romea - logo
28. listopadu 2021 (neděle)
svátek má René

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Zastupitelé vyzvali Okamurova poslance: Přestaňte obchodovat s chudobou!

22.3.2018 19:10
Lubomír Volný (FOTO: Facebook Lubomíra Volného)
Lubomír Volný (FOTO: Facebook Lubomíra Volného)

Zastupitelé moravskoslezského kraje schválili prohlášení, v němž vyzývají svého kolegu a poslance za SPD Lubomíra Volného k upuštění od nemorálního podnikání s chudobou a zároveň ho žádají, aby své chování vysvětlil občanům. Informoval o tom server iDNES. Volný jakékoli pochybení odmítá.

Hlasování mělo proběhnout na popud zastupitelů hnutí ANO po té, co Česká televize odvysílala reportáž o jeho pochybném podnikání v pořadu Reportéři ČT. Z ní vyplývá, že Lubomír Volný pronajímá již pět let byty chudým rodinám, které jinak SPD běžně označuje jako parazity nebo nepřizpůsobivé a dostává za ně nájemné, které zaplatí stát, a které cenou odpovídá luxusnímu bydlení, ačkoli jde o byty podřadné kvality.

„Klub zastupitelů hnutí ANO je pobouřen informacemi o jednání tohoto zastupitele v souvislosti s pronajímáním bytů v sociálně vyloučené lokalitě a zneužíváním sociálních dávek na bydlení. Jsme přesvědčení, že takové jednání je neslučitelné s morálními vlastnostmi zastupitele kraje,“ uvedl podle iDNES zastupitel a také poslanec Josef Bělica (ANO).

Volný se však měl před zastupiteli bránit a označit výzvu za komickou a hysterickou: „S nemorálním podnikáním nemohu skončit, když jsem s ním nikdy nezačal,“ a dodal, že své podnikání již veřejnosti vysvětlil.

„Veřejnosti jsem svou životní situaci vysvětlil už před rokem a čtvrt na své facebookové stránce. Že vy o tom nevíte, je váš osobní problém. S lidmi jsem o tom komunikoval celou kampaň před volbami do Poslanecké sněmovny,“ měl sdělit  zastupitelům Volný.

Místo toho pak navrhl hlasování o usnesení, které by odsuzovalo zneužívání dávek obecně. To však zastupitelstvo odmítlo a schválilo návrh hnutí ANO. Pro hlasovalo 39 zastupitelů z 65, všichni z koalice ANO, KDU- ČSL a ODS a 5 sociálních demokratů. Dvanáct zastupitelů se zdrželo, proti byl pouze Volný a Jiří Čejka (SPD).

Proti praktikám Volného se již v minulosti vyjádřili i někteří z bývalých členů SPD. Ti stranu opustili právě díky jeho osobě – jako předsedy moravskoslezské pobočky hnutí - a dali dohromady petici za jeho odvolání. 

Přečteno: 1239x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Ostrava, Obchod s chudobou, Politika, Sociálně vyloučené lokalityHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo