romea - logo
20. dubna 2018 (pátek)
svátek má Marcela
Loading
rozšířené vyhledávaní

Výzva pro romské studenty VOŠ: Přihlašte se do výběrového řízení a získejte roční stipendium

11.10.2017 17:28
V Praze se 26. 10. 2016 v Kaiserštejnském paláci sešlo 60 romských studentů SŠ a VOŠ, aby slavnostně převzali stipendia od organizace ROMEA (FOTO: Jan Mihaliček)
V Praze se 26. 10. 2016 v Kaiserštejnském paláci sešlo 60 romských studentů SŠ a VOŠ, aby slavnostně převzali stipendia od organizace ROMEA (FOTO: Jan Mihaliček)

Organizace ROMEA vyhlašuje výzvu pro romské studenty vyšších odborných škol. Ti si mohou ode dneška žádat o stipendium na studium v akademickém roce 2017/18. Výše ročního stipendia činí 21 000 Kč.

Máte dobré studijní výsledky? Finanční situace vám ale nedovoluje naplno studovat? Využijte naší nabídky a přihlaste se prostřednictvím on-line žádosti na tomto odkazu ZDE do výběrového řízení. 

Aby byla žádost o stipendium kompletní, musí student poslat zároveň na e-mail zadosti.stipendia@romea.cz následující povinné přílohy:

A) Pokud jste student, který nastupuje do 1. roč. VOŠ (čili student maturitního ročníku SŠ nebo osoba, která byla přijata na VOŠ rok a déle po získání maturity):
- oboustranně vyfocené či oskenované maturitní vysvědčení a pololetní vysvědčení z posledního ročníku SŠ uložené ve formátu .jpg nebo .pdf
- oboustranně vyfocené či oskenované závěrečné vysvědčení z posledního ročníku SŠ uložené ve formátu .jpg nebo .pdf
vyfocené či oskenované rozhodnutí o přijetí na VOŠ uložený ve formátu .jpg nebo .pdf

B) Pokud jste student, který již studuje na VOŠ:
- výpis známek na konci akademického roku 2016/2017 uložený ve formátu .jpg nebo .pdf

Nepovinné přílohy ve formě doložení např. dobrovolnické činnosti, mimoškolních aktivit či úspěchů v rámci studia je možné poslat na výše uvedený e-mail spolu s povinnými dokumenty.

Vyplněnou žádost a dokumenty mohou zájemci poslat nejpozději do 11. 11. 2017.

Více informací o Romském stipendijním programu pro studenty SŠ a VOŠ naleznete zde: www.romskastipendia.cz nebo na telefonu +420 257 329 667.

Romský stipendijní program pro studenty SŠ a VOŠ realizuje organizace ROMEA za podpory dánské nadace VELUX a dalších donorů. 

Přečteno: 1716x

Kam dál:

Štítky:  

Stipendia, Studenti, výzva, VzděláváníHLAVNÍ ZPRÁVY

ROMEA spustila kampaň MÁM SEN! I HAVE A DREAM! na podporu romských studentů (Foto: koláž Romea.cz)

ROMEA přijala velkou výzvu. Spustila novou kampaň MÁM SEN! I HAVE A DREAM! na podporu romských studentů

19.4.2018 12:12
Organizace ROMEA spustila ve spolupráci s nadací Bader Philanthropies další kampaň na podporu studentů v rámci Stipendijního programu pro romské středoškoláky a studenty vyšších odborných a vysokých škol. Kampaň nese název MÁM SEN! I HAVE A DREAM! a jasně odkazuje na silný vzkaz bojovníka za lidská práva a klíčového představitele hnutí za zrovnoprávnění Afroameričanů Martina Luthera Kinga.
 celý článek

U Krajského soudu v Ústí nad Labem probíhalo 4. 4. 2018 hlavní líčení v případu sedmatřicetiletého Petra Bendy, který čelí obžalobě z loňské vraždy Roma na sídlišti v Chomutově. (FOTO: František Bikár, Romea.cz)

Přítelkyně zastřeleného Roma: Radek žil dobrý život a jeho život měl velkou cenu. Všechny naše plány se zhroutily

16.4.2018 10:53
Ústecký krajský soud začal na začátku dubna projednávat loňskou vraždu na sídlišti v Chomutově. Radka Š. tam třinácti ranami zastřelil Petr Benda, kterému hrozí až 20 let vězení. Zpravodajský server Romea.cz zveřejňuje vyjádření přítelkyně zastřeleného Radka.
 celý článek

V úterý 10. 4. 2018 došlo k napadení policejní hlídky v Krupce. (FOTO: repro Youtube.com)

videoPolicie: V Krupce na policejní hlídku neútočila skupina Romů ani po ní neházeli kameny, jak tvrdila některé média

13.4.2018 16:22
Policie obvinila dva muže v souvislosti s napadením policejní hlídky v Krupce na Teplicku. Informoval o tom dnes teplický policejní mluvčí Daniel Vítek, který zároveň uvedl, že nic nenasvědčuje tomu, že by se do fyzického napadání policistů zapojily další osoby. Dvoučlenná hlídka byla napadena v době vyšetřování dopravní nehody. Čtyřiapadesátiletému obviněnému, který je ve vazbě, hrozí čtyři roky vězení, sedmnáctiletému mladíkovi pak dvouletý trest. Nepotvrdila se tak tvrzení některých médií, že v Krupce na policisty útočilo 30 Romů, což vyvrátilo i video, které se objevilo na internetu.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo