romea - logo
22. ledna 2018 (pondělí)
svátek má Slavomír
Zprávy e-mailem - Nemáte čas číst naše zprávy každý den? Nechte si posílat souhrn toho nejdůležitějšího tak často, jak  chcete Vy.
Loading
rozšířené vyhledávaní

Výzva pro romské studenty VOŠ: Přihlašte se do výběrového řízení a získejte roční stipendium

11.10.2017 17:28
V Praze se 26. 10. 2016 v Kaiserštejnském paláci sešlo 60 romských studentů SŠ a VOŠ, aby slavnostně převzali stipendia od organizace ROMEA (FOTO: Jan Mihaliček)
V Praze se 26. 10. 2016 v Kaiserštejnském paláci sešlo 60 romských studentů SŠ a VOŠ, aby slavnostně převzali stipendia od organizace ROMEA (FOTO: Jan Mihaliček)

 

Organizace ROMEA vyhlašuje výzvu pro romské studenty vyšších odborných škol. Ti si mohou ode dneška žádat o stipendium na studium v akademickém roce 2017/18. Výše ročního stipendia činí 21 000 Kč.

Máte dobré studijní výsledky? Finanční situace vám ale nedovoluje naplno studovat? Využijte naší nabídky a přihlaste se prostřednictvím on-line žádosti na tomto odkazu ZDE do výběrového řízení. 

Aby byla žádost o stipendium kompletní, musí student poslat zároveň na e-mail zadosti.stipendia@romea.cz následující povinné přílohy:

A) Pokud jste student, který nastupuje do 1. roč. VOŠ (čili student maturitního ročníku SŠ nebo osoba, která byla přijata na VOŠ rok a déle po získání maturity):
- oboustranně vyfocené či oskenované maturitní vysvědčení a pololetní vysvědčení z posledního ročníku SŠ uložené ve formátu .jpg nebo .pdf
- oboustranně vyfocené či oskenované závěrečné vysvědčení z posledního ročníku SŠ uložené ve formátu .jpg nebo .pdf
vyfocené či oskenované rozhodnutí o přijetí na VOŠ uložený ve formátu .jpg nebo .pdf

B) Pokud jste student, který již studuje na VOŠ:
- výpis známek na konci akademického roku 2016/2017 uložený ve formátu .jpg nebo .pdf

Nepovinné přílohy ve formě doložení např. dobrovolnické činnosti, mimoškolních aktivit či úspěchů v rámci studia je možné poslat na výše uvedený e-mail spolu s povinnými dokumenty.

Vyplněnou žádost a dokumenty mohou zájemci poslat nejpozději do 11. 11. 2017.

Více informací o Romském stipendijním programu pro studenty SŠ a VOŠ naleznete zde: www.romskastipendia.cz nebo na telefonu +420 257 329 667.

Romský stipendijní program pro studenty SŠ a VOŠ realizuje organizace ROMEA za podpory dánské nadace VELUX a dalších donorů. 

Přečteno: 1679x

Kam dál:

Štítky:  

Stipendia, Studenti, výzva, VzděláváníHLAVNÍ ZPRÁVY

--ilustrační foto--

VIDEO: Server Romea.cz vyzpovídal napadeného chlapce, jeho matku a svědka incidentu v ústecké MHD

18.1.2018 13:55
Pracovníci serveru Romea.cz hovořili s chlapcem, kterého chtěla revizorka ústeckého dopravního podniku minulý týden násilím vyhodit z ranního spoje do školy. Prostor dostala také matka chlapce a mladík, který incident natočil na telefon. 
 celý článek

Ilustrační FOTO

Policie k případu úmrtí malé Janičky v Sheffieldu: Neexistují žádné podezřelé okolnosti její smrti

12.1.2018 14:45
Podle policejního velitelství v South Yorkshire, které vyšetřuje smrt malé Janičky v Sheffieldu, neexistují žádné podezřelé okolnosti její smrti. Vyplývá to z vyjádření pro server Romea.cz k případu, který mezi Romy na sociálních sítí vyvolal bouřlivou diskuzi.
 celý článek

Revizorka 11. 1. 2018 vyhodila z autobusu romské děti jedoucí do školy do Trmic. Vadilo jí, že měly na zádech batohy (FOTO: Repro Facebook, koláž: Romea.cz)

videoÚstecký dopravní podnik stojí za svou revizorkou, která vyhodila romské děti z autobusu. Uznává ale, že neměla chlapce chytit za ruku

12.1.2018 14:20
Dopravní podnik města Ústí nad Labem uznává (DPMUL), že revizorka v rámci svých pravomocí chlapce neměla chytit za ruku. Vzhledem k tomu, že chlapec měl být k ženě vulgární a měl si odmítnout sundat batoh ze zad, stojí ale dopravní podnik za svou zaměstnankyní. DPMUL to uvádí v dnes zveřejněné tiskové zprávě. Incident se odehrál včera ráno během cesty školáků do trmické základní školy.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo