v obou městech,“ zdůrazňuje ministr.
brf, vlada.cz
Přečteno: 1325x
 

Kam dál:

Štítky:  

Agentura pro sociální začleňování, Jiří Dienstbier, Vláda, ministr pro lidská práva, Vítkov, Romové, vyloučená lokalita, Sociální, pomocHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo