romea - logo
14. srpna 2020 (pátek)
svátek má Alan

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Letuška Žaneta Feková: Nebaví mě sedět doma se založenýma rukama. Přišla jsem o práci, ale už jsem si našla novou

28.4.2020 15:35

Rodačka z Hradce králové Žaneta Feková studovala na střední škole zaměřené na cestovní ruch. Mluví třemi světovými jazyky, anglicky, rusky, španělsky a také částečně turecky a arabsky.

“Minulý rok mi umřela maminka a tak jsem si řekla, že ji v nebi budu o něco blíž,” říká v rozhovoru pro ROMEA TV letuška Žaneta Feková.

V únoru tohoto roku dokončila Žaneta Feková kurz palubní průvodčí, tím se jí splnil dětský sen. Přišla však o práci tím, že se přestalo létat kvůli epidemii koronaviru. V Hradci Králové se také zapojila do pořádání humanitární sbírky pro zdravotníky v hradecké nemocnici.

“Pár lidí se našlo, nevybírali jsme peníze, ale spíše balené potraviny, dezinfekce a roušky. Měli jsme z toho dobrý pocit. Když jsem měla mamku v nemocnici, tak jsem viděla jak to chodí, co ty lidé prožívají a že to nemají lehké v této době chodit do práce,” vysvětlila Žaneta Feková pro ROMEA TV

Jaká je práce palubního průvodčího? Co všechno musí umět a zvládat? A jak řeší to, že přišla o práci? To se dozvíte v dnešním rozhovoru Richarda Samka pro ROMEA TV ve 21:00 hodin.

Přečteno: 2292x
 

Kam dál:

Štítky:  

Romové, Zdraví, Práce, RozhovoryHLAVNÍ ZPRÁVY

Kurz pro pedagogy (FOTO: R-Mosty)

Organizace R-Mosty pořádá další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Hlaste se!

11.8.2020 18:01
Společnost R - Mosty pořádá 26. a 27. srpna na biofarmě Belina v Nežichově u Toužimi další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Kurz pomáhá efektivněji pracovat s dětmi z romských rodin a rozšiřuje účastníkům všeobecné povědomí o této naší největší a nejstarší národnostní menšině.
 celý článek

CD neonacistické skupiny Krátký proces

Slovenská a česká policie zatýkala při akci proti extremismu členy kapel. Policisté našli předměty s nacistickou tematikou

11.8.2020 17:07
Slovenská policie dnes zadržela při zátahu proti extremismu devět lidí. Jsou mezi nimi také členové hudebních skupin Krátký proces a Horkýže Slíže, informovala televize Markíza. Do akce vedené slovenskou policií se podle webu Česká justice zapojili i čeští kolegové, kteří provedli domovní prohlídku u českého hudebníka v Děčíně.
 celý článek

Olga Fečová, foto: Lukáš Houdek

videoVIDEO: Nejdříve jsem měla rodinu, děti, takže jsem se starala o ně, na mě přišla řada v 60letech, říká Olga Fečová navržená na státní vyznamenání

9.8.2020 15:43
Romská spisovatelka, pěstounka, pedagogická asistentka Olga Fečová byla navržena na státní vyznamenání. Navrhla ji Doc. PhDr. Zuzana Jurková, PhD., vedoucí Katedry obecné antropologie Fakulty humanitních studií Univerzity Karovy.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo