romea - logo
20. ledna 2022 (čtvrtek)
svátek má Ilona

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Vsetín bude mít druhého asistenta prevence kriminality

27.6.2013 12:22, (ROMEA)

Z oficiální tiskové zprávy města Vsetín vyplývá, že se mu opět podařilo, stejně jako vloni, uspět v získání dotace ve výši 282 tisíc korun v projektu Asistent prevence kriminality Ministerstva vnitra ČR. Ten v minulém roce podle představitelů města prokázal svou účinnost a efektivitu a je v souladu s Plánem prevence kriminality města Vsetín na léta 2012 – 2015.

Projekt Asistent prevence kriminality je zaměřený na vytvoření dvou pracovních míst terénních pracovníků, kteří spolupracují s městskou policií na zajišťování ochrany veřejného pořádku v lokalitách nebo mezi osobami ohroženými sociálním vyloučením.

„Město Vsetín už v minulém roce zřídilo místa asistentů prevence kriminality při městské policii, kteří byli cíleně vybráni z řad příslušníků naší romské komunity, právě pro znalost prostředí. Hlavním důvodem tedy byla minimalizace drobné trestné činnosti, zklidnění sporů v lokalitách, kde je větší množství sociálně vyloučených rodin nebo romských rodin, ale také tam, kde dochází ke střetům majority a minority, ať už je to na hřištích nebo veřejných prostranstvích,“ popsala hlavní cíle práce asistentů prevence kriminalit Květoslava Othová, I. místostarostka města, která má oblast prevence kriminality ve své gesci.

„Už v minulém roce se nám prokázalo, že oba asistenti dokázali působením, ať už na majoritu nebo romskou komunitu, dosáhnout lepšího soužití obou skupin obyvatel. Působí velice dobře zejména u mládeže, které nepokračuje ve studiu, k různým patologickým jevům. Na všechny tyto záležitosti jsou asistenti prevence kriminality využíváni,“ dodala Květoslava Othová.

V letošním roce počítal rozpočet městské policie s jedním asistentem prevence kriminality. Díky získání dotace vy výši 282 tisíc korun z grantového programu MV ČR bylo vytvořeno druhé pracovní místo na období květen až říjen, s tím že spoluúčast města bude přibližně 60 tisíc korun.

„Se spoluúčastí města bylo počítáno při tvorbě rozpočtu Městské policie Vsetín, tudíž nevznikají nové požadavky na navýšení tohoto rozpočtu v položce prevence kriminality,“ uzavřela místostarostka Othová.
TZ radnice města Vsetín
Přečteno: 583x
 

Kam dál:

Štítky:  

Vsetín, asistent prevence kriminality, DotaceHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo