romea - logo
24. října 2017 (úterý)
svátek má Nina
Zprávy e-mailem - Nemáte čas číst naše zprávy každý den? Nechte si posílat souhrn toho nejdůležitějšího tak často, jak  chcete Vy.
Loading
rozšířené vyhledávaní

Výzva pro romské studenty VOŠ: Přihlašte se do výběrového řízení a získejte roční stipendium

11.10.2017 17:28
V Praze se 26. 10. 2016 v Kaiserštejnském paláci sešlo 60 romských studentů SŠ a VOŠ, aby slavnostně převzali stipendia od organizace ROMEA (FOTO: Jan Mihaliček)
V Praze se 26. 10. 2016 v Kaiserštejnském paláci sešlo 60 romských studentů SŠ a VOŠ, aby slavnostně převzali stipendia od organizace ROMEA (FOTO: Jan Mihaliček)

Organizace ROMEA vyhlašuje výzvu pro romské studenty vyšších odborných škol. Ti si mohou ode dneška žádat o stipendium na studium v akademickém roce 2017/18. Výše ročního stipendia činí 21 000 Kč.

Máte dobré studijní výsledky? Finanční situace vám ale nedovoluje naplno studovat? Využijte naší nabídky a přihlaste se prostřednictvím on-line žádosti na tomto odkazu ZDE do výběrového řízení. 

Aby byla žádost o stipendium kompletní, musí student poslat zároveň na e-mail zadosti.stipendia@romea.cz následující povinné přílohy:

A) Pokud jste student, který nastupuje do 1. roč. VOŠ (čili student maturitního ročníku SŠ nebo osoba, která byla přijata na VOŠ rok a déle po získání maturity):
- oboustranně vyfocené či oskenované maturitní vysvědčení a pololetní vysvědčení z posledního ročníku SŠ uložené ve formátu .jpg nebo .pdf
- oboustranně vyfocené či oskenované závěrečné vysvědčení z posledního ročníku SŠ uložené ve formátu .jpg nebo .pdf
vyfocené či oskenované rozhodnutí o přijetí na VOŠ uložený ve formátu .jpg nebo .pdf

B) Pokud jste student, který již studuje na VOŠ:
- výpis známek na konci akademického roku 2016/2017 uložený ve formátu .jpg nebo .pdf

Nepovinné přílohy ve formě doložení např. dobrovolnické činnosti, mimoškolních aktivit či úspěchů v rámci studia je možné poslat na výše uvedený e-mail spolu s povinnými dokumenty.

Vyplněnou žádost a dokumenty mohou zájemci poslat nejpozději do 11. 11. 2017.

Více informací o Romském stipendijním programu pro studenty SŠ a VOŠ naleznete zde: www.romskastipendia.cz nebo na telefonu +420 257 329 667.

Romský stipendijní program pro studenty SŠ a VOŠ realizuje organizace ROMEA za podpory dánské nadace VELUX a dalších donorů. 

Přečteno: 1530x

Kam dál:

Štítky:  

Stipendia, Studenti, výzva, VzděláváníHLAVNÍ ZPRÁVY

Vepřín v Letech u Písku - 24. 6. 2017 (FOTO: František Bikár, Romea.cz)

videoODTAJNĚNO: Za odkup vepřína v Letech stát zaplatí zhruba 450 milionů korun

23.10.2017 15:27
Za odkoupení vepřína v Letech na Písecku, který stojí na místě bývalého koncentračního tábora pro Romy, stát zaplatí zhruba 450 milionů včetně daně z přidané hodnoty. Smlouvu o odkupu dnes odtajnila vláda. Koupi schválila už v srpnu. Smlouva s firmou AGPI, která vepřín provozuje, by měla být podepsána v nejbližší době, řekl po jednání vlády ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL).
 celý článek

Koláž: Romea.cz

Univerzita Karlova vydala online výklad pravidel romského pravopisu

23.10.2017 11:32
Univerzita Karlova vydala online výklad pravidel romského pravopisu.
 celý článek

Vojtěch Lavička

Vojtěch Lavička: Volby 2017, pro Romy jen špatné zprávy

23.10.2017 10:50
Volby do Poslanecké sněmovny ČR máme za sebou, a tak je na čase rekapitulovat a hodnotit. Jak jistě dobře víte, ANO volby vyhrálo, což není žádným překvapením. Přestože jeho vítězství politologové hodnotili jako nečekaně drtivé, já ho takto výrazné očekával. V České republice totiž byly volby vždy o vůdcích jednotlivých politických stran, volební programy nejsou pro voliče zásadní. A v tomto ohledu na Andreje Babiše nikdo nemá. Je „lidovější“ než Zeman, „statečnější“ než Kalousek, „pragmatičtější“ než Klaus atd. Zkrátka je pro lidi „nej“. A to dle výsledků voleb ve všech krajích republiky.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo