romea - logo
27. října 2021 (středa)
svátek má Šarlota / Zoe

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Z Agentury odchází další pracovníci. Výběrové řízení na nového ředitele nepovažují za transparentní

Praha, 29.5.2015 16:04
Stávkující pracovníci Agentury pro sociální začleňování na pondělní tiskové konferenci (FOTO: Jan Čonka)
Stávkující pracovníci Agentury pro sociální začleňování na pondělní tiskové konferenci (FOTO: Jan Čonka)

Středeční oznámení jména nového ředitele Agentury pro sociální začleňování Radka Jiránka nedokázalo zastavit odchod dalších 10 zaměstnanců z Agentury. Výpověď podala například zastupující ředitelka Alena Zieglerová, právnička odboru či expertka na dluhové poradenství. Radek Jiránek, který jako jeden ze sedmi kandidátů vyhrál výběrové řízení, dosud vedl odbor Prevence kriminality na Ministerstvu vnitra.

Odcházející pracovníci Agentury, kteří navazují na první vlnu výpovědí svých 14 kolegů, zdůvodňují své rozhodnutí skončit netransparentností výběrového řízení a nečitelností dalšího směřování Agentury. Ze sedmdesáti zaměstnanců tak opustí Agenturu celkem 24 lidí.

Server Romea.cz uveřejňuje prohlášení pracovníků Agentury pro sociální začleňování v plném znění:

Informace o odchodu dalších 10-ti pracovníků a pracovnic z Agentury pro sociální začleňování

K dnešnímu dni a dále v průběhu měsíců června a července podá výpověď dalších 10 pracovníků a pracovnic Agentury pro sociální začleňování. Je mezi nimi i zastupující ředitelka Alena Zieglerová, která v Agentuře pracuje od roku 2011 jako vedoucí expertního oddělení. Vzhledem k tomu, že vedoucí lokálního oddělení podal výpověď v předchozí vlně odchodů zaměstnanců, oba vedoucí pracovníci budou nyní působit ve výpovědní době a poté Agenturu opustí. Ostatních 9 pracovníků je zaměstnáno formou dohody o pracovní činnosti a své výpovědi budou vzhledem k 15-denní výpovědní době časovat podle svých závazků, od dnešního dne až po měsíc červenec. Mezi lidmi připravenými odejít je právnička odboru, expertka na dluhové poradenství a také projektoví poradci. Odchází též další odbornice na oblast vzdělávání a tři lokální konzultantky.

„Plně se ztotožňujeme s důvody uvedenými našimi kolegy, kteří své výpovědi podali 21. května. Naše odchody souvisejí s kroky pana ministra Dienstbiera a jeho náměstkyně Štěpánkové, které vnímáme jako nečitelné a destruktivní pro další působení Agentury v obcích i na národní úrovni,“ uvádějí odcházející pracovníci.

Zaměstnanci ve druhé vlně výpovědí původně čekali na setkání s premiérem, které se mělo uskutečnit ještě do konce května. Na tomto setkání mělo být potvrzeno kompromisní řešení zařazení Agentury ve struktuře Úřadu vlády ČR jako samostatné sekce rovnocenné se Sekcí pro lidská práva v úřadu ministra pro lidská práva. Agentura také nemá být podřízena Radě vlády pro záležitosti romské menšiny, ale nově zřízenému vládnímu výboru pro sociální začleňování. K jednání s premiérem, na němž bude projednávána i navrhovaná podoba samostatné sekce, nakonec dojde až 5. června.

Netransparentní výběrové řízení na ředitele Agentury však nebylo zrušeno, ale naopak dokončeno. Nebyli ohlášeni všichni přihlášení kandidáti a není známa ani vize dalšího směřování Agentury vybraného kandidáta Radka Jiránka. Všechna dosavadní vystoupení ministra Dienstbiera, náměstkyně Štěpánkové i ředitele Jiránka nadále prohlubují znepokojení a nejistotu zaměstnanců, kteří již nejsou schopni reprezentovat Agenturu v každodenních jednáních bez toho, že by mohli partnerům garantovat další pozitivní rozvoj Agentury.

Po dobu výpovědní lhůty dokončí odcházející pracovníci a pracovnice co nejvíce svých závazků, aby neohrozili úspěšné završení závazků Agentury vůči partnerům.

Přečteno: 1149x
 

Kam dál:

Štítky:  

Agentura pro sociální začleňování, Jiří Dienstbier, Výběrové řízeníHLAVNÍ ZPRÁVY

Organizace Romodrom oslavila 20. let svého působení ve Žlutých lázních, foto: romeatv

videoVIDEO: Romodrom oslavil 20 let!

20.10.2021 15:00

 

Další články z rubriky..
romea - logo