romea - logo
26. května 2020 (úterý)
svátek má Filip
Loading
rozšířené vyhledávaní

Vzdělávací projekt Změníš svoji budoucnost? zná své vítěze

Brno, 9.7.2014 17:36, (ROMEA)
Muzeum romské kultury - doučování dětí. Foto: agentura Weber Shandwick.
Muzeum romské kultury - doučování dětí. Foto: agentura Weber Shandwick.

O víkendu vyvrcholil vyhlášením nejúspěšnějších žáků projekt Změníš svoji budoucnost?, na kterém spolupracuje Muzeum romské kultury a organizace Společná budoucnost - Jekhetane Avindo. Je navázaný na projekt Doučování, který se zaměřuje na podporu snahy dětí dosahovat lepších výsledků ve vzdělávání a otevření šancí pro plnohodnotnou integraci do společnosti. Více informací o celém průběhu projektu naleznete zde.

Do projektu se zapojily tři desítky školáků, kteří pravidelně dva roky docházeli na doučování. „Chtěli jsme pomoct dětem, aby zlepšily své školní výsledky," vysvětluje na stránkách serveru BrněnskýDeník.cz koordinátorka projektu Alica Heráková z Muzea romské kultury. Podle ní je velmi důležité motivovat děti, aby se dobře učily a lépe se začlenily do společnosti.

Zkušení lektoři i dobrovolníci z řad vysokoškolských studentů docházeli  za dětmi dva roky a pomáhali jim s doučováním různých předmětů. Rozsah vyučovacích hodin i předměty, ve kterých se děti zlepšovaly, se přizpůsobovaly individuálně podle potřeb každého školáka.

Žáci navíc netrávili čas jen ve třídě nad učebnicemi, ale věnovali se i mimoškolním činnostem. „Podle svých zájmů školáci navštěvovali různé kroužky. Mohli hrát divadlo, tancovat nebo chodit do fotokroužku," popisuje Heráková nabídku.

Výsledky dvouletého snažení školáků zájemci viděli v neděli 6.7.2014 v přednáškovém sále Muzea romské kultury, kde žáci vystoupili na závěrečné besídce. Během vystoupení byli vyhlášeni vítězové projektu a bylo jim předány ceny v celkové hodnotě 50 000,-, které věnovalo sdružení Jekhetane Avindo.

„Vybrali jsme nejlepší děti, které dostaly věcné dary," upřesňuje pro server BrněnskýDeník.cz Heráková. Notebooky a další pomůcky ke studiu si tak odneslo osm školáků z obou stupňů základní školy, kteří dosáhli největšího počtu bodů. Ty mohli získat za docházku, známky na vysvědčení a práci ve volném čase.

Muzeum romské kultury se hodlá vzdělávání dětí věnovat i dál. „V podobném snažení budeme pokračovat. Jak konkrétně zůstává ještě otevřené," ujišťuje Heráková.

voj, Muzeum romské kultury, server Brněnskýdeník.cz
Přečteno: 686x
 

Kam dál:

Štítky:  

Soutěž, Změníš svoji budoucnost?, Vzdělávání, dobrovolnictví, DoučováníHLAVNÍ ZPRÁVY

Starostka obce Veltěže Věra Posledníková a vyhořelý dům rodiny Přibylových (FOTO: ROMEA TV)

videoVIDEO: Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc romské rodině, které vyhořela v pátek část domu

19.5.2020 15:02
Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc pro romskou rodinu, které vyhořela v pátek 15. 5. 2020 velká část domu. Obec na sbírkový účet vloží počáteční vklad 5 tisíc korun. Uvedla to v rozhovoru pro romskou internetovou televizi ROMEA TV starostka obce Věra Posledníková.
 celý článek

Jan Cina

Herec Jan Cina kvůli romskému příjmení narazil při hledání bydlení. „Byl to šok,” říká

19.5.2020 13:25
Jan Cina je dvaatřicetiletý populární český herec. Jeho otec je Rom, rodina z části pochází z východního Slovenska. Přestože on sám říká, že se svým romstvím nikdy neměl problém - zejména proto, že to na něm není na první pohled poznat - setkal se nedávno s tím, čemu v Česku čelí řada Romů. Při hledání bydlení se ho totiž realitní makléř na základě jeho příjmení zeptal, zda není Rom a dodal, že by s tím mohli mít majitelé problém.
 celý článek

Obyvatelé ubytovny v ulici Klíšská. (FOTO: ROMEA TV)

Romská rodina z ústecké ubytovny uspěla u Nejvyššího správního soudu, spor se po dvou letech vrací před krajský soud

19.5.2020 11:15
Nejvyšší správní soud (NSS) zrušil rozsudek Krajského soudu v Ústí nad Labem, na který se v létě 2018 obrátila jedna z romských rodin vystěhovaných z ústecké ubytovny, která byla uzavřena po vyhlášení tzv. "bezdoplatkové zóny" na území města Ústí nad Labem. Žalobou namířenou proti městu rodina namítala, že došlo k nezákonnému zásahu do jejich práv, a rovněž požádala soud o zrušení opatření, kterým byla "bezdoplatková zóna" vyhlášena. Krajský soud žalobu odmítl, Nejvyšší správní soud nyní rozhodl, že to bylo nezákonné.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo