romea - logo
18. ledna 2020 (sobota)
svátek má Vladislav
Loading
rozšířené vyhledávaní

Zastupitelé vyzvali Okamurova poslance: Přestaňte obchodovat s chudobou!

22.3.2018 19:10
Lubomír Volný (FOTO: Facebook Lubomíra Volného)
Lubomír Volný (FOTO: Facebook Lubomíra Volného)

Zastupitelé moravskoslezského kraje schválili prohlášení, v němž vyzývají svého kolegu a poslance za SPD Lubomíra Volného k upuštění od nemorálního podnikání s chudobou a zároveň ho žádají, aby své chování vysvětlil občanům. Informoval o tom server iDNES. Volný jakékoli pochybení odmítá.

Hlasování mělo proběhnout na popud zastupitelů hnutí ANO po té, co Česká televize odvysílala reportáž o jeho pochybném podnikání v pořadu Reportéři ČT. Z ní vyplývá, že Lubomír Volný pronajímá již pět let byty chudým rodinám, které jinak SPD běžně označuje jako parazity nebo nepřizpůsobivé a dostává za ně nájemné, které zaplatí stát, a které cenou odpovídá luxusnímu bydlení, ačkoli jde o byty podřadné kvality.

„Klub zastupitelů hnutí ANO je pobouřen informacemi o jednání tohoto zastupitele v souvislosti s pronajímáním bytů v sociálně vyloučené lokalitě a zneužíváním sociálních dávek na bydlení. Jsme přesvědčení, že takové jednání je neslučitelné s morálními vlastnostmi zastupitele kraje,“ uvedl podle iDNES zastupitel a také poslanec Josef Bělica (ANO).

Volný se však měl před zastupiteli bránit a označit výzvu za komickou a hysterickou: „S nemorálním podnikáním nemohu skončit, když jsem s ním nikdy nezačal,“ a dodal, že své podnikání již veřejnosti vysvětlil.

„Veřejnosti jsem svou životní situaci vysvětlil už před rokem a čtvrt na své facebookové stránce. Že vy o tom nevíte, je váš osobní problém. S lidmi jsem o tom komunikoval celou kampaň před volbami do Poslanecké sněmovny,“ měl sdělit  zastupitelům Volný.

Místo toho pak navrhl hlasování o usnesení, které by odsuzovalo zneužívání dávek obecně. To však zastupitelstvo odmítlo a schválilo návrh hnutí ANO. Pro hlasovalo 39 zastupitelů z 65, všichni z koalice ANO, KDU- ČSL a ODS a 5 sociálních demokratů. Dvanáct zastupitelů se zdrželo, proti byl pouze Volný a Jiří Čejka (SPD).

Proti praktikám Volného se již v minulosti vyjádřili i někteří z bývalých členů SPD. Ti stranu opustili právě díky jeho osobě – jako předsedy moravskoslezské pobočky hnutí - a dali dohromady petici za jeho odvolání. 

Přečteno: 1182x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Ostrava, Obchod s chudobou, Politika, Sociálně vyloučené lokalityHLAVNÍ ZPRÁVY

Edita Stejskalová a Petr Torák 10. 9. 2018 během zasedání Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (FOTO: František Bikár, Romea.cz)

Občanští členové "romské rady" se neshodují v názoru, zda má Helena Válková zůstat vládní zmocněnkyní pro lidská práva

16.1.2020 22:56
Občanští členové Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (RVZRM) se neshodují v názoru, zda má Helena Válková zůstat ve funkci vládní zmocněnkyně pro lidská práva. Zpravodajský server Romea.cz oslovil všechny občanské členy rady. Z patnácti členů nám svou odpověď zaslalo pouze šest. Dva Válkovou podpořili a čtyři mají s jejím setrváním na postu vládní zmocněnkyně pro lidská práva problém. Další členové "romské" rady se odmítli veřejně vyjádřit, ostatní na naše otázky nereagovali vůbec. Vyjádření jednotlivých členů, které se nám podařilo získat, uvádíme v plném znění.
 celý článek

Protestující na mítinku kotlebovců Zdroj: Michal Truban, Facebook

Na východním Slovensku protestovala stovka Romů proti kotlebovcům

16.1.2020 10:46
Podporovatelé ĽSNS i odpůrci extremismu se ve středu večer setkali v Sabinově. Během předvolebního mítinku strany přišlo nesouhlas s extremismem vyjádřit přibližně 350 Romů z okresu. Přidali se k nim i členové koalice neparlamentních stran PS/Spolu. Mítink, jak i protest se obešel bez incidentů, lidé z obou stran však na sebe vykřikovali.
 celý článek

Hajlující muž 25. 4. 2019 během demonstrace xenofobně-populistického hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury (FOTO: video Alarm)

Muž, který podle verdiktu hajloval na akci SPD, podal dovolání

15.1.2020 16:10
Nejvyšší soud přezkoumá případ Radka Mansfelda, jenž podle pravomocného verdiktu hajloval na loňské demonstraci hnutí SPD. Pražské soudy mu vyměřily půlroční podmínku a peněžitý trest 30.000 korun. Rozhodnutí je pravomocné. K Obvodnímu soudu pro Prahu 1, který případ řešil jako první instance, dorazilo před koncem roku dovolání, zjistila ČTK z justiční databáze.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo