romea - logo
22. října 2019 (úterý)
svátek má Sabina
Loading
rozšířené vyhledávaní

Zastupitelé vyzvali Okamurova poslance: Přestaňte obchodovat s chudobou!

22.3.2018 19:10
Lubomír Volný (FOTO: Facebook Lubomíra Volného)
Lubomír Volný (FOTO: Facebook Lubomíra Volného)

Zastupitelé moravskoslezského kraje schválili prohlášení, v němž vyzývají svého kolegu a poslance za SPD Lubomíra Volného k upuštění od nemorálního podnikání s chudobou a zároveň ho žádají, aby své chování vysvětlil občanům. Informoval o tom server iDNES. Volný jakékoli pochybení odmítá.

Hlasování mělo proběhnout na popud zastupitelů hnutí ANO po té, co Česká televize odvysílala reportáž o jeho pochybném podnikání v pořadu Reportéři ČT. Z ní vyplývá, že Lubomír Volný pronajímá již pět let byty chudým rodinám, které jinak SPD běžně označuje jako parazity nebo nepřizpůsobivé a dostává za ně nájemné, které zaplatí stát, a které cenou odpovídá luxusnímu bydlení, ačkoli jde o byty podřadné kvality.

„Klub zastupitelů hnutí ANO je pobouřen informacemi o jednání tohoto zastupitele v souvislosti s pronajímáním bytů v sociálně vyloučené lokalitě a zneužíváním sociálních dávek na bydlení. Jsme přesvědčení, že takové jednání je neslučitelné s morálními vlastnostmi zastupitele kraje,“ uvedl podle iDNES zastupitel a také poslanec Josef Bělica (ANO).

Volný se však měl před zastupiteli bránit a označit výzvu za komickou a hysterickou: „S nemorálním podnikáním nemohu skončit, když jsem s ním nikdy nezačal,“ a dodal, že své podnikání již veřejnosti vysvětlil.

„Veřejnosti jsem svou životní situaci vysvětlil už před rokem a čtvrt na své facebookové stránce. Že vy o tom nevíte, je váš osobní problém. S lidmi jsem o tom komunikoval celou kampaň před volbami do Poslanecké sněmovny,“ měl sdělit  zastupitelům Volný.

Místo toho pak navrhl hlasování o usnesení, které by odsuzovalo zneužívání dávek obecně. To však zastupitelstvo odmítlo a schválilo návrh hnutí ANO. Pro hlasovalo 39 zastupitelů z 65, všichni z koalice ANO, KDU- ČSL a ODS a 5 sociálních demokratů. Dvanáct zastupitelů se zdrželo, proti byl pouze Volný a Jiří Čejka (SPD).

Proti praktikám Volného se již v minulosti vyjádřili i někteří z bývalých členů SPD. Ti stranu opustili právě díky jeho osobě – jako předsedy moravskoslezské pobočky hnutí - a dali dohromady petici za jeho odvolání. 

Přečteno: 1176x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Ostrava, Obchod s chudobou, Politika, Sociálně vyloučené lokalityHLAVNÍ ZPRÁVY

Chudinské ghetto (Ilustrační FOTO: Safranek-interia.eu, Wikimedia Commons)

Zpráva o stavu romské menšiny: V ČR bylo loni podle odhadů 830 ghett se 127.000 obyvateli

14.10.2019 11:21
V Česku existovalo loni přes 830 chudinských domů, ulic a čtvrtí. V těchto ghettech žilo víc než 127.000 lidí. Uvádí to zpráva o stavu romské menšiny za loňský rok.
 celý článek

Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA (2018)

videoVYSÍLALI JSME ŽIVĚ: Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA

10.10.2019 20:58, (AKTUALIZOVÁNO 12. 10. 2019, 22:00)
V pátek 11. října od 13 hodin proběhlo již čtvrté slavnostní setkání stipendistů podpořených v rámci Romského stipendijního programu pro romské studenty SŠ a VOŠ, který realizuje organizace ROMEA. Studenti byli slavnostně uvedeni do stipendijního programu v Brožíkově sálu na Staroměstské radnici, kde se setkali s pořadateli a sponzory programu. Stipendium letos získalo 69 studentů SŠ a VOŠ. Celou akcí zúčastněné provedl moderátor Lukáš Kotlár. Přímý přenos zajistila první romská internetová televize ROMEA TV. Krásné prostory pro tuto akci poskytl Magistrát hlavního města Prahy.
 celý článek

Cyril Koky

Cyril Koky bude kandidovat do Senátu za Pirátskou stranu v obvodu Kolín

10.10.2019 17:30
Ve volbách do Senátu bude za Pirátskou stranu v obvodě Kolín kandidovat Cyril Koky. Členská základna Pirátů ho ve volbách na internetovém fóru zvolila jednomyslně.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo