romea - logo
14. srpna 2018 (úterý)
svátek má Alan
Loading
rozšířené vyhledávaní

Výzva pro romské studenty VOŠ: Přihlašte se do výběrového řízení a získejte roční stipendium

11.10.2017 17:28
V Praze se 26. 10. 2016 v Kaiserštejnském paláci sešlo 60 romských studentů SŠ a VOŠ, aby slavnostně převzali stipendia od organizace ROMEA (FOTO: Jan Mihaliček)
V Praze se 26. 10. 2016 v Kaiserštejnském paláci sešlo 60 romských studentů SŠ a VOŠ, aby slavnostně převzali stipendia od organizace ROMEA (FOTO: Jan Mihaliček)

Organizace ROMEA vyhlašuje výzvu pro romské studenty vyšších odborných škol. Ti si mohou ode dneška žádat o stipendium na studium v akademickém roce 2017/18. Výše ročního stipendia činí 21 000 Kč.

Máte dobré studijní výsledky? Finanční situace vám ale nedovoluje naplno studovat? Využijte naší nabídky a přihlaste se prostřednictvím on-line žádosti na tomto odkazu ZDE do výběrového řízení. 

Aby byla žádost o stipendium kompletní, musí student poslat zároveň na e-mail zadosti.stipendia@romea.cz následující povinné přílohy:

A) Pokud jste student, který nastupuje do 1. roč. VOŠ (čili student maturitního ročníku SŠ nebo osoba, která byla přijata na VOŠ rok a déle po získání maturity):
- oboustranně vyfocené či oskenované maturitní vysvědčení a pololetní vysvědčení z posledního ročníku SŠ uložené ve formátu .jpg nebo .pdf
- oboustranně vyfocené či oskenované závěrečné vysvědčení z posledního ročníku SŠ uložené ve formátu .jpg nebo .pdf
vyfocené či oskenované rozhodnutí o přijetí na VOŠ uložený ve formátu .jpg nebo .pdf

B) Pokud jste student, který již studuje na VOŠ:
- výpis známek na konci akademického roku 2016/2017 uložený ve formátu .jpg nebo .pdf

Nepovinné přílohy ve formě doložení např. dobrovolnické činnosti, mimoškolních aktivit či úspěchů v rámci studia je možné poslat na výše uvedený e-mail spolu s povinnými dokumenty.

Vyplněnou žádost a dokumenty mohou zájemci poslat nejpozději do 11. 11. 2017.

Více informací o Romském stipendijním programu pro studenty SŠ a VOŠ naleznete zde: www.romskastipendia.cz nebo na telefonu +420 257 329 667.

Romský stipendijní program pro studenty SŠ a VOŠ realizuje organizace ROMEA za podpory dánské nadace VELUX a dalších donorů. 

Přečteno: 1730x

Kam dál:

Štítky:  

Stipendia, Studenti, výzva, VzděláváníHLAVNÍ ZPRÁVY

Matka romského dítěte, které mělo údajně stát na začátku konfliktu v brouzdališti v Dubí, poskytla 11. 8. 2018 rozhovor serveru Romea.cz (FOTO: repro ROMEA TV)

videoVIDEO: Nové svědectví z rvačky na koupališti v Dubí. Konflikt měla vyprovokovat "bílá" žena. Hodila s romským dítětem do bazénku

12.8.2018 11:45
Koupaliště Plivátko v Dubí je momentálně asi nejznámější v celé naší republice. Jak již server Romea.cz informoval zřejmě banální incident nebo dokonce jen hra dětí v brouzdališti vyvolala hádku a následně i rvačku nejdříve mezi "bílou" a romskou ženou. Pak se do bitky zapojili i muži. I když se celá událost odehrála už v úterý, do dnešního dne média nezveřejnila výpověď ani jednoho Roma nebo Romky.
 celý článek

Michal Koky, student druhého ročníku farmacie na Veterinární a farmaceutické univerzitě v Brně (FOTO: archiv Michala Kokyho)

Student farmacie Michal Koky: Lidé si myslí, že jsem Ital nebo Řek

8.8.2018 0:01
Michal Koky studuje druhým ročníkem farmacii na Veterinární a farmaceutické univerzitě v Brně. „Zdravotnictví mě lákalo už od dětství. Vždy jsem věděl, že se v budoucnu chci pohybovat v této sféře. Na gymnáziu mě ze všech předmětů nejvíce bavila chemie. Farmacie zahrnuje obě tyto oblasti, a tak jsem si ji vybral jako studijní obor,“ přibližuje Michal.
 celý článek

Ilustrační FOTO

Banální konflikt v brouzdališti vedl k rvačce. Několik Romů mělo zbít mladého muže. Policie rasistický podtext prozatím nevyšetřuje

8.8.2018 21:57
Na koupališti v severočeském Dubí došlo ke rvačce, kterou vyvolala roztržka mezi matkami na dětském brouzdališti. Skupina několika Romů pak měla brutálně zbít mladíka, který se zastal jedné z žen. O situaci informovali svědci přes sociální sítě a událost vyvolala vlnu protiromských rasistických příspěvků. Policie však okolnosti případu teprve prošetřuje a zatím vyloučila rasový motiv incidentu.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo