romea - logo
28. ledna 2021 (čtvrtek)
svátek má Otýlie

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Letuška Žaneta Feková: Nebaví mě sedět doma se založenýma rukama. Přišla jsem o práci, ale už jsem si našla novou

28.4.2020 15:35

Rodačka z Hradce králové Žaneta Feková studovala na střední škole zaměřené na cestovní ruch. Mluví třemi světovými jazyky, anglicky, rusky, španělsky a také částečně turecky a arabsky.

“Minulý rok mi umřela maminka a tak jsem si řekla, že ji v nebi budu o něco blíž,” říká v rozhovoru pro ROMEA TV letuška Žaneta Feková.

V únoru tohoto roku dokončila Žaneta Feková kurz palubní průvodčí, tím se jí splnil dětský sen. Přišla však o práci tím, že se přestalo létat kvůli epidemii koronaviru. V Hradci Králové se také zapojila do pořádání humanitární sbírky pro zdravotníky v hradecké nemocnici.

“Pár lidí se našlo, nevybírali jsme peníze, ale spíše balené potraviny, dezinfekce a roušky. Měli jsme z toho dobrý pocit. Když jsem měla mamku v nemocnici, tak jsem viděla jak to chodí, co ty lidé prožívají a že to nemají lehké v této době chodit do práce,” vysvětlila Žaneta Feková pro ROMEA TV

Jaká je práce palubního průvodčího? Co všechno musí umět a zvládat? A jak řeší to, že přišla o práci? To se dozvíte v dnešním rozhovoru Richarda Samka pro ROMEA TV ve 21:00 hodin.

Přečteno: 2369x
 

Kam dál:

Štítky:  

Romové, Zdraví, Práce, RozhovoryHLAVNÍ ZPRÁVY

Na jaře Irena šila zdarma roušky, nyní nemá šanci si pronajmout byt... je totiž Romka (FOTO: Archiv autorky)

Alena Gronzíková: Romové nemají šanci si pronajmout byt. Beznadějný příběh Ireny, která má doporučení od minulé majitelky, stálý příjem a poctivě pracuje

26.1.2021 16:37
Když se mi známá Irena prvně zmínila, že si bude muset hledat nové bydlení, protože se majitelka bytu, který má v současné době v pronájmu, chce vrátit zpět do svého bytu, věděla jsem, že nebude jednoduché v Břeclavi najít pro ni a její dvě děti vhodné bydlení. Ale že to bude až takový oříšek, to jsem vážně nečekala.
 celý článek

Rudolf Bagár (FOTO: Facebook Muzea romské kultury)

Zemřel legendární romský hudebník Rudolf Bagár

26.1.2021 14:43
Zemřel legendární hudebník Rudolf Bagár. Na svém oficiální facebookovém účtu o tom informovalo Muzeum romské kultury, se kterým dlouhodobě spolupracoval.
 celý článek

Jarmila Balážová a Karel Karika (FOTO: ROMEA TV)

videoKarel Karika pro ROMEA TV: Situace lidí v sociálně vyloučených lokalitách se kvůli koronaviru rychle zhoršuje. Nejchudší lidé se očkovat nechají, dezinformace šíří spíše střední vrstva

25.1.2021 17:00
Situace v sociálně vyloučených lokalitách se kvůli onemocnění COVID-19 výrazně zhoršila. "Chudé lidi zasáhla pandemie ze všech nejvíce," říká v rozhovoru pro ROMEA TV Karel Karika, staronový místostarosta městského obvodu Ústí nad Labem - město. Ten se na post vrátil po dvou letech po rozpadu dosavadní koalice. Chce pro město pracovat s vizí, ne jako úředník, ale jako někdo, kdo je zvolený občany. "Chci se soustředit na plnění jejich potřeb," uvedl Karel Karika.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo