romea - logo
13. srpna 2022 (sobota)
svátek má Alena

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Uzávěrka mezinárodního stipendia RISP pro romské vysokoškolské studenty již 31. 7.!

ČR, 3.7.2013 15:48, (ROMEA)
Slavnostní setkání romských vysokoškolských studentů, kteří se stali úspěšnými stipendisty Romského vzdělávacího fondu (REF). (FOTO: Zdeněk Ryšavý)
Slavnostní setkání romských vysokoškolských studentů, kteří se stali úspěšnými stipendisty Romského vzdělávacího fondu (REF). (FOTO: Zdeněk Ryšavý)

Stipendijní program Romského vzdělávacího fondu (REF SP) vyhlásil sedmý ročník Romského mezinárodního stipendijního programu (RISP). Program poskytuje částečnou podporu romským vysokoškolským studentům 16 zemí včetně Česka při prezenčním studiu bakalářského, magisterského nebo doktorandského programu na státem akreditované univerzitě v zemi, která není rodnou zemí žadatele ani jeho zemí pobytu. Cílem programu je podporovat akademickou mobilitu romských studentů a podpořit jejich akademickou integraci v mezinárodním měřítku.

Stipendium bude vybraným stipendistům uděleno na akademický rok 2013-2014 a to v jedné splátce.

Finanční podpora je určena na částečné pokrytí školného, poplatků za zkoušky, náklady na ubytování, dopravu, učebnice a studijní materiály, zdravotní pojištění apod. Maximální výše stipendia je 9.050 eur na akademický rok.

Veškeré informace a pokyny REF SP pro akademický rok 2013/2014, kritéria způsobilosti a výběru žadatelů, jsou zveřejněny na stránkách Romského vzdělávacího fondu v angličtině.

Podávání přihlášek probíhá pouze elektronickou formou skrze online aplikaci, kterou naleznete na oficiálních webových stránkách Roma Education Fund www.romaeducationfund.hu.

POZOR - uzávěrka pro podávání žádostí v mezinárodním programu je 31. 7. 2013!

Žádosti nebude možné podat po uzávěrce!!!

V případě jakýchkoliv nejasností kontaktujte koordinátorku projektu Ivu Hlaváčkovou na tel. čísle: +420 604 132 897 nebo na e-mailové adrese stipendia.romea@gmail.com.


Přečteno: 1564x
 

Kam dál:

Štítky:  

Romský vzdělávací fond, StipendiaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo