romea - logo
25. února 2020 (úterý)
svátek má Liliana
Loading
rozšířené vyhledávaní

Za rvačku v herně v Ostravě padlo další obvinění. Celkem je stíháno 6 lidí, 4 jsou ve vazbě

Ostrava, 28.1.2015 11:24
Herna Intacto v ulici Jiřího Herolda v Ostravě. (FOTO: Google Maps, repro video idnes.cz, koláž: Romea.cz)
Herna Intacto v ulici Jiřího Herolda v Ostravě. (FOTO: Google Maps, repro video idnes.cz, koláž: Romea.cz)

Policie v těchto dnech obvinila dalšího útočníka z velké skupiny návštěvníků, kteří v polovině ledna napadli v Ostravě-Bělském lese ochranku herny. Vážná potyčka mezi Romy a bodyguardy nastala poté, co členové ochranky vyvedli z podniku dva hosty. Policie nyní už stíhá šest lidí, řekla ČTK policejní mluvčí Gabriela Holčáková. Jeden z obviněných je mladistvý a čtyři jsou ve vazbě.

V pondělí si obvinění z těžkého ublížení na zdraví a výtržnictví vyslechl čtyřicetiletý muž. Ve vězení by mohl strávit až 12 let. Státní zástupce požádal o jeho vzetí do vazby. "Patřil k nejagresivnějším útočníkům," uvedla mluvčí. Dodala, že o víkendu policie z výtržnictví obvinila devětadvacetiletého muže. I on se do násilností zapojil, nechoval se ale tak agresivně. Tomu hrozí až dvouleté vězení, vyšetřován je na svobodě.

Potyčku vyvolalo to, že ochranka podniku vyvedla dva hosty, kteří podle bodyguardů byli opilí a dělali problémy. Jeden z nich se na místo vrátil s posilou. Mluví se až o 70 Romech, kteří na místo dorazili auty a napadli šest členů ochranky. Čtyři účastníci konfliktu skončili v nemocnici s lehkými až středně těžkými zraněními, celkem bylo zraněno osm lidí. Nejprve policie obvinila z těžkého ublížení na zdraví a výtržnictví čtyři násilníky. Všichni čtyři jsou ve vazbě.

VIDEO

Přečteno: 1454x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Kriminalita, rvačka, SoudHLAVNÍ ZPRÁVY

Střelba v německém Hanau (20. 2. 2020)

videoStřelba v Hanau se vyšetřuje jako možný terorismus. Útočil rasista, xenofob a odpůrce migrace

20.2.2020 11:14
Německé nejvyšší státní zastupitelství vyšetřuje středeční střelbu v Hanau s podezřením na terorismus. Podle agentury DPA to dnes řekl ministr vnitra spolkové země Hesensko Peter Beuth, kde se tragédie stala. Podle Beutha měl střelec xenofobní sklony.
 celý článek

Policie v Brně zasáhla 20. 2. 2020 proti odpůrcům nově zvoleného Veřejného ochránce práv Stanislava Křečka (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Romea.cz))

videoOdpůrci nového ombudsmana Stanislava Křečka zablokovali vstup do úřadu, zasáhla proti nim policie a sedm jich zadržela

20.2.2020 10:13
Novému ochránci práv Stanislavu Křečkovi se dnes pokusili jeho odpůrci zabránit ve vstupu do úřadu ombudsmana v Brně. Neuposlechli výzvu zástupců městské části ani policie, aby vchod do budovy neblokovali. Policie zadržela podle posledních informací sedm lidí a vchod uvolnila. Křeček se tak asi po deseti minutách čekání před budovou dostal do úřadu. V kanceláři mu agendu předala jeho předchůdkyně Anna Šabatová.
 celý článek

Viktor Orbán (FOTO: European People's Party - EPP, Flickr.com)

Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti se vzdělávaly v segregovaném prostředí

19.2.2020 16:05
Premiér maďarské vlády Viktor Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti strávily celou školní docházku v segregované škole.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo